şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ufc 207'de dominick cruz'u dalga geçerek dominant bir performansla yenip bantamweight kemerini kazanmıştır. takipteyiz.
 • mma kariyeri 11'de 11 olan ve 2007'den beri maç kaybetmeyen dominick cruz'u tahtından ederek şampiyon olan 25 yaşındaki ufc horozsiklet dövüşçüsü.

  takma adı ise "no love"
 • her maçında sanki noob ve smurf birinin vs attığıleague of legendsmaçı izler gibi oluyorum. hala yenilmez ünvanını koruyor.

  ufc'yi bilmeyen biri cody'nin herhangi bir maçını izlese show maçı olduğunu düşünür. o kadar korkunç rakiplere karşı bu kadar dalga geçip maçı ciddiye almamak garip. rakibini her yumrukta yere düşündüğünde üzerine atlayıp yumrukları saydırmak yerine adam kalkana kadar özel show selamını yapması maçı wwe gösteri maçına çevirdi, çoğu zaman ellerini bile indirip sadece boyun hareketleriyle yumruklardan kaçıyor ve nasıl yapıyorsa her yumruk sallaması film sahnesi gibi karizma.

  ufc 207'de 7 kişiyi nakavtla yenmiş bantamweight şampiyonu cruz'la olan maçını izlemeyi herkese tavsiye ederim. bana muhammet ali'yi izlediğim zamanları hatırlattı.

  ronda rousey'de bundaki gibi yumruklardan kaçma yeteneği olsa bırak bütün kadınları ilk roundda yenmeyi erkeklerle bile dövüşmeye bile başlardı.
 • ufc 207 ye gelirken sergilediği ukalalık tj den yediği temiz iki tekme ile ağzına sokulmuştur.
 • fena dayak yedi bugün, tüm medya, salon hatta ufc arkasındaydı ama tj çok daha hazır göründü. ilk round rakibini knock down etmesine rağmen ikinci raundda knockoutla kaybetti. ilk yenilgisi knockoutla hem de tje karşı olması yıkım olmuştur. bir kaç gün yalnız kalmasın, bu üzüntüyü kaldıramayabilir.
 • çok seri olan tj tarafından indirilmiş ukala eski şampiyondur.
 • çok yürekli, hakikaten big hitter ama bu sporda uzun soluklu olacaksan biraz ground oyunu da oynaman gerek abi. adamın 11 galibiyeti var, 10'u knockout, 1'i decision. karşında dillashaw gibi oyunu yalayıp yutmuş adam olunca adam akıllı yumruk dahi atamadan veriyorsun işte şampiyonluğu. ilk round sonunda dillashaw'u yıktığında bir 10 saniyesi olsaydı belki orada galibiyeti çalabilirdi ama 2. roundun başında yediği head kick hakikaten aldığı knockdown'u da burnundan getirdi. yine de hakikaten yürekli adam olduğunu gösterdi. hakem daha maçı durdurmadan yerde gelen yumruğa pes eden joanna'yı görünce bisping, garbrandt gibi şampiyonların değerini de başka anlıyor insan. bisping'in rear-naked choke'a rağmen pes etmemesi, cody'nin dillashaw ebesini belledikten sonra bile kalkıp ilk tedaviyi reddetmesi hakikaten muazzam sahnelerdi. daha hakikaten çok genç olduğunu düşünürsek (26) oyununu geliştirmesi için çok zamanı var önünde. 4 yıl octagon'dan uzak kalmış gsp'nin bile 36 yaşında geri dönüşünde oyununa eklediklerini görünce garbrandt'ın geleceğinin de oldukça parlak olduğunu tahmin etmek yersiz olmuyor.
 • açılın düşene vurmaya geldim.

  cruz maçındaki şovuyla büyük sükse yapmıştı ama fazla yükseklere uçtu.

  tj'ye üst üste 2 kere knockoutla kaybettikten sonra toparlaması zor. artık patlayıcı gücü iyi ama yarım bir dövüşcü sınıfına girdi.

  bu ihanet, intikam meselesini fazla uzattı. 9 ay öncesinde tüm rüzgarı arkasına almış, her şey lehine ilerlerken şimdi kemere ulaşması çok çok zor.

  gelsin dörtlük;

  olacaktın ufc'nin yeni yüzü

  gaza geldin dinlemedin hiç büyük sözü

  kardeşim yengen kurudu seri getir közü

  keman kaşına bakmadan verdiler eline çene gözü