şükela:  tümü | bugün
  • bugün çekirdek kahve alışverişi yaptığım çok ilgili ve yardımsever bir tavırla karşılaştığım internet sitesi, sanırım kadıköy'de de kafeleri de var.
    telefonda kahve konusunda biraz sohbet ettik, acemi olduğum için tavsiyeler verdi. farklı bir lezzette kahve önerdi, bugün kahve geldi, fakat ben daha birşey demeden beğenmezsem yeniden çekirdek kahve göndermeyi teklif ettiler.
    yani işin özü gözünüz kapalı alışveriş yapabileceğiniz müşteri memnuniyeti konusunda aşmış yer.
    bu da adresi:
    http://www.coffeenutz.net/
  • e-postama sabahın 8'inde cevap vermişlerdi, olmayan bir ürün için telefonla arayıp hemen telafi ettiler, kahveler de gayet güzel. kutu da çok şık ayrıca, kullanırım ben bunu. bir gün istanbul'a yolum düşerse yerlerine de uğrarım herhalde.

kısacası memnun kaldım ben, tavsiye edebilirim. bu kahve işinden çok anlamasam da yardımsever tavır, hızlı ürün teslimi ve lezzet olarak beni mutlu ettiler.
  • geçen hafta kendilerine gidip taze ve güzel kahvelerinden içme şansı buldum.

bulunduğu yer kendisi gibi kafelerle vs çevrili değil, bilakis neredeyse sokaktaki tek kafe sanırım. yani öyle bir yer ki insan kalabalığıyla canınızı sıkmıyor, tam tersine ne kadar nezih sokak diye seviniyorsunuz. git güzel kahveni iç, kafanı dinle.

içeri girdim ufak bi hoş beş; "gövdeli ve asiditesi düşük bir kahve istiyorum" deyince arkadaş "istediğiniz pek kahve gibi değil" gibi bir giydirdi sağolsun. halbuki kahvede gövde ve asidite düşüklüğü kişiye göre aranabilir veya kahveye göre değişebilir ama sanıyorum türkiye'de böyle roasting'ler nispeten yeni olduğu ve starbucks kültürüyle göbek atanların yaygın olarak bu taze kahve kültüründen haberi olmadığından kelli beni de direkt öyle biri olarak yargıladı ilk başta. olur öyle, anlıyorum.

ben de epeydir yirgacheffe deneyecektim, söyledim. bir arkadaş cappucino ikisi de pour over tarzı br şeyler söyledi sanıyorum. petra'da son içtiğim latte gibi olmasa da kahvesi taze, çok güzel (o gün petra'da ya da bende bir mevzu vardı rüyama girdi o kahve). asidite çok yüksek değil (e madem dediğim gibi gelecek niye tavır yaptın dostum? :) ), cafe latte'deki süt de o asiditeyi düşürüyor biraz, daha içilebilir yapıyor.

sütleri lera fresca, bir ara denemek için ben de alacağım, nerde güzel kahve içsem sütleri bunlardan.

bir de samimi bir şekilde neden kargo ücretinin 10lira olduğunu sordum mekan sahibi gelince. buraya gitmeden iki gün önce sipariş vermişken iptal ettim kargosu yüksek diye, fiyatları şehirler arasında bir standarda oturtmaya çalıştıkları gibi bir cevap aldım ama tam olarak anladım diyemeyeceğim; zira aynı kargo firmalarıyla 3-5 lira kargo çeken de var.

bu arada gitmişken çekirdek alacaktım ancak paketlenmiş hazır yirgacheffe bulamadığım için almadım.

ortam güzel, kahve taze, havalar ısınsın şişeledikleri cold drip'lerinden de bir ara tadarım. bu şekilde karşıda bu gözüme girdi, bir ara da çekirdek'e gider bakarım.
  • çekirdek halinde, french press, cold drip, aeropress, espresso, filtre kahve cihazı (metal ve kağıt filtreli olan) ve moka express için ayrı ayrı öğütme seçenekleriyle kahve satın alabileceğiniz bir internet sitesi. yok ben kendi çekirdeğimi kavurmak isterim arkadaş diyenler için yeşil (ham) kahve çekirdeği satışlarının yanı sıra kahve kavurma ve demleme cihazlarının satışını da yapmaktadırlar.

internet üzerinden vermiş olduğum siparişimin üzerinden daha 1 gün geçmeden elime ulaşmasıyla beni mutlu etmiş sitedir. kahveleri de oldukça tazeydi. satın aldığımız kahvelerin taze olup olmadığını nereden mi anlayabiliriz. çok basit. taze kavrulmuş kahveler, demleme sırasında taze olmayan kahvelere göre daha fazla köpük oluştururlar. benden söylemesi.
  • filtre kahve başlığının sol framede fink attığı şu sıralar, sebepli yere aklıma düşmüş kahve dükkanı.

tanım : en kaliteli taze kahveleri bulabileceğiniz mekandır burası.
  • internet sitesinden kahve siparişi verilebilen kahve markası. bununla ilgili şöyle bir videoları var: https://www.youtube.com/watch?v=czad_g8gdec
  • çok iyi bir site. iddia ettikleri gibi hızlılar. özellikle sürekli çekirdek kahve satın alıyorsanız, starbucks gibi yerlerin dandik seri üretim ürünleri yerine burdan verin siparişi mutlu olursunuz. cuba serrano'yu özellikle tavsiye ederim.
  • daha uygun fiyatlı daily coffe project'i başlatmışlar, denemek lazım, kilosu 64 küsur tl'den başlayan kahveler var. en azından starbucks'ın over-roasted kömürüne her şekilde yeğdir onun teminatını veririm.
  • kahve anlamında ülke ortalamasına göre iyi durumda olsalar da kahve paketleme sistemleri leş olan kahveci. 1 kilo sipariş verdiğim bonarri kahvede kavurucu 4 adet 250 er gramlık zipperlı poşeti vakumlayıp gönderirken bu kahveci 1 kiloyu tek bir pakete koyuyor, ayrıca zipperlı olmadığı için 1 kilo kahvenin biriminden çok önce hava alan kahve bayatlıyor. üstüne bunu rica ettiğinizde 10 lira fiyat farkı için 4 tane fazladan kese kağıdı kalitesinde kağıt kullanamayacaklarını söylüyorlar.
    nitekim şahsım adına bonarri varken uzak durulası sitedir.
  • daha önce (bkz: #66358058) belirtildiği üzere, 250 gr'lık paketlerini çok seven bir kahveci. ilk siparişimde bir kg'lik çekirdeği 4 ayrı pakete bölünmesi ricama verdikleri enteresan cevapla, benzer durumu deneyimlemiş oldum.

--- spoiler ---
    4 paket olarak tercih etmeniz durumunda 250g paketlerden 4 adet seçmeniz gerekmektedir.
    --- spoiler ---

kendilerine çok değer verdikleri paketleriyle birlikte mutluluklar dilerim. tekrar sipariş vermeyi düşünmüyorum.