şükela:  tümü | bugün
  • gerçeği mutlak olanın ilahi rehberliğinde yazma gayreti içinde olan yazar.

takip edin, ettirin.
  • 4-5 istisna dışındabütün entryleri bir şekilde din ilintili olan yazar.
  • hepimiz gibi doğru olduğunu düşündüğü şeyi ifade etmek isteyen yazar. ancak zamanı geldiğinde gözlerinin önündeki dogma perdesini kaldırmasını ümit ediyorum.
  • degisik bir yazar.
  • sözlükte kimin var olup olmayacağını kendisine sormamız gerektiği gibi gereksiz bir düşünceye kapılan, gereksiz entriler kasıp, gereksiz tespit üreten bazı gereksiz insanlar tarafından gereksiz asabiyetle eleştirilen badim.
  • bilimin, "evren nasıl ve neden yaratıldı" sorularına cevap verdiğini sanan ilginç bir yazar.

(bkz: #34489247)

fazla caner taslaman dinlemenin zararları hep bunlar.

önce bilim nedir, bilimsel metod nedir bir açın, okuyun, araştırın, sonra konuşun lütfen.

yoksa şurada olduğu gibi rezil olup, rezil olduğunuzu bile anlayamayıp öyle pişmiş kelle gibi sırıtırsınız: (bkz: bilimsel olan yanlışlanamaz)
  • istediğini düşünmekte serbest olan yazar. fakat "evrenin yaratılışı" dediği an bilimden çıktığını bilmesi gerekiyor. bilimsel yöntem`i bir put olarak görmesi de bilimden ne anladığını özetler nitelikte. offside kuralı olmasa şampiyonduk demek gibi bir şey bu.

belki faydası olur diyerek yazalım:

https://tr.wikipedia.org/wiki/bilim
    http://tr.wikipedia.org/wiki/bilimsel_yöntem

ayrıca kendisini bizlere "evrenin yaradılış metodu" diye bir terim kazandırdığı için tebrik ediyorum.

şüphe konusuna gelince. elbette bilimin şüpheciliği her şeyden şüphe etmeyi gerektirmez. o yüzden, bilimin şüphe duyup duymaması gereken şeylerden bahsetmeden önce, bilimin varsayımlarının bilinmesi gerekiyor:

- evren vardır.
    - evren hakkında bilgi edinebiliriz, evreni gözlemleyebiliriz.
    - bu bilgileri kullanarak geleceğe yönelik tahminler yapabiliriz.

yani bilimsel varsayımlar çerçevesinde, bu entry'i yazdığım konusunda şüpheye gerek yok, merak etmeyin. varsayımlarımıza göre, evren var, ben varım, bu entry'i ben yazdım, aynı entry'yi gerekirse gözlemciler huzurunda tekrar yazabilirim. fakat varlığına dair en ufak bir delil göremediği tanrı'nın varlığı konusunda şüphe duymak bir insanın en doğal hakkıdır ve test edilemeyen, gözlemlenemeyen, yanlışlanamayan bir şeyin bilimle, bilimsellikle alakası yoktur. bilimin tanımı değişmediği sürece de bu böyle kalacaktır.
  • araştırmayı, düşünmeyi, sorgulamayı seven; sanal alemde oldukça önemli işlere imza atan; kendisini tanımış olmaktan dolayı da son derece mutlu olduğum sözlük yazarı. canım kardeşim.
  • (#39254710)
    (#39254456)
    (#39254558)
    sanıyorum psikoloji okuyan bir suser. sürekli kendini rahatlatmaya tatmin etmeye çalışıyor. tavsiyem dert etmesin böyle şeyleri