şükela:  tümü | bugün
 • yapım aşamasında olan bir sözlük. http://cogitosozluk.org/ alan adıyla ulaşılabiliyor. ihl sözlük içerisindeki bir kesimin kurmak istediği bir yer daha doğrusu. adamların sözlükte kendi içerisinde yer alan çatışmasından istifade eden biri ya da birileri domain'i almış ve sözlüğü bu adla kuracak kişiler domain'siz kalmış diyebiliriz. ama yakın bir zamanda açılacak ve nelerle karşılacaklar, bunları hep beraber göreceğiz. ya da bütün bu dediklerim sibernetiğin dibini boylayacak, yalan olacak, uf puf olacak.

  http://cogitosozluk.org/post.php?eid=16517
 • sürpriz bir kullanıcı ismi ile kadrosuna katıldığım oluşum.
 • biraz inceleme fırsatı bulduğum sözlüktür. ilk izlenimlerim olumlu, ihl sözlükten farklı bi havaları var. ayrıca cogito ismini çok tuttum. karşıt görüşlerin farklı tanım ve düşünceleriyle, insanlara enformatik bilgiler sunan yazarlarıyla edebiyat dolu bir sözlük olmasını diliyorum.

  (bkz: afili filintalar)
 • sözlük alemine çok iyi bir çıkış yapmış sözlük.. geleceği parlak. argo yok, küfür yok, nickaltı savaşı yok, seri eksici zebaniyi sorgusuz sualsiz arka kapıdan gönderiyorlar. daha ne olsun.

  gittim gördüm hepsi okumuş çocuklar..

  üstelik açıldığı günden bu yana full time dolu dolu olan sözlük.. şaştım da kaldım ben.
 • açıldığı günden bu yana tanım ve yazar sayısını hızla artıran naif sözlük. küfre, gereksiz ergen kavgasına, provokasyona mahal verilmeyen, nezih ortam. az sayıda fakat kaliteli yazar kadrosuna sahipler, gidip görmekte fayda var.
 • sikindirik sözlük. homofobik ve badem bıyıklı dindar görünümlü yazarlardan bir kadro kurmayı amaçlamışlar. çoğu faşist hemde. aynı zamanda sildikleri yazarların entrylerini copy paste yapıp kendi entryleriymiş gibi yazan yöneticileri var. komik, cidden uzak durulası bir sözlük.
 • genelde dini hassasiyetleri olan insanların bir araya geldikleri sözlük, ancak bir dindar hastalığı olarak, fikirlerini savunmak yerine, karşı görüşleri sansürlemeyi yer yer tercih edebilmekte.
  yazmaya başladıktan kısa bir süre sonra anlayabildiğiniz bu sansür, yazarların ister istemez otosansür uygulamasına da yol açabilmekte. birayı, "bi*a" şeklinde sansürleyerek yazan insanları bile görebilirsiniz, merak etme güzel kardeşim bira yazınca günaha girmiyorsun.

  tarafsızlığı ve özgürlüğü kadar ömrü olacak demiştim, umarım uzun ömürlü olur.
 • beşiktaştaki balkan lokantasının erkek tuvaletinin sabunluğunun üzerinde sticker ı bulunan sözlük, daha fazla bilgim yok kendileri hakkında.
 • islami ağırlıklı demek istesemde, islamiyetle alakasından çok, atatürk düşmanlığını dile getirmek için toplanmış yazarlardan oluştuğunu, fazla ziyaret edemediğimden geç farkettiğim, girdiğim anti - entryler yüzünden yakında şutlanacağım, herkesin aynı şeyi konuştuğu mastürbatif sözlük. oysa her şey ne güzel başlamıştı
 • benim mailimi nereden bulduğunu merak ettiğim site, sözlük her ne haltsa. bana reklam maili atmışlar.

  1. bu yaptığınız iş yasal değil. (spam)
  2. burada herkes var. sen de gel yazar ol deyip gönderdiğin mail isminin "tayyibov çapulovski" olması çelişkili değil mi? tarafsın sen demek ki.

  böyle komiklikler şakalar falan.