şükela:  tümü | bugün
 • kızım olursa aydolu erkek olursa korkut koyarak destekleyeceğim kampanya.

  edit: bu arada başlık başıma kalmış, kampanyayı başlatan arkadaş neden kaçtı anlamadım.
 • katıldığım kampanya.
  erkek olursa şaman, kız olursa şamaniye koyacağım.
 • ben de kızım olursa diriliş, oğlum olursa ertuğrul koyarak katılacağım kampanya.
 • çocuğun türkçe sözlüğündeki kelimelerin yarısının menşei arapça, ''selamun aleyküm'' yerine seküler olduğunu düşündüğü için kullandığı ''merhaba'' ifadesi bile arapça, hatta hakkında hadis-i şerif olan bir söz. ama eleman hala arapça isim koymayalım derdinde.

  koyma oğlum, koyma. köpeklerin isimleri zaten arapça olmuyor benim bildiğim; çomar, karabaş gibi isimler oluyor. onları koyarsın eniklerine.

  sinirleniyorum ya şöyle şeyleri görünce.

  edit: neyine çıldıracağım lan? ben anonim isimlerin arkasında provokatörlük yaptığınız için sinirleniyorum. yoksa realitede kimin kimi çıldırttığı aşikâr. bu ülkenin kimin olduğunu herkes görüyor zaten. ezikliğinizi sanalda 31 çekerek sindirmeye çalışıyorsunuz, benim canımı sıkan bu. biz anlamıyor muyuz bu ''arapça'' isimden kastın ne olduğunu? herkesi gerizekâlı falan mı zannediyorsunuz?

  türkler, müslümandır ve öyle kalacaklar. bu kadar. nokta. tartışmaya kapalı.

  neyse konuşturmayın beni.

  edit 2: bu başlığın amacının isimle misimle alakası olmadığını biliyorsunuz. bu millet bin yıldır abdullah diye isim koyuyor, abbas diyor, mehmet diyor. ne istiyorsunuz? bin yıldır kullanılan bu isimleri bırakıp kül tigin mi koyalım? bu isimler arap ismi değildir artık, ehli islâm'ın müşterek ismidir. bunu o kafanıza rica ederim yerleştiriniz.

  ikincisi, türküm ama müslüman değilim diye mesaj atanlar oluyor, bu zeka seviyesine zaten verilebilecek kafi bir cevap yok. türkler boy boy, ferd ferd bin yıl evvel müslüman oldular. bunu değiştiremezsiniz, değiştiremeyeceksiniz de. buralarda psikolojik harp yapmaya kalkmayın.

  üçüncüsü, haydi daha çok mesaj atın da küfürlü küfürlü alayınıza engel basayım.

  bazı yerleri sansürledim. küfür etmem hatalı, kabul.
 • cocugum olursa jefferson koyarak destekleyecegim kampanya.
 • her şey isimle düzelse keşke be kardeş. bu kampanya tutmaz.
 • benim ailem de kur-an'ı kerimden isim koyar fakat bizlere de pek karışmazlar.. yine de başlığı açan arkadaşıma bak söylüyorum; allah uzun ömür versin yavrularımıza..
 • çocuğumun ismini recep tayyip koyarak duble şekilde katılmadığım kampanyadır.

  vurmayın lan, ahhh....