• midemi incelemeleri gereken laboratuvar.
  • dün gidip incelediğim bir yer. bir kahve sever olarak çok beğendiğimi söyleyeyim. eğer kahve ile ilgiliniyorsanız zaten girer girmez envai çeşitteki kahve demleme cihazlarını görürsünüz. benim ilk başta gözüme çarpanlar şunlar:

hario v60
    siphon
    french press
    espresso
    filtre
    türk kahves

istediğiniz türde kahve içmeniz mümkün. tüm kahveler taze. şu an için dört çeşit yöresel kahveden seçme imkanınız var (ben colombia seçmiştim). bu çok önemli. ankara'da onlarca mekana gittim ama hiç biri taze kahve getirmiyordu. girişte solda kavurma cihazı bile var. yani bildiğiniz taze ve mis gibi kahve içme imkanınız var.

mekan harika, kahveler zaten ankara sınırları içinde bulabileceğiniz en taza kahve. normalde evde mazzer ve gaggia/frenchpress/aeropress ile kendim istediğim şekilde kahve yapıyorum, fakat arkadaşlarla dışarıda sakin ve güzel bir şekilde oturup taze kahve içebilmem açısından çok olumlu buldum.

cafenin sahibi tuğrul bey ile de kahve konusunda uzun uzun konuştuk. bu işi sevdiği her yönden belli. taze ve kaliteli kahve içmek için ankara'da tek adres şu an için. gidip kendiniz görebilirsiniz.
  • anakara'nin balgat semtinde bulunan guzide mekan. sahibi kesinlikle cok kibar ve ilgili birisi. kahve icin su an ankaradaki en iyi mekan diyebilirim kendi adima. su an kahvemi yudumlarken bunlari yaziyor olusumdan maddi bir kazanc elde etmemekteyim*. mekan tasarim anlaminda da oldukca basarili.
  • hakkında süper olduğu yönünde ciddi duyumlar aldığım, özellikle dekoru ile ilgi çeken en kısa zamanda gideceğim mekan.
  • sakin sakin kahvemi içerim, kitabımı okurum, internete girerim, muhabbetimi ederim diyorsanız ve starbucks'ın kalabalık ve sıkışık düzeninden sıkıldıysanız, artık coffee lab var. üstelik kahvesi daha hoş.

mochası güzel.
  • gittim, gördüm, beğendim. o syphonlardan bende istiyorum.

edit: o syphonlardan benimde oldu, kahve severleri beklerim.
  • kahvelerinin güzelliği ve ortamın ferahlığının yanı sıra, sahibinin de canayakınlığıyla sevgimi perçinlemiş mekandır. oturduk biraz sohbet ettik, sorularıma sabırla cevap verdi, daha da sorum olursa istediğim zaman sorabilirmişim. bu yaz epey başını şişireceğim gibi :). velhasıl, güzel mekandır efendim, bunun gibi mekanların ankarada çoğalması için gidin, eşe dosta tavsiye edin. kahvelerini denediğinizde pişman olmayacaksınız.
  • sözlükte okuduğum olumlu yorumlardan ötürü merak ettiğim, yakın zamanda ankara'ya gideceğim için mutlaka uğrayacağım kahve tükkanıdır. fotoğraflara bakıldığında insanı yormayacak türden ve gayet keyifli bir yere benziyor.
  • mekanı gösteren fotoğraflardan anlaşıldığı üzere o kadar güzel , ferah ve rahat bir yere benziyor ki, kızılay ve bahçeli gibi kafelerde kahveyi al/iç/uzaklaş mantığı da yok , saatlerce okumalık hele mavi koltuklarında kitaplara gömülmelik bir yer gibi.
    ankarada yapılacaklar listesine girmeye aday bir yer, coffee lab.

ulaşım mı? kızılaydan giden çiğdem dolmuşları , imiş.

edit: insanın bir kahve dükkanına dibi düşer mi sorusuna evet denebileceğini göstermiş aşmış yer. buyrun; http://www.coffeelab.com.tr/…to287raf-galerisi.html
  • sadece ankara'da olup istanbul'da olmayan nadir ve nadide şeylerden biri.
hesabın var mı? giriş yap