şükela:  tümü | bugün
  • kahve fabrikası'nın 21 haziran 2014'te eminönü'nde açılacak olan yeni üçüncü dalga* café konsepti. konsept derken gerçekten konsept arabalardaki gibi, her ayrıntısında var olan en yenilikçi ve state of the art diyebileceğimiz teknolojileri*** kullanan ve bunu -türkiye'deki en iyi baristalardan bazılarını barındırarak- çok iyi bir işçilikle birleştiren bir kahve ütopyasından bahsediyorum. arkasında şerif başaran'ın olması zaten tek başına pek çok şeyi açıklıyor.

yazmışken adres de vereyim: hobyar mah, arpacılar cad. no:8 (nimet abla karşı çaprazı), eminönü/istanbul.
  • geçen günlerde deneme imkanı bulduğum üçüncü dalga kahve dükkanı. kahve fabrikasının çekirdeklerinin kullanıldığı mekanda geisha çekirdeklerini syphon ve v60'ta deneme imkanı buldum. syphon performansını çok beğenmedim, beklentimden uzak bir tat aldım. barista arkadaşla alakalı olsa gerek v60'ta demlenen kahve daha başarılydı (bitterness biraz daha az olsa beklentimi karşılayacaktı). v60 için kahvenin ince çekildiği için çamurumsu yapı oluşup dripperın tıkanıp bu bitterness'ın oluştuğunu düşünüyorum.
    satmak için sergiledikleri çekirdekleri bittiği için çekirdek satamayacaklarını söylediler. biraz ısrar edince beni kırmayıp 200 gram kadar yirgacheffe verdiler, elim boş göndermedikleri için mekandan mutlu ayrıldım. 2 adım atıp cold drip almak için geri döndüğümde sumatra cold drip şişe ikramımız olsun dediklerinde müşteri memnuniyeti konusunda iyi bir dükkan olarak kafama kazındı.
  • eminönü'nde gidebileceğiniz güzel bir cafe.

müşteri memnuniyeti fevkalede. çalışanlar güler yüzlü, ortam nezih ve bardakları çok hoş !

kahveleri kadar tatlıları da güzel. alın kitabınızı gidin, serin serin sakin sakin kahvenizi için derim.
  • kahve konusunda çok ayrıntılı bilgim olmasa da ,uzun zamandır içtiğim en güzel kahveleri sunan yerdir.karamelli milkshakeleri ise yumuşacık rüya gibi bir tada sahip, insanda "keşke kutulayarak da satsalar , her istediğimde içebilsem" hissiyatı yaratmakta.müşterilere davranışları konusunda ise; ya çok iyi rol yapıyolar ya da gerçekten çok samimiler.
  • bir mekanın garsonları bu kadar sempatik olabilir. o kadar içtenler ki kalkıp eve gidesiniz gelmiyor. frambuazlı cheesecakeleri de filtre kahveleri kadar güzel. açandan da çalışanlardan da allah razı olsun
  • gercekten cok iyi kahve yapan ve isini bilen gencleri bunyesinde barindiran bence istanbuldaki en iyi kahve dukkani.
  • karaköy'e ya da kadıköy'e havası daha çok uyacak olan mekan. hal-i hazırda kahve sipariş ettiğimiz ve ortaklarından birini tanıdığım coffee factory ismini görünce ne yaptığını bilen adamların dükkanı olduğuna karar verip daha fazla tereddüt etmeden adımımı attım. bir latte üzerine söyleyebilirim ki fiyat - performans dengesini bozmazlarsa ve bana daha yakın şubeler açarsa starbucks alışkanlığımın pabucunu dama atmaları an meselesi. *
  • bir kahve sever olarak en kısa zamanda denemek istediğim kahveci. değişik şeyler dönüyor gibi.
  • ilginç bir şekilde damıttıkları soğuk kahveleri var. şurup şişesinde satıyorlar. alıyorsunuz, kahveye erişiminizin olmadığı yerde kafaya dikip içiyorsunuz. tadı konusunda büyük beklentileriniz olmasın ama iş görüyor, iki dakka içinde cincin bakmaya başlıyorsunuz.

*
  • eminönü'ndeki muhteşem kaçış noktası. günün hangi saati olursa olsun her daim sessiz sakin kalabilen, harika kahve dükkanı.