• muharrem ince’nin en güzel seçim vaadidir. .
    çocuklar değil hepimiz hayal kurmayı unuttuk.
    dün bir resim paylaşılmış twitterda ilkokul çocuklarına yaptırılan bir müsamereden bir kare. çocukların yarısı boylu boyunca yere yatmış, üzerinede türk bayrağı örtmüşler. bu çocuklar şehit olmuş. her şehit çoguğun başında da bir erkek çocuk duruyor. onlar da şehit olan arkadaşlarına fatiha okuyor.
    gördüğüm en karanlık türkiye fotoğraflarından biridir.

oyun yaşındaki çocuklara ölümü sevdirmeye çalışıyorlar. bu çocuklar gülüp oynamalı, geleceğe dair güzel hayaller kurmalı. çocukların çocukluk neşesini bile çaldılar. barış, kardeşlik, sevgi ile yoğrulacak çocukları dinle korkutup ölümü göstererek yaşatmaya çalışıyorlar. çocukluk sevinçlerini çalıyorlar. çocuklara militan gözüyle bakıyorlar. birisi vatan sevgisi için bu gerekli dedi, bizim zamanımızda milli bayramlar coşku ile sevinç içerisinde kutlanırdı. okullar süslenirdi, eğlenceli gösteriler yapılırdı. kutlamalarını yasakladıkları o bayramlar bize vatan sevgisini verirdi. vatan sevgimiz diğerleri ile kıyaslanamayacak kadar yerinde. kimse vatanı 3 kuruşa satmaz bizde.

neyse biz yurtta sulh dünyada sulh diyen adamın barış çağrısına kulak vereceğiz.

çocuklara armağan ettiği bayramı dünya çocukları ile kutlamaya devam edeceğiz.

çocuklara çocuk sevinçlerini yaşatacağız ve yeniden hayal kuracağız mutlu yarınlarımız için.
  • ne güzel vaad. hayal kurmak hayal olmuştu.
    bir de 90'lı yılların çizgifilmleri geri gelsin. hayalgücümüze büyük katkı sağlamaktaydılar. son 16 yılda o kadar robotlaştık o kadar donuk olduk ki mutlu insan kalmadı. sadece yönetilebilecek insan yetiştirmeye çalışan bir sistem var şu anda.

(bkz: küçük prens)
  • ince'nin en güzel vaadidir. gençliğimiz bu iktidar yüzünden hayal kurmayı unutmakla geçti. ancak bizden sonraki nesiller bunu yaşamasın. hayal kurmadan, duslemeden üretemezsin; gelişemezsin. paranın betona gömüldüğü ülkede beton kadar soğuk ve sert olursun.
  • kuantum falanı boşverin bakın bu türkiyenin vehametini gösteriyor, ben hayal kuramıyorum zihnim boşlukta sürükleniyor gibi oluyor, hayal kurmanın anlamsızlaşması yüzünden büyük bir karanlık var içimde, ama bu cümle bu vaat içinde bir şeylerin yeşermesini sağlamasa da daha bir istekle mührü inceye basacam.
hesabın var mı? giriş yap