• geçmişte, boşanmış kadınlar baba evine dönünce devlet para yardımı yapıyor diye bilerek anlaşmalı boşanan ve parayı da alıp yine aynı evde yaşayan bir sürü "aile" vardı. amaç devleti kazıklamaktı. bu girişimle yine aynı sonuç elde edilir. önce anlaşarak boşanma, sonra memuriyet, sonra tekrar evlenme. burada, memuriyete aldığın dul kadının tekrar evlenmesine engel olamayacağına göre her türlü kılıf hazırlanılır. bu tarz pozitif faydalar maalesef vatandaşın kendi art niyeti neticesinde hep ters sonuçlar verir. sonra iptal edilir. olan gerçekten hak edene olur.

edit: ilk cümlede virgülü hatalı yere koyduğum için anlam kayması oluşmuş.
  • bu ülkede yeterince ayrımcılık var. vicdanen bile doğruluğunu sorguluyorum. peki bunca zaman ailesinin yüzüne bakamayan, toplumdan soyutlanmış atamayan gençler ne olacak?
    bu hak değil mi? zamanında puansız şekilde okullara alakasız bölümlerden öğretmenler atandı. şimdi birçok genç bunun çilesini çekiyor.
    benim babam öldüğünde devlet bize 4-5 ay sonra babamın emekli aylığını bağladı. o da kesintilerle hep. birikmişimizi hastaneye vermek zorunda kaldık. üniversitede 2 çocuğunu okutup, çocuk bakıcılığı yaptı annem. neden çünkü annemin kazanılmış emekliliğini bile yaşı gelmedi diye vermedi devlet. kusura bakmayın ama hazır elde edinilmiş hiç bir şeyin kıymeti bilinmiyor. memur olmak istiyorsa belki ayrı bir kontenjan açılır o kontenjan dahilinde puan usulü atamaları yapılır.
    hak budur. ama benim atanma hakkımı gasp edip sırf dul çocuklu diye memur olamaz. ben işim olmadığı için evlenemeyip çocuk bile yapamıyorum onu nabalım kardeş?
    edit: ayrıca dram denmiş, bakın bugün yüzlerce öğretmen yada memur adayı atanamadığı için intihar etti. dram budur.
  • boşanma oranlarını yüzde bir milyon artıracak önerme. burası türkiye arkadaşlar, gerçekçi olun. her yönden suistimale açık bir fikir.
  • paçozun teki it kılıklı bir serseriden çocuk peydahladı diye dram mı yaşamış oluyor,bedavadan iş sahibi olmayı mı hakediyor?

bir zahmet çocuğunu uyutup kpss kastırsın ya da bakamıyorsa çocuğunu yetimhaneye versin.bir daha da sikim hıyar diyene elinde tuzlukla koşmasın.

tanım : son derece yersiz ve lüzumsuz öneri.

***: eşini kazada,hastalıktan..vs kaybedenleri tenzih ederim ama onlar da dul aylığı alabiliyor zaten.
  • liyakat her noktada çok önemlidir. bu yüzden sorunlara çözüm olmayacak öneridir.

her noktaya (belediye, devlet vs) işe uygun insanlar yerleştirip daha verimli çalışılmasını sağlayıp, her türlü ihtiyaç sahibine daha iyi imkanlar sunabilir devlet.
  • uyuşukluğun adı pozitif ayrımcılık oldu , bakamayacak durumdaysa babasına bıraksın çocuğu
  • ibretle okudum, yerli ve milli bir talep, acı bir haykırış adeta. bununla sınırlı kalmak ne kadar doğru bilmiyorum.

hazır seçim dönemindeyiz, el değmişken bakan danışmanlığı kadrosu ile fahri doktora da vermek bu işin çileğidir, kremasıdır.
  • bunu isteyen, kendine dost ariyordur.
  • ülkede yeterince beleşçi ve avantacı yokmuş gibi daha da nasıl çoğaltırız diye düşünen bir kısım süperzekalı var belli ki.
    (bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk)
  • çüşşş aq
hesabın var mı? giriş yap