şükela:  tümü | bugün
808 entry daha
  • çocukken - muhtemelen ilkokul 1 ya da 2 civarı- haberin birinde elini kıyma makinesine kaptırıp kaybeden bir adamdan bahsedildiğini hatırlıyorum.

o günden beri kıyma makinesi görünce ürperiyorum. bizim evde de var maalesef bir tane, mümkün olduğunca uzak duruyorum. parçalarını yıkamak zorunda kaldığımda bile midem bulanıyor hafiften, ellerimden kanım çekiliyor gibi hissediyorum.

(bkz: çocukluk travmaları)
  • çöp kamyonuna canlı canlı atılarak öğütülen köpeklerin haberidir. üstünden 22-23 sene geçti ancak ne o köpeğin o esnadaki çaresizce sesini, ne de o ayaklarından tutulup da çöp öğütücüye atılış anını unutabildim. şimdiki gibi kameralı telefonların da olmadığı bir dönemde olaya canlı tanık olduğu bariz olan habercilerin de olaya müdahale etmek yerine görüntü almaya devam etmeleri ise henüz küçükken bile aklımın alamadığı bir vahşilikti.

başlıkta "köpek" diye aratınca da bu travmayı taşıyan tek kişi olmadığımı görmek tuhaf geldi.
  • uğur dündar'la buffalo eti haberi.
  • tuzlada yanan tankerde yanarak yaralanan itfaiyecilerin haberi
  • trt de körfez savaşı haberleri. gece vakti uçaksavar mermilerinin izleri halen aklımda. yanıbaşımızdaki savaşın bize de sıçramasından deli gibi korktuğumu hatırlıyorum.
  • cem yılmaz'ın kendi stand-up gösterisinde anlattığı show tv'de çıkan uçak aldı haberi. tam da anlattığı gibi tarifeli uçak uçuyordu ve ekranın sol alt köşesinde vesikalık fotoğrafı vardı. ahah ne gülmüştüm, hem haberi izlerken hem de anlattığı gösteride.
  • kktc kuruluş haberi.
    akşam haberleriydi,spiker alışık olmadığım bir neşeyle sundu haberi(80'lerde trt haber suratsızlığı).
    kurulmasını,yıkılmasını çok da dert edinilmeyecek bir yaştaydım ama babama 'aa baba niye gülümsüyor bu kadın?) diye sorduğumu dün gibi hatırlıyorum.
  • (bkz: münevver karabulut)

edit: bir de saddam hüseyin'in idam edilmesi var şimdi geldi aklıma.
  • 11 eylül saldırıları haberi. okuldan eve geldim. televizyon açıktı. normalde annem çok televizyon izleyen bir kadın olmamasına rağmen pür dikkat televizyonu izliyordu. "anne ne oluyor" dedim. "dünya değişiyor oğlum" dedi. hiç unutamadığım anlardan biridir.
  • sene 1991, dokuz yaşındayım.
    trt kanalında (zaten o dönem özel kanallar yoktu bir tek trt vardı. star 1992 senesinde yayına başladı) süleyman demirel, meydanda konuşuyor, kalabalık bir halk.
    işte 2000 yılına 9 sene kaldı, herşeyde daha iyi bir türkiye olacak, 2000 yılında avrupa birliğinde olacağız gibi martavallar anlatıyordu..
551 entry daha