şükela:  tümü | bugün
 • michael hanekenin bir filmi.başrolde denilemesede juliet binochenin filmde ağrılıklı bir performansı var...bocalayan toplumun ve kisilerin bocalar bi sekilde göndermelerle anlatildigi enteresan bir sinema anlayisi...totalde fazlaca sanat filmi edasına sahipmiş,bayabilir edasına sahip filmin kimi sekanslarının gayet başarılı ve aklıda kalıcı bulduğumuda belirtirim...hatta zaman içerisinde filmi daha da sevdiğimi farkeder oldum...
 • basrolunde juliette binoche'un oynadigi bir michael haneke filmi. yonetmenin yedinci kita'si kadar iyi olmasa da basarilidir. bilinmeyen kod'un acilimlari dikkat cekicidir. juliette binoche'un da en salas goruldugu filmdir kanimca.
 • (bkz: code unknown)
 • funny gamesin aksine suserlar tarafından fazla yorumlanmamış, yorumlanmayıp eleştirlmemesine de çok fazla şaşırmadığım bir micheal haneke filmi. zaten film yerli yabancı birçok site ve dergide üç aşağı beş yukarı aynı kelimelerle anlatılmış ki o kelime ve cümleler de filmin official sitesinden alınmış. uzun diyalogları, uzayıp giden diyalogsuz sahneleri barındıran, zaman ve mekan kavramının iç içe geçtiği buna rağmen iyi bir kurgusu olan, ses kalitesinin kötü olduğuna inandığım*, ikinci yarısında merakla düğümün çözülmesini beklediğim ama zaten çözülecek herangi bir düğüm bile olmadığını anca sonunda anladığım, tabiki sinir bozucu ama akılda iz bırakan ve zamanla sevilen bir film. filmin başındaki kavga sahnesi ve metroda juliette binoche'un taciz edildiği ve kimsenin sesini çıkarmadığı sahne en çok akılda kalanlar. avrupalı insan ilişkileri böyle ne hale geldik alın görün tarzı bir mesajı güçte olsa alabildim yada uydurdum. avusturyalı yönetmenin yönettiği almanya, fransa ve romanyada çekimleri gerçekleşmiş fransızca bir film unknown kod. juliette binoche'un daha iyi oyunculuk sergilediği filmler çok. yönetmen michael haneke cannes film festivali'nde altın palmiye'ye aday gösterildi ve ecumenical jurisi ödülüne layık görüldü. neticede yönetmenin en iyisi değil, ama hoş*.
 • filmde ses efektleri bulunmamasina ragmen son on dakikasinda bando esliginde gittikce yukselen; hastalik yaratan gurultu ve yarisi bicilmis, yarisi cimen,ot kapli tarla; iste bunlar filmin isitsel ve gorsel kalintilari.
  isminden cikarilacagi uzere aslinda matrixvari bir film olmayan * ve sorulara yine cevap vermeyen bir haneke filmi; evet biz mekanik hayvanlariz. *
 • jurgen jurges in görüntü yönetmenligini yaptıgı film.
 • izlerken "yoksa mulholland driveda yaşadıklarımın başka bir verisyonunu mu yaşıyorum?!" dedigim (bkz: allak bullak olmak), birkac gün anlamlandırabilmek için debelenip sonrasında pes ederek aklımda birkaç sahnesinin ve bazı seslerin kalmasına izin verecegim (bkz: metro) (bkz: agıl) haneke filmi.
 • juliette binoche'un yonetmen haneke'ye mektup yazarak kendisiyle calismak istedigini belirtmesiyle ilk tohumlari atilan film. binoche'un filmdeki karakteri de oyuncu olusunu haneke, oyuncunun gercek hayattaki san ve de sohretinin filmin gercekciligiyle celismemesinin tek yolu olarak gosterir.
 • 2 ağustos 2004'te tüm gün beyoğlu sineması'nda gösterilecek film. bilet fiyatı indirimli 7, tam 9 milyon lira.
 • (bkz: code inconnu)
hesabın var mı? giriş yap