şükela:  tümü | bugün
  • cocuklarin kendilerine has dunyalarinda sahip olduklari
    tadlari, kendi keyiflerini, kendi dunyalarini, kendileriyle yasattiklarinin
    siznlerin bilmenizi hakettiginizi dusundikleri kadariyla size paylasmalariyla ogrenilen şeyler.

- babbaa
    + hi ?
    - ben 10 in gercek adi ne biliyor musun ?
    + ben 10 degil mi zaten onun gercek adi
    - yapma baba yaa, ben 10 diye isim mi olur ?
    + bilmem belki oluyordur, amerikali degil mi bu cocuk hersey olabilir onlarda
    - yok baba ya, nufus cuzdaninda ne yaziyor onu biliyor musun diyorum
    + yok bilmiyorum
    - ben tennyson.
    + hadde yaaa ??? vayyy
    - yaaaa

ben tennyson

ben 10 isimli sahsi muhteremin gercek adk, yani, nufusa kayitli adi.

ben tennyson
  • balonun ucuyla balonun diğer yerleri aynı renkteyse o balon çok şişer. 5 yaşındaki yeğenimden öğrendim.
  • bir şeye canınız sıkkınsa yemek yiyin geçer. misal benim oğlum 12–1 gibi ortalığı ayağa kaldırıyordu aşağı gidecem, şunu ver, bunu al diye; yemeği görünce sustu, yedi, sakinledi, uyudu.uyandı yine huysuz, çoko pops u gördü istedi, dayadım ben de sütle çoko pops'ı bak şimdi yine kuzu gibi.
    açlık önemli beyler.
  • sakince hayatın tadını çıkarmak.

6 yaşındaki kuzenim ananemin bahçesinde bi örtü sermiş, uzanmış, paşalar gibi bi bacağını diğerinin üzerine atmış, öyle havaya bakıyor. hemen merak edilip yanına gidiliyor

-ne yapıyorsun bakıyım sen burda, ne düşünüyorsun?
    +hiiiç yıldızlara bakıyorum, çok güzeller.
    -sadece yıldızlara mı bakıyorsun yani?
    +evet, başka ne yapmam gerekiyor ki?

bir şey yapması gerekmiyordu tabi, sadece ben en son ne zaman bir şey düşünmeden bi yerlere baktığımı hatırlamıyordum.
  • insan yavrusunun ne kadar sevimli ve masum oldugunu gozlerine bakip anlarsiniz...
  • rol kesmeden kendi(n) olabilmek
  • bazen çıkarsızca hayata dair birçok şeyi sevebilmektir, bazen de insan denen mahlukatın yaşı kaç olursa olsun hinliğinin yok olmayacağıdır bana göre.
  • hayatta kalmak zorunda olduğum.

sizi çok seven mini minnacık bi kuzeniniz varsa mesela, sırf onun bu karşılıksız sevgisi için yaşamaya değer.
  • özellikle yeni doğmuş olanlarından (bkz: masumiyet)

melektir lan o yumurcaklar, başka birşey olamaz. tombik tombik, yerim ben onu.

acilen edinmeliyim bi tane, krizim tuttu.
  • oğul -bir çikolatalı kek başka bir çikolatalı keke şöyle demiş: "offf burası çok sıcak." diğer kek ona ne demiş?
    anne- ne demiş?
    oğul- "aman tanrım konuşan bir kek!!!!"

yani aptalca görünmekten korkmadan karşındakini kayıtsız şartsız güldürme arzusu...:-) (gülücük işaretini de zat-ı muhterem yaptı)