şükela:  tümü | bugün
  • geniş yiyecek menüsü olan, kahve zinciri. ürünleri güzel ve lezzetli, özellikle bostanlı şubesinin müdavimi olduğundan taze meyveden yaptıkları frozenların tadı bir başka, kavun frozen tavsiyemdir.

bu da web sayfası
  • afyon'da bulunan şubesi iett otobüsünden farksızdır. daha çok masa koymak için, masaları birbirine o kadar çok yanaştırmışlar ki yan masadaki adamla birlikte oturuyormuşsunuz gibi hissedersiniz. arka ya da yan masadaki sohbeti çok net duyar muhabbete ortak olabilirsiniz. masaların dizilimi yanlış olduğundan labirentteymiş gibi hissettirir. afyon'daki ortamı; biz elitiz, biz zenginiz, fakirlerle aynı yerde oturmayız diyen tiplerden oluşmuştur. on saat oturup iki tane çay içerler. evde annesinin ''galk kız soğan doğra'' tacizinden üniversiteye gelerek kurtulan kızlar coffeemania'ya oturunca kendilerini ingiltere kraliyet sarayının bir parçası gibi hissedeler.
  • ziverbey'deki şubesi hem rahat, hem çalışanları pek bi tatlı. okul zamanı bol bol gidiyoruz, yiyoruz, içiyoruz.
  • yeşilköy'de bulunan şebesine severek giderim. ilk başta sadece kahveci olarak takılmalarına rağmen zamanla evrilip nargileci ve restorant kıvamına döndüler. ayrıca hangi şubesinde taze meyvelerle frozen yapıyorlar bilmiyorum ama benim içtiklerim genelde meyve şurubu kıvamındaydı. velhasıl gidilebilir bir zincir.
  • sosyal medya geyiklerine gönderme yapmış eğlenceli kafe.

http://www.youtube.com/watch?v=jflr4u8iwk4
  • urfa şubesinde sattıkları limonataları acı olan cafe. tamam urfalılar acı severde limonata bu şalgam suyu mu amk.
  • muğla ortaca da çok şirin bir şubesi bulunan gayfeci.
    gayet sıcak kanlı çalışanlara sahip. (elimdeki tylol hot için sıcak su isteğime eklediğim hesaba çay olarak yazın lütfen. lafıma olur mu hiç öyle şey? derhal hazırlayalım biz ilacınızı diye cevap verdiler. insanlık ölmemiş ya la...)
  • kremalı mantarlı penne'si efsane olan mekan.
  • hijyen standardı yerlerde olan cafe zinciri. izmir hatay şubesinde biraz buz eklemesini rica ettiğim içeceğimin 4 çalışanı tarafından tadına bakıldı. gözümün önünde içindeki 4 pipeti çıkarıp bardağı bana geri getirdiler. bunu söylediğimde cevap olarak "sadece tadına bakıldı" denildi. hesabı öderken de yanlış bir şey yapmışız gibi tuhaf tuhaf baktılar.
  • geçen sonbahar bilkent'te ankuva'nın yanında bir şube açma hatasında bulunmuşlardı, 4-5 ay sonra pılı pırtı toplayıp gittiler. son 3-4 yıldır ankuva ve çevresindeki kaçıncı batık yatırım oldu bu bilmiyorum. ankuva öleli 4-5 sene oluyor, sermaye sahipleri ankuva ve çevresine para gömmekten bir türlü bıkmadı. bu ve bu tarz mekanları açmak isteyenlere "bu yatırımı yapmayın, göte girer." diyerek %1 komisyon alsaydım, şu an zengindim heralde.