şükela:  tümü | bugün
  • üçüncü dünya ülkesidir.

bir cemaatin gücü kaç mensubunun olduğuyla ölçülür. güçlü bir cemaat olabilirsen devlete girebilir, sapkın fikirlerini geniş kitlelere dayatabilir, büyük bir serveti yönetebilirsin. bu işe çocuklardan başlaman gerekiyor. özellikle de yoksulluk çeken çocuklardan. yurt yapman lazım, onların eğitimine destek oluyorum ayağına beyin yıkaman lazım ve sana göz yuman devlet yetkilileri lazım. ya gelecekte bu kara günleri nasıl hatırlayacak insanlar bilemiyorum gerçekten. yazıklar olsun size.
  • kaptıran derken?

olsa olsa itelemek, kakalamak, cemaate salmak ve mevla kayirsin diye beklemektir o.

doğurup sokağa atmanın bir ust leveli. doğur, cemaatler emanet et, kafa rahat miss gibi yaşa.

ben çocuğuma değerler eğitimini dini eğitimi nasıl veririm, nasıl ahlaklı yetiştiririm, ahlaki gelişimini ve karakter gelişimini nasıl olumlu yönde etkilerim, aynı zamanda iyi bir eğitim almasını, düzenli calisma alışkanlığı kazanmasını nasıl sağlarım, diye düşünmek yerine ver bir cemaat yurduna hepsini yapsın senin yerine..

sabah namaza kaldiriyorlarmis, dini sohbet varmış, ders de çalıştırıyorlarmış. oh miss. ulan anne baba olarak sen ne yapacaksın? ne kaldı ki geriye?

buna kaptırmak denmez. çocuğunu cemaatlere yıkmak, itemelek denir.
  • mustafa kemal atatürk'ün bir kez daha haklı çıktığı konu. ama bu din işi öyle boktan bir şey ki, beyinsizi bol olan ülkelerde kanser hücresi gibi ilerliyor. atatürk o dönemde ameliyatı yapmış ama kanserli hücrelerin tamamını temizliyememiş maalesef.
  • sadece kaptırsa yine iyi, bir de yaktırıyor.
  • cehalet içinde boğulan ülkedir.

geleceğini kaptırmıştır ne de olsa.

son birkaç yıldır yaşananlara rağmen, hala herhangi bir cemaat sevdalısı ebeveyn çocuğunu inatla cemaatlere gömüyorsa, söylenecek söz de kalmamıştır.
  • çocuklarını cemaatlere altın tepside sunan ülkeyle amca çocuğu olabilir.