şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sorulan sorulara çocukların verdiği ilginç cevaplarıyla ünlü yarışma programı.resmen çocuktan alıyosunuz haberleri,ev hallerini falan döküyolar ortaya.bi çocuğa "baban eve geç gelirse annen naapıyo" diye sormuşlardı.o da "annem babamı koltuğa oturtup,üstüne ışık veriyo ve tırnaklarını söküyo" demişti.
 • son zamanlarda farklı yörelere gidip,oradaki çocuklara yöneltiyolar soruları.trabzonda küçük bi kıza "mehmet ali yılmaz kimdir?tanıyomusun?" dediklerinde kız:"mehmet aliyi biliyrumdaa yılmazu taniyamadum" diye cevap verdi.koptum.
 • fikir olarak cok basit olsa da inanilmaz eglenceli cerez yari$ma programi.gulmekten yerlere yattigimi bilirim.(bkz: ben bunu gordum)
 • gürcü atasözü: bavshvis pirit simartles gaigebo
 • su an kanal d de yayinlanan ve cocuklarin onune bol dekolteli elbiselerle cikan, ismini hatirlayamadigim bir bayanin sundugu program. (ece derken mi hece yerken mi ne oyle birisi)*
 • çocuklara kafalarını karıştıracak soruların sorulduğu ve verdikleri cevaplar karşısında eğlenmenizi, gülmenizi, onları takdir etmenizi sağlayan bildiğim kadarıyla şu an yayında olmayan program.

  örnek olarak şöyle bir diyalog geçmiştir bu programda ki hala arada hatırlar gülerim:

  -rober hatemo kimdir?
  -hayvanların kralı
 • misafirlikte salonda bulunan kadınlardan birinin 3-4 yaşlarındaki oğlu ortalığı kendi halinde karıştırmakla meşguldür. bu esnada çocuk pırt diye salıverir, annesi de hemen azarı yapıştırayım derken çocukla arasında şöyle bir diyalog gelişir:

  - fişek atma oğlum!
  - ama anne ben bi tane fişek attım, sen durmadan fişek atıyosun.

  yaklaşık 10 kişilik misafir grubunda kimse gülmemeye çalışsa da bazılarımız yanağının kenarından taşan kıkırdamalara engel olamaz.

  şimdi o kadını ne zaman görsem hemen aklıma attığı fişekler gelir.
 • küçükmüşüm, ufacıkmışım. bir gün babacığımla demirtepe'den kızılay'a doğru yürürken karşıdan, babamın ve annemin eski arkadaşları olan ama ailecek pek sevişmediğimiz ve iş sebebiyle de geçmiş yaz tatilimizde mecburen beraber olduğumuz ailenin reisi ve onun benden bir yaş küçük oğlu gelmekteymiş. karşı karşıya gelince babalar tokalaşmış ve ben de şu bombayı patlatmışım.

  "babacım bak yine bu sevmediğimiz aile. ne güzel kurtulmuştuk, yine çıktılar karşımıza, di mi ?"
 • ne kadar doğru bir söz olduğunu bugün bir kez daha anladım. yaklaşık 1 saat kadar önce zil çaldı, açtım kapıyı baktım 5 tane çocuk. "kandiliniz mübarek olsun aaabi" dediler, sonra bön bön bakma moduna geçtiler. bayram gibi para bekliyorlar. "vay amına koyim" dedim içimden. memleketin geldiği son nokta karşımda duruyordu. kandil üstünden rant peşindeki çocuklarla öküzün trene baktığı gibi bakışıyorduk. din istismarının ne boyuta geldiğinin minyatür ölçekli örnekleriydiler. "sağ olun sağ olsun" dedim tek tek elimi öptürdüm hepsine, bir iştahla öptüler. "arkamdan küfredene iki katı!" dedim kapattım kapıyı sdlfkjsdfklsdjfk. against demons.