şükela:  tümü | bugün
 • sakin sakin kahvemi içerim, kitabımı okurum, internete girerim, muhabbetimi ederim diyorsanız ve starbucks'ın kalabalık ve sıkışık düzeninden sıkıldıysanız, artık coffee lab var. üstelik kahvesi daha hoş.

  mochası güzel.
 • sadece ankara'da olup istanbul'da olmayan nadir ve nadide şeylerden biri.
 • ankara'yı sevmek için bir başka nedendir. ankara'nın en iyi kahve dükkanıdır.

  hazır çekilmiş kahve almak yerine, çekirdekleri kendileri çekerler. en kaliteli şekilde sunumlarını yaparlar. fiyatları son derece ucuzdur. buna rağmen en kaliteli kahve dükkanıdır. yemekleri de son derece başarılıdır. tatlı konusunda biraz eksikleri olsa da onu da geliştirirler ileride.

  buradan kavrulmamış, taze kahve çekirdeği alıyorum. evde kendim kavurup, ihtiyacıma göre çekiyorum. normalde beyrut'tan gelir bana kahve ama buradan aldığım brezilya ve kolombiya kahveleri son derece iyi. brezilya'yı çok koyu kavurup içerisine kakule koydum, türk kahvesi olarak içiyorum ve beyrut'tan gelen kahveler kadar iyi.

  kolombiya'yı da orta koyu arası çekiyorum, filtre kahve ve esspresso için kullanıyorum ve o da son derece güzel.

  kısacası iyi ki böyle bir yer açmışlar. kahve üzerine daha iyisi yok ankara'da. fakat yeri yüzünden popüler değil. şimdilik sadece ceyhun atıf kansu caddesinde olsa da ileride bir kaç şube açmalarını umuyorum.
 • kızılay'daki şubesi ergen istilasına uğramadan gidip keşfedin, kafa dinleyin, kitabınızı okuyun, harika kahvelerinden için bence. sağında solunda üstünde onlarca dershane varken burayı da çekirge sürüsü gibi talan etmeleri çok uzun sürmez sanırsam.
 • kızılay bulvardaki şubesi henüz çok kalabalık olmayan,kahvesi güzel,tam çalışmalık mekan.
  nolur carribou ya da starbucks lar gibi olmasın,nolur olmasın..en azından kalabalık olacaksa da üst katı kafa dinlemek isteyenlere bıraksınlar..

  edit:eskiden otelmiş sanırım burası.

  https://ahsar.com/…users/posts/560/584692_78431.jpg
 • eskiden ankara'nın en güzel kahvecisi olan ancak artık orta seviye bir beyaz yakalı restoranı olmuş ticari işletme. son gittiğimde çekilmiş kahve alıp onu demlediklerine şahit oldum. kendisini kahveci olarak tanımlayan bir işletme için üzücü bir durum. sonuç olarak artık kahveci değildir. adeta kafes fırın'ın balgat şubesi olmuştur. kendilerine hamburger yapımında başarılar diliyorum.
 • yazmayayım az entry olsun, popüler olup insanların hışmına uğramasın demiştim ama duramadım. kızılay şubesi pek bir sevdiğim yer, geçen bayramda saatlerce oturup tek kahveyle kitap okumuşluğum var, dizaynı ve çalan müzikler çok hoştur, dışarda kahve içmeyi pek sevmeyen ve de kahvelerden o kadar iyi anlamayan biri olarak kahvelerine yorum yapamıyorum ama sırf ortamı için kendimi atıveriyorum. sonbaharda ve az kişiyle daha güzeldir, bazen sırf haftaiçi sakindir diye işten izin alıp gidesim geliyor.
 • ankara'daki birkaç şubelerini pek çok kez tecrübe ettim.

  çalışmak için güzel mekan. birinin evime yakın olması burayı çalışma salonum olarak belirlememe yetti.

  filtre kahvelerinin asiditesi çok hafif fazla olmasına rağmen güzel,
  kurabiyeleri bayat,
  fiyatları fena olmayan,
  müzikleri hoş,
  çalışanlarını ise özellikle mutsuz insanlardan seçmişler gibi duran zincir.

  kahve istediğinizde kahveyi yüzünüze fırlatacaklarmış gibi bakıyorlar. istisnasız hepsi böyle.
 • zeytinli ekmekle yapılan beyaz peynirli sandvicine bayıldığım mekan.
 • şöyle bir menüsü olan işletme:

  http://coffeelab.com.tr/menu.jpg