şükela:  tümü | bugün soru sor
  • avusturya viyana kökenli bir kahve zinciri.. türkiyede yayılma safhasındadır..
  • 2013'te istanbul'da da açıldı. kahveler aynı viyana'daki gibi buyuk zincirlerde olmadıgı kadar çeşitli (yanında su getirmiyorlar), çaylar değişik ve ilginç bir sunumla geliyor. yemekler ve tatlılar guzel. ama viyana klasiği olarak sunulan schnitzel ve sacher torte'nin orijinaliyle ilgisi yok. bir de türkiye'de (bkz: jamaica blue mountain) sunan sayılı yerlerden.
  • caddedeki şubesinde (başka şubesi var mı bilmiyorum) sipariş edilen dondurmanın içinde menüde belirtilen dondurma türleri, krokan, meyve, sufle gibi bileşenlerden bazıları ellerinde yoksa, bir zahmet sorma gereğini bile duymadan bambaşka şeyler koyup önünüze getiren mekan. masalarda tuzluk, biberlik yok, sipariş edilen kolayı unuttular, servis personelinin daha çok çalışması lazım.
  • bağdat caddesi'ndeki mekanında sorumsuz, başına buyruk bir baristaya sahip kahve "zincir"i.

menüdeki şekline aldanıp söylediğim içecekle alakasız bir şeyi sorgusuz sualsiz hazırlayıp göndererek bob marley'i mezarında ters döndürmüştür.

belugam'ın da dediği gibi:

"ben sana zincir olamazsın demedim. kahveci olamazsın dedim."
  • çakma stok fotoğraflarla viyanalı kahveciyiz biz rolü yapan yer. ama türk misafir perverliğini unutmuşlar.

yaptıkları kahveler arasında latte içilebilecek durumda ama americanoyu yanık kokakana kadar ısıtıyorlar. garsonlar müşteriyi artık neye göre tartıyor bilmiyorum. müşteri seçiyor adamına göre davranıyor. benzeri kahvecilerde olmayan ukala ve müşteriyi aşağlayıcı şekilde konuşmalar insanı rencide ediyor.(bağdat caddesi şubesi)

belki getirdikleri kahve çekirdekleri güzel ama kahveleri sunumları berbat. işletme fecahat. eğer denemek istiyorum diyorsanız görevlilere kodamanlar gibi kötü davranın emin olun daha iyi hizmet alırsınız. güzellikle olmuyor çünkü denedik.
  • şu anda mall of istanbul şubesi'nde americano içiyorum . kahvesi gayet başarılı. çalışanlar ilgili ve samimi. puanım 9 kanka.
  • beşiktaş'ta senelerdir ısrarla dükkanını kapatmayan bahçeşehir üniversitesi'nin oradaki kırtasiyeci abinin dükkanına da şube açmışlardır. en güzel kahvesi bence brauner'dir. beşiktaş şubesi çalışanları pek canayakın, pek konuşkandır.
  • özdilek avm şubesinin yemekleri ve limonataları başarılı özellikle. ıspanaklı krep süper, club sandviç ve tiramisu da güzel. dışarda oturabiliyorsun koltuklar rahat. kahveler çeşitli sunumlar başarılı. daha ne olsun. fiyat kaliteden kesinlikle geçer. iş ki bozmasınlar.
  • mall of istanbul ve bağdat caddesini değerlendirebileceğim marka, öncelikle bu viyana kahvesi mottosu ile pazara giriş yaptıklarının altını çizmek isterim,mall of istanbul şubesi için konuşmak gerekirse ilk açıldıkları zamanlarda ilgi, alaka, servis kalitesi, lezzet ve sunum birdaha gitmek için oldulkça teşvik edici idi fakat 2. ve 3. ziyeretlerimde bunun ilk görüşte aşkta yaşanan saman alevinden farkının olmadığı görük (bkz: o eski halinden eser yok şimdi) bağdat caddesi ni değerlendirmek dahi istemiyorum zamanıma yazık, zamanınıza yazık, şu ülkede iyi işlere başlayıp çizgisini bozmayan çok az marka var malesef...
  • beşiktaş şubesinde kasadaki bilgisayarın wallpaper'ı ümmetin adamı recep tayyip erdoğan'dır.