3150 entry daha
  • 4,5 yaşındakı kızımla anıtkabir'e gittim;
    a:kızım
    b:ben

b: bak atatürk'ün pijaması, özel eşyaları
    a: atatürk ne demiş, ben ölünce pijamamı, pantolonlarımı alabilirsiniz mi demiş ?
    b: hmm, şey tam öyle olmamıştır da, o öldükten sonra çocuklar onun neler giydiğini görebilsinle...
    a: kısaymış boyu da...

b: bak çanakkale savaşında böyle savaşmışlar düşmanlarla (3 boyutlu canladırmalara bakılırken)
    a: savaşta nasıl oluyormuş, hani kim düşman nerden biliyorlarmış, düşmanlar renkli gözlü filan mı oluyormuş ?
    b: ya kıyafetleri filan farklı, şapkaları filan...
  • mahallenin belalı çocuğu mertcanla sokakta oynayan kuzen üzgün şekilde eve gelir..
    k:kuzen
    a:amcam

a: ne oldu bir şey mi oldu arda?
    k:hayır olmadı( üzgün ifadeyle)
    a:bak yavrum doğru söyle mertcan mı bir şey yaptı ?
    k: . . .
    a:ne oldu arda söyle çabuk! ( mertcanı bulmak için hazırlanırken)
    k: mertcan dedi kiii : "benim ayaklarııım şimşek hız ve sonic'in hızından yapılmıştır". ne kadar aptal di mi babaaa
  • balonunu balkondan aşağı düşüren bücürük *: ühüüühüü en sevdiğim balonum düştü yaaahaa, balonum yok artık beniiahhim, balonumu özledim beean!!

babası: ulen ne özlemesi daha şimdi düşürdün?!

bücürük: yhahahaa balonumu getiiirehahaaaa

babası: tamam oğlum yenisini alıcam ben sana söz

bücürük: yhahahaaa onlar öyle diil ki, benim balonum güzeldi yhaaahaa en sevdiğim balonum düştü yaaa
  • 3-4 yaşındaki çocuk ve babası dnr'da kitaplara bakmaktadırlar.baba oturmuş kitap okurken çocuk kitap, cd ne bulursa kurcalamaktadır.

çocuk-babaa nolur bunu alalım bak içinden canavarda çıkıyor, lütfen bunu alalım.
    baba-bakarız.(çocuğun elindeki dvd'ye bakmadan)
    ç-baba nolur canavarlı filmi alalım, canavar çıkıyor.
    b-(kafayı kaldırır)öe?!yavrum o kim?canavar değil o. o ibrahim tatlıses.
    ç-peki.(ibrahim tatlıses dvdsini alır yerine götürür)
  • soru: türkiye cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı kimdir?

sharon: kimdir?
    yavru: ya şey ımm.
    sharon: hani çooook ünlü, her yerde resmi var, yakışıklı.. ama tarkan değil?
    yavru: ıı michael jackeeheheh?
    sharon: yahu!!! sarışın.
    yavru: ha atatüüüüüürk!
  • barış (2) okuldan yeni dönen ablasının (9) çantasını karıştırmaktadır. ablası çantasını almak isteyince aralarında ufak çaplı bir münakaşa yaşanır...

abla: ya bıraksana çantamı. anneeeee! zaten yeni gelmişim okuldan... (kendi kendine söyleniyor.)
    barış: denin otulunu diteyim, otulunuuu! (ağlayarak, yarım yamalak haykırır.)
    dumur anne: oğlum o ne biçim laf? ahaha... nasıl ditecekmişsin bakayım?
    barış: yok, yok öyle değil. diteyim yani... iğne ile ipliği alıy, diteyim...*
  • iki yasindaki yegen babaannesinin kucagindadir ve ilk defa babaannesinin kulakligini farketmistir. buyuk bir saskinlik yasayan yegen cok dogru bir noktaya temas edecektir:

yegen: bu ne *
    babaannesi: kulaklik zeynepcim, ben onunla duyabiliyorum.
    yegen: (kendi kulaklarini gostererek) ama ben boyle de duyabiliyorum.
  • akşam alışverişten eve dönülmektedir. otoparktan binaya girerken kapıcının evinin önünden geçilmekte. kapıları açık bir şekilde misafirleriyle yemek yemektedirler. cadı idil'in* gözü içeridekilerden birine takılır.

idil: *bıyıkları olan abla* kiiimm?? mor elbiseli olan.

idil'i kolundan çekiştire çekiştire apartmana sokmaya çalışırken önce doğru yolu göstermek için ayıp mayıp öyle şeyler söylenmez gibi laflar geveledik, ta ki asansöre binene kadar.
  • 4 yaşındaki bıcırık.a babasının gömleğinin bir benzeri alınmıştır. bıcırık bu gömleğe bayılmış, giyince kendisini adam oldum zannetmektedir. anne yeni gömleğini giydirdiği oğluyla gezmeye gider. gittiği evdekilere de "aman oğlanın gömleğine iltifat edin. kendini pek bi büyümüş hissediyo" der.
    muhabbet gelişir:

teyze 1-ömercan, amanın da ne kadar şık olmuşsun sen bugün.
    teyze 2- evet, evet, süper. sende bugün ayrı bir hava var. büyüdün mü sen. du bakıyım. boyun uzamış senin.
    teyze 1- aaa. ay bak teyzesi baba gömleği giymiş bu. bak, babasının gömleğinin aynısı.
    teyze 2- evet. hakikaten. tıpatıp aynısı walla. ay pek de yakışmış canım.
    ömercan- şaşmalamayın. benimki şocuk boy. küşük benimki.
  • 4 yaşındaki weletcan.la balıkçıya gidilmiştir.

anne-ben palamut alıyım.
    baba-bana da istavrit.
    hala- bana da çupra.
    anne- küçüğe de tekir lütfen. - der demez welet eti kopartılmış gibi avaz avaz ağlamaya başlar. herkes kalakalmıştır.

anne- oğlum nooldu öyle birden? neden ağlıyosun?
    weletcan- küstüm hepinize.
    hala- hoppalaaa. neden küstün ki? biz ne yaptık sana?
    weletcan- hepiniz balık yiyin.bana kedi söyleyin. beni kedi yemem.
13508 entry daha
hesabın var mı? giriş yap