şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
12753 entry daha
  • ben : o tabak biticek
    o : tabağı yiyemem ki
  • anladığım kadarıyla bu sene başka bir aşka yelken açtık. doludizgin gidiyoruz! geçen sene şeyma’sı vardı bu sene kumsal’ı var! aynı sınıftalar! benim oğlan infial yaratacak!

oğlum (yaş; 4,5)
    ben

o: anne kumsal pencereden kuşları izliyor.
    ben: aa ne güzel.
    o: evet anne çok güzel ve çok tatlı.
    ben: kim tatlı ve güzel?
    o: kumsaal kumsaal.
    ben: hahahah

bu sabah,
    o: anne yüryamda (rüya demek istiyor) 3 şey gördüm.
    ben: anlatmak ister misin?
    o: evet, altuğ, ben ve kumsal vardı. kumsal’a kollarını aç diyorduk. o da açmıyordu.
    ben: kollarını açınca ne yapıyorsunuz ki?! (allah’ım ne olur abuk subuk bir şey olmasın. sapııık)
    o: ee gıdıklıyoruuzzz.
    ben: (iç ses) köftehora bak ya, kızlara kur yapıyor resmen. ahahaha
  • biri 3 diğeri 4.5 yaşında iki adet dünya tatlısı yeğenim var. küçük olan meryem, abisinin adı da halil ama halil ismini kabullenmiyor, adın ne diye soranlara meryemin abisi cevabını veriyor ve senin ismin halil dediğimiz zaman siz yanlış biliyorsunuz benim adım meryemin abisi diyor.
  • ablam(41) ve dışarı çıkmak için ablamın giydirmeye çalıştığı ayakkabı giymek istemeyen yeğenim(5) arasında yaşanan diyalog;

ablam: ya bu kadar geç yaşta çocuk doğurursan böyle olur işte, uğraşıp durursun.

yeğenim: anne niye öyle diyorsun? ben çok araştırdım, sordum senin kadar iyi bir anne yokmuş. o yüzden ben de seni seçtim ve sana geldim.

resmen damardan girmiş velet!*
  • a-omzuma otur sen papağansın artık ben kaptan olcam.*
    b-omzuma otur sen papağansın artık ben kaptan olcam.
    a-zeki misin sen?
    b-zeki misin sen?
  • anne-florida'da new smyrna varmış,
    baba-şu amerikalılar isim koyma konusunda çok yeteneksiz.
    anne-evet new york, new orleans, new hampshire... başka isim koymaya uğraşmamışlar hiç.
    baba- bizde de nevşehir var..başka?
    ada birden zırtlar-nevresim!!!!!
  • ada karneyi almıştır. yanında hem takdir, hem iftihar belgesi, hem de fen dersinden başarı sertifikası vardır. kenarları bilim insanlarının resimleri ve yazılarla süslüdür.
    ada- ben belgemde böyle şeyler yazmasını istemiyorum.
    baba- nasıl şeyler?
    ada-baksana baba
    kağıtta seni penisilinden bile çok seviyorum yazmaktadır.
    baba-ada sen penisilinin ne olduğunu düşünüyorsun?
    ada-?!?!? şey diil mi işte??