şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://www.codecademy.com/ seklinde acilan ve insanlara hem eglenip hem programlama ogreticez mantigiyla yayina girmis site.

  simdilik galiba sadece javascript dersleri falan var, repl shell'de denileni yapilip yapmadiginiz kontrol ediliyor falan. freshman seviyesinde bisey iste.
 • http://www.codeacademy.com/ adresinde teşkilatlanmış javascript ve temel programlama öğrenme edavatı. interaktif olarak "basic ama olayın mantığını kavramaya yönelik" ve aynı zamanda güzel alıştırmalar var. course course ilerliyorsunuz ve uzun süre oyalıyor insanı.

  şimdi böyle oyalanmak falan tırışka bir şey sanmayın, deneyin derim, leziz site.
 • uygulamali yazilim ogretmeye javascript'den baslayan bir startup
 • bu "coding ne demek?", "ne işe yarar?", "tamam hacı, 1 ve 0 lar; mantığı biliyoruz ama biraz da öğrensek, kendimizi avutsak" diyenler için 10 numaradır. güzel bir ara yüzle, baya baya çocuğa anlatır gibi anlatır, eğlenceli ve basit oyunlar falan yarattırır adama, somut yaratım hissiyatı verir. işin iyi yanı, tık diye basıp cevabı alacağınız bir sistemi yoktur, forumlarda süründürür, tartışmaları okutur; böylece sizi düşünmeye iter ki sanırım bu işin püf noktası problem çözmek zaten.

  velhasıl keyifli bir şey, ben yapıyorum; bana 3-5 bişey öğretti ve kafamdaki soru işaretlerini giderip yenilerini yaratmayı başardı. tavsiye ederim...
 • değişik yazılım dillerini temel olarak sıkılmadan öğrenebileceğiniz über site.
 • ruby dersleri de vermeye başlamıştır.

  codeschool'dan daha tercih edilesi gibi gözüküyor.
 • programlama öğreten site. ayrıca kupa sistemi de çok güzel olmuş.

  (bkz: %100 çalışıyor)
 • 1 gündür bakımda, tam da heveslenmişken.

  "please pardon our dust while we take a break for database maintenance.

  we should be up and running again soon.

  thanks!"
 • benim ilgi alanıma girdiği için mi bilmiyorum ama gerçekten bana eğitim sisteminin acımasızlığını göstermiş bir sitedir. bir diğeri de duolingo.

  acı ama gerçek, slaytları olduğu gibi aktararak bir şeyler öğrettiğini sanan akademisyen kaynıyor bu ülkede ve bu zımbırtılara katlanmadan da mezun olamıyorsunuz, saçma sapan bir anlatım tekniğini 3 saat boyunca çekiyorsunuz ve bu zaman kayıplarını en verimli yaşlarınızda yaşıyorsunuz; -benim başıma çok gelmiştir- bir konu ilginizi çekse bile artık soğuyorsunuz ve götünüz tutuşana kadar o olaya kıçınızı dönüyorsunuz.

  içeceğimi yudumluyorum, klişe bilgilerle dolmuyorum, akademisyen egosunu çekmiyorum, anında uyguluyorum ve öğreniyorum. benim için budur codecademy. keşke bugün 12-14 yaşında falan olsaydım da, böyle bir siteyle karşılaşsaydım; ki üniversite sınavına bile girmezdim.
 • keşke var olduğunu bu kadar geç anlamasaydım dediğim eğitim yuvası.
  html5, css girişleri oldukça öğretici ve eğlenceli, javascript biraz zorluyor, ben direkt html5 ve css'den sonra javascript'e dalınca çuvallamış gibi hissettim ama henüz başındayken bırakıp python syntax'e geçtim ve inanilmaz zevkli geçiyor dersler, python'nun bu kadar zevkli olduğunu bilmeyip bunun farkına varmak da ayrı güzelmiş.