şükela:  tümü | bugün
  • beyoğlu'nda açılmış (yeni mi bilmiyorum ama ben anca gidebildim) bir adet kahvehane. galatasaray'ın yanından inen yolda, 45'lik bayağı yakın.

çekirdekleri, ortamı ve tüplü müplü kahve demleme teknikleri (sifonu izlemesi bayağı güzel) ilgimi çekti. fiyatlar normalin üstü ama çok uçuk değil. konsept kafede aeropress illa 10 lira oluyor zaten. tatlı neyin yemedim ama tabak çanak servisi de hoş.

açılsın bu kafeler ya. demirinin pasını tadabildiğim ekşimik kahveci kahvelerinden bıktım.
  • güzel mekan..
    uygun fiyatları var muadili mekanlara göre.
    ingiltere'de aynı isimle bir kahveci var o sandım baktım logosu farklı, kopya çekmişler herhal.

kahve sevmeyen bir insan evladı olmama rağmen mekanı çok sevdim, kahve de iyidi, kahve seven varsa koşarak gitsin bence.

son olarak 'ben bir sifon kahve alayım' denilince insanın gülesi geliyor, o ne be.
  • kahve yapmaktan anlamayan calisanlari var. ızlerken insan egleniyor.
  • son zamanlarda açılan üçüncü dalga kayfecilerden bir örnek. emsallerine göre fiyatları "sanki" 1-2 lira daha ucuz. o da biraz konum olarak ters yerde, yokuş üzerinde, bir mekanda olmalarından kaynaklanıyor sanırım.

bu tip mekanların eli yüzü düzgün, müşteriler de aynen öyle. ancak bir fincan kahveye 9-10 lira vermek fazla geliyor bana. bu mekanlarda çoklukla çay olmuyor. ya da çin'den hindistan'dan gelmiş çaylar yine 9-10 liraya satılıyor.

tamam kalitesi kalite ama bir içecek için çok fazla bu. bir de insan arkadaşları ile oturmuşken güzel güzel sohbet edip yanında birkaç bir şey içmek istiyor. bu gibi mekanlarda ise bir tane kahve içip sonra efendi efendi oturmak gerekiyor ki iflas etmeyesiniz. ya da müşteriler benden çok zengin bilemedim.

evet, mekana tekrar dönersek her şey iyi güzel, lezzetler de iyi (sanırım) ama istediğimiz kahveleri kenarları iki yerinden birden kırık olan kupalarda getirdiler. o akşam iki arkadaştık, ikimize gelen kupalar da kırıktı. sen mekanına laboratuvar ismi ver, 10 liraya kahve sat sonra kırık kupada servis yap. tebrik ederiz seni.

bir de havalarından geçilmiyor. facebook sayfalarında durmadan reklam "head baristamız" şunu yaptı, bunu yaptı. arkadaşım sonuçta küçük bir kafesiniz. güldürmeyin adamı. toplamda 3-4 kişinin çalıştığı el kadar mekanda ne öyle head barista, yardımcı barista, ceo barista, executive in charge barista filan.
  • önce galatasaray'da açılan ve şimdilerde cihangir'deki yeni yerine geçme sürecinde olan 3. nesil kahvecilerden. cihangir'e gelmesiyle eğer kendilerini bozmazlarsa, iyi komşuluk ilişkilerinde olacağımız aşikar.
  • kahvelerinin tadı çok güzel. mekan da çok güzel. biraz pahalı ama değer. çalışanları da gayet güler yüzlü, keyifli insanlar.

geçen gün orada unuttuğum şemsiyemi kaybetmemeleri de güzel oldu, buradan bir kez daha teşekkür ediyorum ismini bilmediğim ama sabahları kahvemi aldığım kişiye.
  • sahibi oldukça tatlı, 1.lik elde etmiş güzel ve küçük bi mekan. kahve sunumları nedense hoşuma gitti. tahta kaşıklar, kahveyi getirdikleri kulpsuz bardaklar ve altındaki tepsi benzeri tahta tabak gerçekten hoş bi görüntüye sahip. fiyatları bence gayet iyi ancak çok çeşit olmaması pek tercih edilesi bi mekan yapmıyor ne yazık ki. bununla birlikte çayları da oldukça güzel ve hoş kokuludur, içmenizi tavsiye ederim.
  • kedisever mekan..
    içeri giren pakize ise pek insansever değil gibi..
    (bkz: third wave coffee)
  • beyoğlu'ndaki mükemmel mekan. bünyesinde ödüllü barista bile bulundurur bu fevkalade kahveci. istiklal'deki espresso lab faciasından sonra ilaç gibi geliyor buranın kahveleri. syphon'u pek güzel, latte'si de arkadaş onaylı. çekirdekleri de farklı farklı karışımlardan oluşuyor.

bir kahvesever iseniz kesinlikle upramanız gereken mekanlardan biri.
  • burayi sevdim ben.

baristalari guler yuzlu ve ilgili, ayni zamanda yaptiklari isle ilgililer.

mekan guzel, fiyatlar biraz tuzlu. olur oyle.