şükela:  tümü | bugün
  • zengin olayım, bilgisayarım olsun, istediğim kadar çikolata alabileyim vb. dualardır.
    acaba şimdi çocuklar nasıl dua etmekte merak ediyorum.
  • evden kaçan kedimizin sağlığı ve geri dönmesi için dua ederdim her gece.

naif dualardır.
  • -allahım babam nolur bana jile alsın, nolur.

yaş 11

o dönemlerde, jileye takmıştım. ama nasıl bir takıntı. jile de jile, anne bana jile alın, jile istiyorum. sürekli aynı nakarat dönüyordu evde.

sonra çalışma hayatına başlayınca, parasına bakmadan gördüğüm tüm elbiseleri almaya başladım. o zamanlar parasızlıktan değil, "çocuğun her dediği alınmaz " kuralı işliyordu evde. bakın, çocuğun her dediği yapılmaz değil, çocuğun her dediği alınmaz. netekim, en sonunda bakırköy cumartesi pazarından bir adet jilem oldu. kısalana kadar da giydim. dünyanın en mutlu çocuğuydum ^^
  • sağlığıma kavuşmak istiyordum,şimdi yine çocukluğuma göre gayet iyiyim ama yinede hala aynı duayı ediyorum
  • al sana bir capone duası
    “çocukken her aksam yatmadan önce tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. bir gün tanrı'nın çalısma tarzının bu olmadıgını anladım. ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her aksam yatmadan önce tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim."
  • yattım sağıma döndüm soluma melekler şahit dinime imanıma yatarım allah kalkarım inşallah kalkamazsam eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abduhu ve resuluhu
    çocukluğumda beri hep ettiğim dua anneannem öğretmişti alışkanlık hala devam ediyorum <3
  • allah'ım her şey çok iyi olsun derdim.

tembellik başa bela.