şükela:  tümü | bugün
  • bir isyan, bir haykırış. benim gibi bugüne kadar anarşik faaliyetler ile alakası olmamış bir adamı bile eline silah alıp dağa çıkaracak kadar sinirlendiren hadisedir bu çizgi filmlerin bulunamaması.

sabah vakti şirinler'i izlemekle başladığım nostalji seansının devamında temel reis, çakmaktaşlar, red kit, heidi, casper, scoby doo, jetgiller gibi çizgi filmlerin bölümlerini aramaya başladım. ama bulmak ne mümkün. sadece red kit'in 130 bölümüne denk geldim; diğer çizgi filmlerin doğru düzgün 20 bölümünü bile bulmak mümkün değildi.

nerde arkadaş bu çizgi filmler? kanallar nereye kaldırdı bu çizgi filmleri? neden hiçbir ortamda bulunamıyor? kanal binası mı yandı, arşivler mi kayboldu? arşivlerini neden açmıyorlar? hukuki bir sorun varsa amenna. ancaaaaak... aksi keyfe girer ve ben buna çok sinirlenirim.

bütün '90 neslinden arkadaşları bu kutlu mücadelede safları sıklaştırmaya davet ediyorum.

(bkz: dağlara çıkacağız hesabını soracağız)

-caps lock-

bu bir kalkışmadır!

-caps lock-

ey taş kesmiş yürekler, bunu izleyip de yüreği zangır zangır titremeyen bir 90'lar çocuğu var mıdır!? yazık değil mi bu gençlere!!

edit:

arkadaşlar bulabildiklerimi paylaşayım diyorum ama bir yandan da hukuki bir sorun yaşayabilirim diye tırsmıyor değilim. hukukçu bir arkadaş aydınlatabilirse ayrı bir başlık açarak paylaşabilirim bulduklarımı. başka arkadaş da ellerinde olanları paylaşır, güzel bir database olur diye düşünüyorum.
  • hesabını sormaya +1 imle katılacağım harekettir.

hele ki ay savaşçısı! okuldan çıkar çıkmaz koştura koştura eve gider ve 16:30 da trt 1 de başlayan ussagimin maceralarını izlerdim. içten içe de mamuroyu keserdim, hatta rüyalarıma girerdi. mamuro, ussagiyi benle aldatır, dünya semalarında benle uçardı. hey gidi günler.
  • o yaşın tadını vermeyeceği için gereksiz eylem. peh.
  • muhtemelen remake gerektiren görüntüler vardır arşivlerde, fullhd görüntü olmadığı için uğraşılmamış, yerine yenisini yapmak daha cazip gelmiştir.
  • tam destek verdiğim kalkışma.

bahsedilen çizgifilmler için bulabildiğimiz kaynakları burada paylaşabiliriz. çünkü neden olmasın?
  • jetgiller, casper, şirinler falan katılıyorum bulunmuyorlar. ama ay savaşçısı, şeker kız candy falan arayan arkadaşlar bir zahmet çizgi film değil de anime olarak arasın, pek çok anime sitesinde mevcut bu animeler.

edit: ha illa türkçe dublajlı arıyorsanız o doğru, yok piyasada onlar.
  • bu biz 90'lar nesli için en ulvi davadır. davadan öte cihattır.

evet büyümedik. çocukluğumuzu özlüyoruz. akşam eve yorgun argın gelmişken yatağımıza uzanıp salak salak sırıtarak huzur içinde temel reis izlemek istiyoruz. çocuklarımız ileride bugünkü aptallaştıran çizgi filmler yerine bu çizgi filmleri izlesinler istiyoruz. çok mu şey istiyoruz!?

vurun haydi klavyelere
    ses verin bu şanlı direnişe
    tarih yazmaz pepe mepe
    fred çakmaktaş yaşlandı arşivlerde!

reva mıdır bu biz büyümeyenlere
    unutma mazlumun ahı kalmaz yerde
    vursun eller klavyeye inlesin tuşlar
    uyandı bu gençler artık susmazlar!

(bkz: ya şeyh updulkadir geylani)

edit: söylemeyi unuttum, ghostbusters'ı da istiyoruz. dinime imanıma yakarım kendimi.
  • (bkz: boomerang tv)
  • bir çaylak arkadaşın entrysinden hareketle talep listemize alf'i de eklemiş bulunmaktayım.

hareketimiz büyüyor arkadaşlar. eğer bugün içerisinde bir yanıt gelmezse yarından itibaren dizileri televizyondan değil yutuptan (resmi olmayan hesaplardan) izleme eylemi başlatacağız.

beşinci günün şafağında arşivlere bakın.

ve up'layın yoldaşlarım!