308 entry daha
  • burjuva kampanyadır.

türkiye'de halkçılık, arapçılık demektir. halk düşmanı olmayın.
  • hemen size öz türkçe kız ve erkek isimleri hizmeti veriyorum;

erkek balalar

kız balalar
  • çocuğuma yakup yerine jackob koyarak desteklediğim kampanya.
  • tabi ya... bunu neden daha önce akıl edemedik. iki üstteki linklere ithaf ederek, ali, osman, ömer, mehmet yerine dipçin, basut, başgak, çekmergen koymak daha mantıklı...

(bkz: yersen)
  • ırkçılık en büyük hastalıktır. ne ismi, ne rengi, ne boyu bir insanın karakterini etkilemez. ismi muhammed olan bir insan çok düzgün olabileceği gibi ismi modern olan bir insan da kötü bir insan olabilir.
  • yıllar yıllar önce anne ve babamın bana görkem ismini koyarak katıldıkları kampanya.
  • zaten bir on yıl önce başlatmış olduğum ve şahsen uyguladığım kampanya.

kızıma özellikle türkçe isim koydum. hatta isim seçerken bir kaç kuralım daha vardı:
    1- türkçe olacak
    2- tek isim olacak
    3- bitki ismi olmayacak
    4- hayvan ismi olmayacak
    5- anlamı güzel olacak

bu arada, türkçü, ülkücü, ırkçı filan değilim. sadece anadan babadan türkmenim ben ve eşim de öyle. kültürü ve kimliği de en güzel isimler taşır bence.
  • ırkçılık değildir. aksine türklüğü orjinalleştirmeye yöneliktir. arap ismi koyacaklar bir zahmet arabistan’da yaşasın. her ülke kendi değerlerinde güzeldir
  • arapça selamlaşmayı hayatımızdan çıkararak başlayabiliriz demiş biri. selam arapça, merhaba farsça. bunları kullanıyor olmak türkçe isimler tercih etmeye engel değil.

bir diğeri ırkçılık nedir ve nasıl yapılır demiş. kendi dilini, kültürünü korumak da ırkçılık oldu. bunlar gerçekten iflah olmaz gerizekalı.

çok sevdiğim bazı türkçe isimleri paylaşayım da lazım olana fikir versin;

ulus
    aras
    ayaz
    mete
    bilge
    gökberk
    tuğberk
    atalay
    aşkın
    behçet
    sencer
    umay
    afşin
    batur
  • üniversitede 2008 yılında arkadaş ortamında çoktan yapıp uyguladığımız kampanya, o gruptaki herkes çocuklarına türk isimleri koyuyor hala.
621 entry daha
hesabın var mı? giriş yap