şükela:  tümü | bugün
  • dolaptan çıkacak şapkalı adam.
  • (bkz: palyaço) hala daha korkarım kendilerinden, o buruna kırmızı top takmaya da bir türlü anlam verememişimdir.
  • hiçbir şey.

büyüdükçe oluştu tüm korkular.
  • uçak sesi.

doğup büyüdüğüm yer adana'daki incirlik üssüne yakın olmasından dolayı başımızın üstünden vızır vızır f-16'lar geçer dururdu. dolayısı ile ben o sesi duyduğum anda kaçacak delik arardım; başı kesilmiş tavuk misali.
  • lanet olasıca stephen king'in kitabından uyarlanan 'ıt' filmindeki palyaço.küçücük çocuğa izletilir mi o?
  • (bkz: stephen king's it)

9-10 yaşlarında seyretmiştim sanırım ve ciddi ciddi fena etkilemişti beni. kendime gelememiştim baya bir süre. uykumdan uyanıp sayıklamışlığım bile var hatta o derece. yalnız küçükken seyreden herkesin o filmle kötü anıları var arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla.

filmin çocuklar üzerindeki etkisini ölçmek için yıllar önce yeğenim üzerinde (yaş 10 falandı) deney yapmıştım (evet acımasız bir dayıyım*). çocuk yarım saat dayandı ve kaçıp gitti. birkaç gün sonra ablam sordu sen ne izlettin buna ışık yakmadan uyuyamıyor, sürekli yanımızda, odasında yalnız oturmuyor diye*.

büyükken izleyince aynı etkiyi yapmadı tabi. zaten filmde de çocukları yiyen bir canavar vardı, büyüklere görünmüyordu.
  • mahalleye gelen sinek ilaci arabasindan odum kopuyordu. oyle boyle degil, agladikca agliyordum.
  • (bkz: alaturka tuvalet)
    hala korkuyorum.
  • x-files dizisinin jeneriği

altıma sıçardım lan açılıştaki ufoyu görünce
  • (bkz: the green mile) beni birçok gece annemle uyutmaya sebep olan filmdi.

(bkz: yılan gözü) gözlerimi kapadığımda bu görüntü canlanırdı. o yaşlarda hiç gece olmasın isterdim.
hesabın var mı? giriş yap