şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sakin sakin kahvemi içerim, kitabımı okurum, internete girerim, muhabbetimi ederim diyorsanız ve starbucks'ın kalabalık ve sıkışık düzeninden sıkıldıysanız, artık coffee lab var. üstelik kahvesi daha hoş.

  mochası güzel.
 • sadece ankara'da olup istanbul'da olmayan nadir ve nadide şeylerden biri.
 • ankara'yı sevmek için bir başka nedendir. ankara'nın en iyi kahve dükkanıdır.

  hazır çekilmiş kahve almak yerine, çekirdekleri kendileri çekerler. en kaliteli şekilde sunumlarını yaparlar. fiyatları son derece ucuzdur. buna rağmen en kaliteli kahve dükkanıdır. yemekleri de son derece başarılıdır. tatlı konusunda biraz eksikleri olsa da onu da geliştirirler ileride.

  buradan kavrulmamış, taze kahve çekirdeği alıyorum. evde kendim kavurup, ihtiyacıma göre çekiyorum. normalde beyrut'tan gelir bana kahve ama buradan aldığım brezilya ve kolombiya kahveleri son derece iyi. brezilya'yı çok koyu kavurup içerisine kakule koydum, türk kahvesi olarak içiyorum ve beyrut'tan gelen kahveler kadar iyi.

  kolombiya'yı da orta koyu arası çekiyorum, filtre kahve ve esspresso için kullanıyorum ve o da son derece güzel.

  kısacası iyi ki böyle bir yer açmışlar. kahve üzerine daha iyisi yok ankara'da. fakat yeri yüzünden popüler değil. şimdilik sadece ceyhun atıf kansu caddesinde olsa da ileride bir kaç şube açmalarını umuyorum.
 • kızılay'daki şubesi ergen istilasına uğramadan gidip keşfedin, kafa dinleyin, kitabınızı okuyun, harika kahvelerinden için bence. sağında solunda üstünde onlarca dershane varken burayı da çekirge sürüsü gibi talan etmeleri çok uzun sürmez sanırsam.
 • sözlükte ders çalışma konusundaki methine güvenip bugün gittiğim ve verimi şahsımdan kabul görmüş coffee-shop'tur kendileri.

  ancak oraya gideceğiniz zaman ince birşeyler giyilmesi tavsiye edilir, zira mevsimlerden kış olmasından mütevellit hava -(eksi)bilmemkaç diye katkat giyinmiştim ve mekan alev alevdi benim için. üstüne yarım demlik french press içmemin ardından tansiyonumun tavan(taban da olabilir, o sırada dikkat edemedim) yaptığı için 1 saat kendime gelemedim.

  personelin güler yüzlü ve içten olmasına rağmen barista'lık bilgileri biraz eksik gibi geldi. hemen anlatayım;
  dükkana girip ders çalışmaya başladıktan 2-3 sonra bi ristretto (bianco) almaya karar verip yanlarına gittim ve bey abiye
  -pardon. ehe, ristretto yapıyor musunuz acaba?
  diye sordum.
  barista olmadığını anladığım bey abi, barista olduğu anlaşılan hanım ablaya
  -yapıyor muyuz?
  diye sordu.
  barista olduğu belli olan hanım abla da
  -(o ne ki?)
  bakışı attı barista olmadığı anlaşılan bey abiye.
  barista olmayan bey abi de
  -espresso'nun daha azı
  diye cevapladı.
  barista olan hanım abla buna karşılık
  -vallah men ele şey bilmirem.
  dercesine kafa salladı barista olmayan ama yardımcı olmaya çalışan bey abiye.
  toplamda 4 sn içinde gerçekleşen bu olaydan sonra ben de
  -ehe. peki teşekkürler.
  deyip masama doğru yöneldim.

  mekan gerçekten başarılı dizayn edilmiş, playlist'lerini öyle güzel hazırlamışlar ki 5 saat boyunca jazz dinlememe rağmen sıkılmadım. (bkz: ben blues seviyorum)

  ders çalışmak için gayet güzel olsa da ders çalışmak için gidilmemesi gerekir. çünkü bugün bi asyalı (koreli olduğunu tahmin ettiğim) çift geldi ve aynı deri kotuğa sığıp birlikte uyudular yarım saat boyunca. onlara baktıkça ben mutlu oldum. (bkz: gözüme toz kaçtı) (bkz: sensin ibne) bu mekanı böyle aşıklara bırakmak isterim. belki ilerde bana da nasip olur. (bkz: yalnız öldü)

  kahvelerine gelirsek barista eksikliğinin dışında bence geçer not alır. en azından starbucks'takiler gibi
  -hadi ne sipariş edeceksen söyle çabuk, işimiz gücümüz var
  dercesine dikdik bakmıyorlar. sen de strese girmiyorsun.
  ilk defa bi kahve dükkanında
  -sen kahveden ne anlarsın ki -, al latteni git işte
  mesajı içeren konuşmalarla karşılaşmadım.

  teşekkürler coffeelab

  sonuç olarak gidilmesini tavsiye etmem çünkü böyle saklı cennetleri kendime saklamak isterim.
 • eskiden ankara'nın en güzel kahvecisi olan ancak artık orta seviye bir beyaz yakalı restoranı olmuş ticari işletme. son gittiğimde çekilmiş kahve alıp onu demlediklerine şahit oldum. kendisini kahveci olarak tanımlayan bir işletme için üzücü bir durum. sonuç olarak artık kahveci değildir. adeta kafes fırın'ın balgat şubesi olmuştur. kendilerine hamburger yapımında başarılar diliyorum.
 • yazmayayım az entry olsun, popüler olup insanların hışmına uğramasın demiştim ama duramadım. kızılay şubesi pek bir sevdiğim yer, geçen bayramda saatlerce oturup tek kahveyle kitap okumuşluğum var, dizaynı ve çalan müzikler çok hoştur, dışarda kahve içmeyi pek sevmeyen ve de kahvelerden o kadar iyi anlamayan biri olarak kahvelerine yorum yapamıyorum ama sırf ortamı için kendimi atıveriyorum. sonbaharda ve az kişiyle daha güzeldir, bazen sırf haftaiçi sakindir diye işten izin alıp gidesim geliyor.
 • ankara'daki birkaç şubelerini pek çok kez tecrübe ettim.

  çalışmak için güzel mekan. birinin evime yakın olması burayı çalışma salonum olarak belirlememe yetti.

  filtre kahvelerinin asiditesi çok hafif fazla olmasına rağmen güzel,
  kurabiyeleri bayat,
  fiyatları fena olmayan,
  müzikleri hoş,
  çalışanlarını ise özellikle mutsuz insanlardan seçmişler gibi duran zincir.

  kahve istediğinizde kahveyi yüzünüze fırlatacaklarmış gibi bakıyorlar. istisnasız hepsi böyle.
 • zeytinli ekmekle yapılan beyaz peynirli sandvicine bayıldığım mekan.
 • şöyle bir menüsü olan işletme:

  http://coffeelab.com.tr/menu.jpg