şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • bedenen ve ruhen tam bir iyilik hâline sahip çocukların yetişmesi için gösterilmesi gereken tutum.

  edit: ouuuuvvv, herkes özgürlükçü kesilmiş! çocuğu serbest bırakmak lazımmış. iyi de günlerdir çocuğa dinin "kötülüklerini" anlatmak lazım diye nutuk döşeyenler nereye kayboldu? dini kötüleyince baskı olmuyor da ateizmden uzak tutunca mı baskı oluyor?
 • masallarla belli bir yaşa kadar beyinleri yıkananan çocukların, daha sonra aileleri tarafından gönderildiği sikik bir tarikat yurdunda tecavüze uğramaları muhtemeldir. o çocuk büyüdükçe kendi düşüncesinde olmayanları düşman görür, şort giyen kadınları otobüslerde tekmelemek ister(tekmeler). farklı bir dine inan insanlara kafir diyerek, boğazlarını kesme hayaliyle işid sempatizanı olur. işid'in vahşi videolarını izlerken, zikir çekerek orgazm bile olabilir.

  bütün bunları yaparken, cennette hurilerle sevişeceği düşüncesini hep canlı tutar. evet, ateistlerden uzak tutun o hastalıklı büyüttüğünüz, büyüteceğiniz çocuklarınızı.
 • cocugun uzerinde cagdas olmayan bir hakimiyet gerektirir. bunu yapabilmek icin toplumda cok baska yasayan ve davranan bir aile olmak lazim. cocuk hem modernlesmenin her meyvesini yesin hem de dindar olsun, oyle olmuyor. cagimizda devletler ve piyasalar insanlari aile, soy, kabile anlayisindan koparip kendine bagliyor. onlarin da inancla isi yok. dunyada inancsiz insan sayisi surekli artiyor. otomasyon ilerlerken bunun olmasi da gayet normal. ınancli olmana pek gerek yok.
 • hangi ateistten ne gibi zarar gordunuz de boyle bi baslik acma gereksinimi duydunuz dedirten baslik.basligin " dindar"li olani var diye misilleme yapilarak aynisi acilmak zorunda degil.
 • bir kac gun onceki bir basliga binaen acilmis baslik.

  basligin ateizm kismina katilmakla beraber, burdaki ateistlerden bazilarindan da korunmasi gerekiyor cocuklar. zira bunlar kufur yobazi.

  bakalim nasil espriler gelecek hakkimda, en komik kim olacak

  not: phd spor
  not2: advisor'im ateist veya agnostik.

  edit: bir de bu cikti: cocuga ergenlige kadar hicbir dini bilgi vermemek. cocugu ateist olarak buyut diyorlar yani, sark kurnazlari sizi.
  ayrica cocugu yeni uretilmis isletim sistemi vs olmayan bilgisayar zannediyor bazilari* (bkz: cocugun ateist dogmasi)
 • (bkz: çocukları rahat bırakmak)

  (bkz: çocuk üzerinden din ve siyaset yürütülmemesi)

  o küçük beyinleri rahat bırakın. kirli ellerinizi ve düşüncelerinizi üzerinden çekin.
 • sözlüğün zeka seviyesi hergün biraz daha düşüyor. malum kesim nereye girse yıkım başlıyor.
 • gunumuz insanlarini göz önune alirsak, iskandinav ateistlerini ortadogunun herhangi bir insanina tercih ederek, katilmadigim eylem
 • çocuk kendi kararlarını alma yaşına gelene kadar dini hiç bir bilgi verilmemesi gerekmektedir. kendisi düşünsün ve doğru yolu bulsun. o yaşa gelene kadar da öğreteceğimiz tek bir şey var insan olmak.