• 2 tane yara var vucudumda buyuk capli cinsten ve kalici. bunlardan biri basimda. cocukluk arkadasim mehmet'in kafami tasla yarmasi neticesinde ortaya cikti. ne kan akmisti ama. acayip. sopayi atmistim mehmet'e bu kafami yarma sonrasi. hala gorusuruz keratayla. gecti, gitti.

bir digeri sag alt baldirimda. 14-16 yaslarinda futbol oynadigim zamanlarda takimca katildigimiz bir turnuvada rakibin biri dalmisti bu ayaga. krampon izi kaldi orada. bir turlu gitmedi lan. ilk zamanlara gore yara izi bir hayli azaldi ama dikkatli bakildiginda fark ediliyor...
  • kafama atatürk büstü düşmüştü 6 yaşındayken. bu demir olanlardan duvara asılanlardan. sağ kaşımda ayrıklık var bu yüzden.
  • kolumda at kadar yanık var yaş 10 mahallemizde ki otları çocuklarla yakarken arkadaş yanan poşeti havaya atması ve benim koluma düşerek yapışması ile olusmustur
  • yüksekçe bir televizyon ünitesinin üstünden cam sehpaya atlamıştım. şanslı olacakmışım ki o kadar kırık camın içinden sadece elimde küçük bir kesikle çıktım
  • tahta tekerlekte virajı alamayıp kuzenimle birlikte uçmamız ve en kötüsü tahta tekerleğinde bizimle birlikte aynı yöne uçuyor olması
  • çivili krampon ile beton zeminde top oynayıp bonfile eti tezgaha vuran kasap hareketiyle benimde kafayı betona gömmem, bu ilki.

diğeri ise daha aptalca, bisiklet ile rampada araba sollarken (ne düşünüyordum hiçbir fikrim yok, yaş daha 13-14) kronometreyi bozan bir hız seviyesine ulaşıp ardından yolun kenarında bulunan tarlaya dalıp kafayı ve iki kolu yarmam, cayır cayır hemde.
  • tirin altina bilyem kacmisti. onu alip cikarken tirin kasasinin sivri kosesine kafayi vurup yarmistim.

bir digeri de damda bulunan su tankeriyle oynarken bilegimi tankerin kenarinda kesmistim.

kisacasi kendi sakarliklarimin sonucudur :)
  • (bkz: su çiçeği)

tam alnımın orta yerinde.
  • "yara izinin olma nedeni"çocukken o bölgenin yara almış olması olabilir mi acaba?
    hani düşük bir ihtimal ama yine de bi düşün sen.

edit: entryi anlamayan gerizekalı bir yazar için, ayrıca "genel olarak gerizekalıların anlayamayacağını farkettiğim için" başlığın,

"çocukluktan kalma yara izinin oluş sebebi veya oluş nedeni" diye açılmasının daha mantıklı olacağını düşünüyorum.
  • dudağımın ortasındaki beyaz çizgi çocukluğumun ilk yara izidir.

üç tekerlekli bisikletime binerken, arkadaşım hızlı gideyim diye arkadan iteklerdi.* yokuş aşağı giderken bisikleti durduramayınca kenardaki iki/üç metrelik çukura* düştüm. dudağım ortadan ikiye ayrıldı ve dikiş atıldı. hâlâ dikkatli bakınca belli oluyor.
557 entry daha
hesabın var mı? giriş yap