şükela:  tümü | bugün
 • odell beckham jr ve beau bridges'i konuk oyuncu olarak göreceğimiz seridir.
 • girişi code black tanımı yapılarak olan dizi.
  --------------------
  code black
  hasta girişinin çok fazla olması ve
  tedavi için yeterli kaynak olmaması durumu.

  kod siyah acil servislerde yılda
  ortalama beş defa olur.

  los angeles angels memorial hastanesi'nde
  bu durum yılda 300 defa olur.
  ---------------------
  sahneler ve olaylar arası geçişi çok hızlı olan bir hastane daha dogrusu acil servis dizisi.
  tanımdan da anlasıldığı üzere (yılda 300 defa) her bölümde ya sona dogru black code ilan edilir ya da bölümün tamamı black code durumunda geçer.
 • --- spoiler ---

  call of duty de uçak baskınında rus ajan diyordu sonra kapı patlıyor olaylar olaylar
  --- spoiler ---
  hey gidi eski günler
 • beklediğimden çok daha sağlam çıkan tıp dizisi. işlediği konular, olay örgüsü ve inandırıcılık açısından son derece iyi bir yapım aslında ancak pek şanı duyulmadı. sezon onayı alırsa tadından yenmez.

  p.s.: piyasada çevirisi yok. dizigold.com'da bölüm çevirilerini yapmaktayım, dileyen oradan takip edebilir.
 • aynı anda , bir hastanın kalbini açıp eliyle kalp masajı yapan, o sırada kulagındaki cep telefonuyla ambulanstaki acemi doktora acil sezaryan yapması için talimat veren, sonra bir yan sedyedeki acil hastanın kafatasına matkapla giren ve kan alan doktorları gormemizi saglayan dizidir.

  ayrıca hic gercek hayatta rastlayamadıgım bir doktor profilini ortaya cıkartır. yani tüm hastalarını hayata dondurmek icin " elimizden bundan baska bir sey gelmez" mantıgı yerine, " nasıl yaparım da hangi yontemleri denerim de hastayı acaba iyi ederim" diyen doktorları anlatır bize bu dizi.

  var mıdır gercekten oyle hekimler bilemem ama ben asla rastlamadım oylesine.
 • tıbbi gerçekliği yüksek bir dizi. kullandıkları ilaçlar, dozları, prosedürler doğru. ama hasta klinikleri çok da doğru değil hastaların kliniği çok dramatik ilerliyor. sapasağlam hasta hık diye gidiyor veya gülüp oynarken bir anda bayılıyor bakıyorlar ki dalağı yırtılmış. kıçına kadar ultrason cihazı ile baktın karındaki serbest mayiyi de mi göremedin diyor insan. gerçi adı üstünde drama dizisi. (bkz: medikal drama)
  medikal yönü de drama yönü de güzel bir dizi inşallah çok aşk meşk işlerine girmezler böyle seviyeli devam eder.
 • kaçırmadan takip ettiğim hatta altyazısının çıkmasını beklemeden çat pat ingilizcemle izlediğim mükemmel dizi.
 • 2. sezon 15. bölümü itibarıyla yaşanılmasından korktuğum şeylerden birini (epidemi) konu olarak işleyen dizi.

  heather pinkley'i de son repliğiyle saygıyla anıyorum.

  --- spoiler ---

  “önce, zarar verme. yollarında yürüdüğüm o hekimlere saygı duyacağım ve peşimden gelenlerle o bilgileri severek paylaşacağım. sadece bir çizelgeyi ya da bir hastalığı değil, hasta bir insanı tedavi ettiğimi unutma. ve onlarla olduğu kadar aileleriyle de yakından ilgileneceğim. tıpta bilim kadar, sanat da olduğunu unutma. ve o sıcaklık, sempati ve anlayış, cerrahın neşterinden ya da eczacının ilacından daha ağır basar. ölüm kalım durumlarında çok dikkatli adımlar at. bu aşırı sorumluluk, müthiş bir alçakgönüllülük ve kendi kırılganlığımın farkındalığı ile yüzyüze olmalıdır. mesleğimin en güzel geleneklerini hep koruyayım ve yardımıma ihtiyacı olanlara şifa dağıtma mutluluğunu uzun zaman yaşayayım.”
  --- spoiler ---