şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
13140 entry daha
  • 5 yaşındaki yeğenle birlikte beyaz bir köpek sevilmektedir. sahibi köpeği anlatırken gözlerinin renginden bahseder.

+ ezel bak gözleri farklı renkteymiş köpeğin biri mavi biri yeşil
    - aaa van köpeği
  • bizim elemana kardeş geliyor.
    -oğlum kardeşin sana oyuncak araba alacak.
    -baba o daha minnacık nerden nasıl alacak?
    -haklısın oğlum.
  • oğul- anne sen türk olduğun için türkçe bilen bebek doğurdun, ingiliz olsaydın ingilizce bilen bebek doğururdun!
    anne- aynen öyle yiwwrım.
    ....

anne ve oğlu bir parkta durmaktadır. o sırada bir bebek annesiyle birlikte parka gelir.
    anne- ayyy ne güzel bebek!
    oğul- nesi güzel! alttarafı bir bebek işte!
    anne - ay olur mu bak minicik!
    oğul- karınca da minicik o da mı güzel?
    anne- yıııııwwwrııımmm..
  • 11 yaşındaki oya ile evden çıktık. tam karşı kaldırıma geçerken heyecanla oya yı geri çektim. dedim araç geliyor,bekleyelim.
    oya
    -anne araç gözükmüyor bile, ancak onu beklerken açlıktan ölürüz, bize başka zarar veremez.

ergenliğe doğru hızla ilerlerken, panik bir anneyle uğraşmak da zor sanırım.
  • - benim annem gibi kısa birisine değil, uzun birisine ihtiyacım var!
    +?! **

bazen sadece üç beş kişiye komik gelecek diyaloglardır.*
  • 3 gündür anneannesiyle tatilde olan 3,5 yaşındaki fırlama evlat oyun oynamaktan telefona gelip iki kelime bile etmez. anneannesi zar zor telefon konuşmasına ikna eder.

-kızım ben seni çok özledim, sen neden benimle konuşmuyosun hiç?
    +anneeaaa burda çok yakışıklı bir ağğbi var, hep onunla konuşuyorum vaktim yok.
    -seni yerim çocuk...
    +anneeeaaa gitmem lazım der ve gider...
  • kerem 5 yaşında ve zamanı takip etmeyi öğrenmektedir.. saatin kaç olduğunu, hangi saatte gün doğduğunu, hangi saatte battığını, ayları, ayın kaçı olduğunu ne anlama geldiğini, haftanın günlerini...
    işte tam bu arada sabah sabah aramızda geçen diyalog;

-kerem, okula gitmeden önce bir tekrar yapalım hadi günleri say bakalım;
    +pazartesi, salı,çarşamba,perşembe, cuma, cumartesi, pazar, pazartesi, salı,çarşamba,perşembe, cuma, cumartesi, pazar,pazartesi, salı,çarşamba,perşembe, cuma, cumartesi, pazar,pazartesi, salı,çarşamba,perşembe, cuma, cumartes, pazar,pazartesi, salı,çarşamba,perşembe, cuma, cumartesi, pazar.................................

- hooop hooop dur bakalım napıyorsun sen,
    +günleri sayıyorum!!!!
    -iyi de hiç durmuyorsun ki,
    + (okula gitmenin verdiği bıkkınlıkla) günler hiç bitmiyor ki baba.. hep okul hep okul.

o kadar haklısın ki oğlum o kadar olur :/
  • büyüyünce ne olacaksın bartu?

-nar ekşisi
  • kizimla kadikoyde aksam turlamasi yapiyoruz. pet shop gorunce dayanamiyor illa girelim anne ne olur ne olur!
    girdik bakiyoruz kuşlar var hamsterler falan kapida dikilen mekanın sahibi de otopark mafyasina benziyor aksam olmus hava kararmiş.

sonra dukkan onüne yine (bkz: tekinsiz tip)ler geldi iceri girdi.
    eee bizim de alici olmadigimiz belli bu mekanin sahibi dedi abla biz simdi kuşlari salacagiz sizi dısarı alalim.

ciktik ben gülüyorum icimden diyorum bu adamlar kimbilir ne icin bi araya geldiler hic de kuş salacak gibi bi halleri yok.(kuş salacak tip nasil diye sormayin anladiniz siz;)) ama bisey de demiyorum.
    kuzuya dedim ya disari cikardilar bizi gordun mu falan bomba geldi!

-anne ne disari cikarmasi ya kovdular bizi bayaği kovdular:)) dedi!
    ben patlattim kahkahayi;)
    seviyorum seni tazem:)
  • ön bilgi: yavru her gün öğrendiği ingilizce kelimeleri şu kalıp eşliğinde sormaktadır: anne, x ne demek?

+ anne, dosyamda nasıl çalışmalarım var hatırlıyor musun?
    - evet, hatırlıyorum.
    + biraz örnek verir misin?
    - (verilir)
    + (alkış eşliğinde) evet bildin anne. arkadaşımız mg'yi alkışlıyoruz.
    - teşekkür ederim.
    + ne demek?
    - ne, ne demek?
    + ne demek?
    - ne, ne demek?
    + ne demek?
    - tamam da, ne, ne demek? öncesinde bir şey söylemiyorsun ki?
    + anne, sadece "ne demek!" diye bir kalıp var, sen onu unuttun mu?
    - aa!** unutmuşum :(

bu anlamama durumu ilk vukuatım da değil üstelik.*
1298 entry daha