şükela:  tümü | bugün
  • sen kalbini çocuk neşesiyle saflığıyla birinin aşkıyla doldurduğunda, karşındakinin bir kazığı kalbine sapladığı ve senin de kötüler çemberine dahil olduğun andır
  • televizyonda gördüğün o süslü şarkıcı abinin ibne olduğunun anlaşıldığı andır.

ama hangisi ?
  • ugraslarinizin hic bir zaman bosa cikmayacagina olan inancinizi kaybettiginizde biter cocukluk. iyilerin ve kotulerin oldugu o yasam dongusunun aslinda size anlatilmis bir masal oldugunu fark ettiginizde de. yine de tutunmak lazimdir, cunku insanin tattigi her mutlulugun ozunde o masum cocukca fikirler ve arzular yer alir.
  • bayram harçlığı almamaya başladığın andır.
  • ilk kez terkedildiğiniz andır.
  • büyüyünce at olucam demekten vazgeçtiğiniz an büyümüş olursunuz bence.
  • içindeki çocuğu kaybettiğin gündür. o günün gelmemesi senin elindedir.*
  • alessandro del piero'nun futbolu bırakacağı güne tekabül eder. yani 2011 yazının başlangıçlarına...

öyle deme dost, ben çocukken 10 numaralı gök mavi del piero forması giyerdim, milli takım bazında. mahalle maçlarında ise 10 numaralı juventus formasını, takdir edersiniz ki del piero çocukluk kahramanımızdır, attığı her golde sevinçten çıldırmış, çektiği her şutta heyecandan ölmüşüzdür. yaşımız kemale ermek üzere fakat hala del piero benim çocukluk kahramanımdır. futbolu bıraktığı gün çocukluk günlerim geride kalmış demektir, çocukluğum bitmiş demektir.

farkındaysanız bu hususta, yeşil çimlerde bir del piero kalmıştır o dönemlerden, bir de clerance seedorf.

maldini bıraktı.
    pavel nedved bıraktı.
    zinedine zidane bıraktı.
    edgar davids ne oldu belli değil.
    rene higuiata bıraktı.
    buffon kronik sakat oldu, izleyemiyoruz.
    luis figo ne oldu bilmiyoruz bile.
    david seaman bıraktı.
    deschamps bıraktı.

herkes bıraktı.
    yaşlanıyoruz inceden.

edit: vay be. 2012 yaz başını gördü del piero.

uyanın uyanın, uyanın. artık çocukluğumuz bitti.

edison: vay amına koyim del piero kanguru diyarında halen yardırıyor.
  • ilk işe başladığın gündür.
  • aşık olduktan sonra, onun için yapabileceğin şeyler için çalışman gerektiğini anladığın andır.