şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yazılım problemleri çözmenizi sağlayan bir site. bazı büyük yazılım şirketleri screening kısmını burdan oluşturdukları problemlerle yapıyorlar.

  kendinizi test etmek için de hiç fena değil. her problemin sonunda size ayrıntılı bir test sonucu sunuyor.

  https://codility.com/
 • 10 numara 5 yıldız "ya adamlar neler yapıyor" diyeceğiniz başka bir uygulama. işe alımları bile yapabilirsiniz. inanılmaz.
 • yurt dışında çalışmak isteyen genç dimağların bir an önce time complexity, space complexity kavramlarını tekrar hatırlayıp, bu sitedeki örnek soruları çözmeleri gereklidir. gevur artık ön elemeyi bu sitede yaptığı testler ve bu testlerin sonuçlarını değerlendirmeye bağlamış. bunun yanı sıra türkiye'de önem verilmeyen kavramlar bunlar tabi itiraz etme kod yazmana bak...
 • işverenlerin aday yazılımcılarının temel programlama yeteneklerini ölçmesini sağlayan site. verilen soruyu kendi editörü içinde cevaplayıp örnek input ile test edebiliyorsunuz. submit ettikten sonra ise değerlendirme kriterlerinin epey çeşitli olduğunu görmek mümkün "ya benim kodum çalışıyordu düzgün neden bu kadar düşük puan gelmiş" diye ilk soruda düşünebilirsiniz zira yazdığınız kodun complexity'si, bozuk inputların handle edilip edilmediği, ekstrem büyüklükteki inputlardaki performansı vs pek çok kriter mevcut. bu testi yapmadn önce muhakkak demo soruların çözülmesini tavsiye etmekteyim. çok iyi bir yazılımcı olsanız dahi ilk denemelerinizde (kriterleri bilmediğinizden) yamulma ihtimaliniz yüksektir.
 • hackerrank'te daha önce iş için teste girmiş bir insan olarak burada girdiğim 2 test sonucunda yapacağım yorum son derece negatif.

  -parantezler otomatik kapanıyor mu? hayır! komplex algoritmalarda hızlı yazarken kimin parantezi kimde belli değil.

  -autocomplete yavaş.

  - renklendirme var mı yok mu belli değil

  - silik ve sikik bir font üzerinde ufak harflerle 2.30 saat beyaz ekrana baktıktan sonra gözlerimden kan geldi.

  bu arada teklif aldım, hıncımı codilityden çıkarmıyorum.
 • online kod yazma sitesi.

  ama bir hackerrank değil. çünkü içeriği hala kendileri üretiyor, web2.0'dan haberleri yok..
 • avrupa citibank da yazilimcilari sinarken bu ortami kullanmaktadir. ayrica kendinizi gelistirmek istiyorsaniz hackerrank'e bakin.

  edit: tomtom'un sinavi bir guzel girdi, firmalara gore degiskenlik gosteriyor sinavlar, birinden %98, birinden %59 aldiktan sonra diplomami cakmakla yakmaya hazirlaniyorum.
 • soru içeriklerini sanırım kendilerinin hazırladıkları yazılım alanında iş veren ve çalışanı sorular aracılığı ile birleştiren site. şirket size burası üzerinden soru gönderiyor ki bakayım ne durumdasın, işin özü bu.

  ide olarak pek iyi değil, kendi ortamınızda yazıp buraya yapıştırmakta fayda var diye düşünüyorum. kendiniz test case ekleyebiliyorsunuz sol alt kısımdan, bu iyi aslında. edge case leri ekleyip deneyebilirsiniz. kodunuzu submit ettikten sonra 8 testten geçiriyor. bunlar edge caseler ve assumption lar göz önünde oluşturulan caseler.

  yazarsınız kodu kendiniz test edersiniz, sample testlerden de geçer. sonra bi bakarsınız %25 correcness çıkar apışıp kalırsınız. sonra vay efendim ben nerede yanlış yaptım demeyin, ben dedim bulamadım oradan biliyorum.

  amazon ve zalando bu site üzerinde çözmeniz için test gönderebilir.
  amazonun sınavında 2 soru 85 dk, zalando da 3 soru 135 dk vardı. bu bilgiler junior-mid level için girilmiştir.
 • (bkz: time complexity)

  özellikle bakınız : (#61963610)
 • data structures ve algorithm çalışmadan girmeyin, big o notasyonunu iyi anlayın,constant time,quadraric time ve lineer time complexity ne,space complexity ne bunları iyi bilin ha bide edge caseleri gözardı etmeyin:)