şükela:  tümü | bugün
  • son yıllarda ayyuka çıkmış moda.
  • 15 sene sonra filan tek isme sahip olma karizması başlığı altında çokça anılacak olan moda.
  • iki isimden ilkinin kro, diğerinin ise tiky ismi olması. ve çocuğa inatla kro ismi ile hitap edilmesinden dolayı yaşadığı hüzün.
  • yeni çıkmayan, ezelden beri var olan moda.
  • iki ismin modası mı olur soyadı kanunun öncesi çokça olan ve birçok önemli insan böyle olduğu için babamın da uyduğu moda soyad çok karşılaşılan soyad olunca iyi ki çift isimliyim diyorsun bir yerden sonra.

yeni dönem olana ben mix isim diyorum iki isim koymanında bir adabı var.

hilmicem bunun en kötülerinden sanırım.
    bir de " can" ve "nur" her ismin sonunda ismin takısı gibi.iğrenç isim koyuyorsunuz diye haykırmak istiyorum bazılarının suratına.zavallı çocuklar...
    ismin anlamlı olması önemli olan yeni dindar tayfa bunu çok yanlış anladı.illa kuranda geçecek diye kafasından isim uyduranlar ve farklı isim koyacağız diye saçma sapan anlamsız isim koyanların isim koyması yasaklanmalı.
  • 35 sene önce de ayyukta olan moda.
  • normal ailelerde iç karışıklığı önleyen bir moda olsa da, bizim ailede bu mevzu savaş çıkarır. ne savaşı lan diyorsun, anlatayım; geçenlerde valideyle konuşurken, bir gün evlenir de, çocuğum olursa, 2 tane isim koyarız dedim. madem öyle ikisini de ben koyayım dedi. mete han'dan girdik, oğuz kağan, işbara kağan, il-bilgehan falan derken, baybars kültegin'den (?!?) çıktık. lan ben bedelli askerlik bekliyorum, çocuğun adı ne? alper tunga. breh breh. 15'ine varmadan bedelli mi yaptın şerefsiz diye kılıçtan geçirir bu piç beni. durup dururken arıza çıkartır, hadi eyvallah ben orta asya'ya gidiyorum falan der. gidişin olsun, dönüşün olmasın amına koyayım ya. rüyalarıma giriyor kaç gündür.
    neyse, ben bora mir koyacam ama. madem devlet kuracak, gondor'dan başlasın pezevenk.
  • adam gibi bir isim bulamamanın sonucudur. allah'tan ikili kombinasyonlar seçenekleri arttırdı. bunlar da tükenince kerim abdül cabbar'lara geçeceğiz diye korkuyorum.
  • kırk yıl önce tek ismi olan bir babanın, kendi oğluna iki isim koyması ve onun da şimdi kendi oğluna iki isim koymasından ibaret, moda değil gelenek olan uygulama. ama o zamanlardaki çift isimler şimdiki gibi can'lı nur'lu değildi; normal isimler konuyordu mehmet latif, ali fuat, nejdet cemal, ahmet kemal falan gibi. şimdi ise berke can, esma nur, ali can, merve naz tarzı isimler konuyor. işin bu kısmı moda oldu evet doğru.