şükela:  tümü | bugün
 • sakin sakin kahvemi içerim, kitabımı okurum, internete girerim, muhabbetimi ederim diyorsanız ve starbucks'ın kalabalık ve sıkışık düzeninden sıkıldıysanız, artık coffee lab var. üstelik kahvesi daha hoş.

  mochası güzel.
 • sadece ankara'da olup istanbul'da olmayan nadir ve nadide şeylerden biri.
 • ankara'yı sevmek için bir başka nedendir. ankara'nın en iyi kahve dükkanıdır.

  hazır çekilmiş kahve almak yerine, çekirdekleri kendileri çekerler. en kaliteli şekilde sunumlarını yaparlar. fiyatları son derece ucuzdur. buna rağmen en kaliteli kahve dükkanıdır. yemekleri de son derece başarılıdır. tatlı konusunda biraz eksikleri olsa da onu da geliştirirler ileride.

  buradan kavrulmamış, taze kahve çekirdeği alıyorum. evde kendim kavurup, ihtiyacıma göre çekiyorum. normalde beyrut'tan gelir bana kahve ama buradan aldığım brezilya ve kolombiya kahveleri son derece iyi. brezilya'yı çok koyu kavurup içerisine kakule koydum, türk kahvesi olarak içiyorum ve beyrut'tan gelen kahveler kadar iyi.

  kolombiya'yı da orta koyu arası çekiyorum, filtre kahve ve esspresso için kullanıyorum ve o da son derece güzel.

  kısacası iyi ki böyle bir yer açmışlar. kahve üzerine daha iyisi yok ankara'da. fakat yeri yüzünden popüler değil. şimdilik sadece ceyhun atıf kansu caddesinde olsa da ileride bir kaç şube açmalarını umuyorum.
 • sevdiğim bütün insanları buraya getirmek gibi bir planımın olduğu şahane mekan. içinde sakinlik, sıcaklık, lezzet, güzel kokular, en güzeli de keyif var.
 • kızılay bulvardaki şubesi henüz çok kalabalık olmayan,kahvesi güzel,tam çalışmalık mekan.
  nolur carribou ya da starbucks lar gibi olmasın,nolur olmasın..en azından kalabalık olacaksa da üst katı kafa dinlemek isteyenlere bıraksınlar..

  edit:eskiden otelmiş sanırım burası.

  https://ahsar.com/…users/posts/560/584692_78431.jpg
 • kızılay'daki şubesi ergen istilasına uğramadan gidip keşfedin, kafa dinleyin, kitabınızı okuyun, harika kahvelerinden için bence. sağında solunda üstünde onlarca dershane varken burayı da çekirge sürüsü gibi talan etmeleri çok uzun sürmez sanırsam.
 • ankara'daki birkaç şubelerini pek çok kez tecrübe ettim.

  çalışmak için güzel mekan. birinin evime yakın olması burayı çalışma salonum olarak belirlememe yetti.

  filtre kahvelerinin asiditesi çok hafif fazla olmasına rağmen güzel,
  kurabiyeleri bayat,
  fiyatları fena olmayan,
  müzikleri hoş,
  çalışanlarını ise özellikle mutsuz insanlardan seçmişler gibi duran zincir.

  kahve istediğinizde kahveyi yüzünüze fırlatacaklarmış gibi bakıyorlar. istisnasız hepsi böyle.
 • malesef eski kalitesini yitiren bir mekan. garsonlari kahvenin k'sinden anlamaz. yemek isine girdiler, boylelikle onceliklerini degistirdiler. kahve'ler taze degil. cappuchino istersiniz kocaman corba kasesinde verirler, vs.. ılk acildiginda cok sevinmistim ankara'da boyle bir mekanin acilmasi, fakat ruzgara kapilip diger kafelerle ayni seviyeye indiler.
 • eskiden ankara'nın en güzel kahvecisi olan ancak artık orta seviye bir beyaz yakalı restoranı olmuş ticari işletme. son gittiğimde çekilmiş kahve alıp onu demlediklerine şahit oldum. kendisini kahveci olarak tanımlayan bir işletme için üzücü bir durum. sonuç olarak artık kahveci değildir. adeta kafes fırın'ın balgat şubesi olmuştur. kendilerine hamburger yapımında başarılar diliyorum.
 • balgat'ta bayraktar iş merkezi'nin altında tam anlamıyla amerikan tarzı bir kafe.
  çalan parçalar, iç dekorasyon, menüler...
  gidilesi görülesi.

  edit: bazı arkadaşlar (şimdilik son entry oluyor) bir çalışandan yola çıkarak kafeyi yerden yere vurmuş.
  bu kafenin başarısız bir tasarıma, leziz kahvelere, hoş bir ambiyansa sahip olmadığı anlamına gelmez.
  eleman alırken daha titiz davranmaları gerektiği anlamına gelir.