şükela:  tümü | bugün
 • fransada kurulmuş bir şirketmiş. 1.6 milyon dolar yatırım almış haberi okuduğumda öğrendim kod yazarak oyun oynuyorsunuz baya güzel olmuş bence. bu da sitenin linki
 • (bkz: hackerrank)
  (bkz: codility)
 • çok zevkli bir kodlama oyunu sitesi. istediğiniz dilde yazabiliyorsunuz, oyun oynama kısmının arayüzünü kendi yönetiyor, core kod yazıyorsunuz, çok kodlama bilmeden de yapılabilecek bir şey. önemli olan algoritma.
  2-4 ayda bir büyük public contest düzenleniyor, geçen cumartesi başladı bir tanesi, 4 gün daha var bitmesine, yaklaşık 2bin kodcu var yarışmada. mantığı şu, bir bot yazıyorsunuz, onlar buna ai-yapay zeka diyor ama alakası yok tabi, bildiğin koşullu bot, tabi genetik algoritma kasan olabilir onu bilmiyorum, sonra kodunuzun puanını belirlemek için havuzdaki diğer insanların botları ile kapıştırıyor. kazanma durumlarına göre skor alıyorsunuz. çok eğlenceli bu kısmı.

  sistem size kendi belirlediği inputları veriyor, siz onları alıp(örneğin rakibin koordinatları, topun koordinatları) işleyip bir string output üretiyorsunuz, bu output hamle oluyor, bu döngü ile şu şekilde:
  https://www.codingame.com/replay/161234792
  oyunlar çıkabiliyor.

  https://www.codingame.com/contests/fantastic-bits

  siteye direk üye olup bu contest'e katılabilirsiniz, max yarım saate çalışır bir kod yazabilirsiniz. türkiye'den sadece 24 kişi var, sayı artsa ülke içinde de güzel rekabet olabilir.