şükela:  tümü | bugün
  • evli değildir. veyahutta evlenmeyi düşünmüyordur.

aslında şimdiki zamana göre değerlendirecek olursak çok da haksız insan değildir.

çünkü maalesef medya ve internet yüzünden zamane veletleri kendini sevdirmekten çok sinir ediyorlar.

aileler de bu sevimsiz durumun en baş sorumlularıdır. salarlar çocuklarını cafelere veya evlerinin en kuytu köşesindeki odalara sen sağ ben selamet.

ne olur o çocuk? terbiye almamış saygı nedir bilmeyen olur çıkar.

neresini seveceğiz şimdi bu çocuğun? bu çocukları sevmeye kalksan zaten dakika bir hemen çocuk muyuz ayağı yapıp kaçıyorlar.
  • evrıme karsı devrım yapıyordur
  • yerden yere vurulmaması gereken insan.
    "çocuk sevmeyen insan" ile çocuklara eziyet insan birbirine karıştırılmamalıdır.
    avm'lerde yanından geçen çocuklara "ayy ne tatlı"diyen olamadım. aksine çocuk sesi başımı ağrıtır. bi arkadaşıma gittiğimde ya da onunla buluştuğumda çocuğunun yanında olmadığı saatleri tercih ederim. aksi takdirde eve 5 adet izbandut gibi adamdan dayak yemişçesine bitkin dönerim.
    anne olmak istiyorum. muhtemelen o dönemde yapacağım ilk şey çocuğumun hobilerini, ilgi alanlarını keşfedip, günün muhtelif zamanlarında onlarla oyalanmasını sağlamak olacak.
    ayrıca, hayır benim çocuğum diğer çocuklardan çok farklı, çok özel ya da daha tatlı falan olmayacak.
    geri kalan hayatımdaki kendime ait en büyük korkum doğurduğum canlıyı ilahlaştırmak olurdu herhalde.

son olarak sevgili ebeveynler; lütfen çocuğunuz size seri bi şekilde "anne ! anne ! anne !" ya da "baba ! baba ! baba !" dediğinde, dönüp bi "efendim ?" deyin. ulan resmen ben yoruluyorum ya.
  • sevmem demem. sadece pek bi onemleri yoktur.
    onlara acimaktan yorulurum.
    bendir.
  • tercihini sevmemekten yana kullanan insan. zarar vermiyorsa sorun değil.

sevmekten kastınız ne? mic mic her gördüğünüz bebeği öpmek, kucaklamak mı? hayır o ben değilim. ustelik anneyim. elbette kendi çocuğumu seviyorum ama başkalarının çocuklarını sevmek gibi bir yükümlülüğüm yok. kendi çocuğum hariç sevdiğim çocuk sayısı üç falandir.
    şu sevgi pitircikligi dayatmanizdan vazgeçin.
  • bu tip insanlar genelde hayvanları severler.
    aslında hayvanları seven her canlıyı sever.
    ama ne hikmetse bunlar çocukları pek sevmezler.
  • nacizane, bana gore icinde insan sevgisi de olmayan insandir. cunku cocuk dedigin insanligin en masum, kirlenmemis halidir. onu dahi sevemiyorsa diger insanlari da sevemez kolay kolay. zira ben dahil yetiskin dunyasi rezalet.
  • terbiyeli çocuk yetiştirmek istiyordur zamane çocukları sevememiştir. 5 yaşında çocuğun ukalalığını sevmemiştir. ama çocukları seviyordur kesin yalnızca çocukları..
  • aklı başında insandır her şeyden önce. genellemelerin aksine, evliyim, çocuklardan hiçbir zaman hazetmedim.seven sevsin kardeşim, sevmeyene karşı nedir bu önyargı.rahmetli babannemin dediği gibi, karnındayken kanını, doğurursun canını, sen ölünce malını yer, başka da bir işe yaramaz gürültü kaynakları.
  • çocukları severim ama o küçük şeytan olanlar yok mu hani şu annesinin babasının kendine ne kadar değer verdiğini ve kendisini kırmamak için her şeyi yapacağını bilen ve bunu kullanan çocuklar... bak yine sinirlendim. o imp'lere bunu yapmak istiyorum.