• yapım aşamasında olan bir sözlük. http://cogitosozluk.org/ alan adıyla ulaşılabiliyor. ihl sözlük içerisindeki bir kesimin kurmak istediği bir yer daha doğrusu. adamların sözlükte kendi içerisinde yer alan çatışmasından istifade eden biri ya da birileri domain'i almış ve sözlüğü bu adla kuracak kişiler domain'siz kalmış diyebiliriz. ama yakın bir zamanda açılacak ve nelerle karşılacaklar, bunları hep beraber göreceğiz. ya da bütün bu dediklerim sibernetiğin dibini boylayacak, yalan olacak, uf puf olacak.

  http://cogitosozluk.org/post.php?eid=16517
 • sürpriz bir kullanıcı ismi ile kadrosuna katıldığım oluşum.
 • biraz inceleme fırsatı bulduğum sözlüktür. ilk izlenimlerim olumlu, ihl sözlükten farklı bi havaları var. ayrıca cogito ismini çok tuttum. karşıt görüşlerin farklı tanım ve düşünceleriyle, insanlara enformatik bilgiler sunan yazarlarıyla edebiyat dolu bir sözlük olmasını diliyorum.

  (bkz: afili filintalar)
 • sahiplerinin mail atarak bizim sözlükte müzik yazan fazla yazar yok müzikal sözlük domainini bize yönlendirin diyen oluşum.
 • sözlük alemine çok iyi bir çıkış yapmış sözlük.. geleceği parlak. argo yok, küfür yok, nickaltı savaşı yok, seri eksici zebaniyi sorgusuz sualsiz arka kapıdan gönderiyorlar. daha ne olsun.

  gittim gördüm hepsi okumuş çocuklar..

  üstelik açıldığı günden bu yana full time dolu dolu olan sözlük.. şaştım da kaldım ben.
 • açıldığı günden bu yana tanım ve yazar sayısını hızla artıran naif sözlük. küfre, gereksiz ergen kavgasına, provokasyona mahal verilmeyen, nezih ortam. az sayıda fakat kaliteli yazar kadrosuna sahipler, gidip görmekte fayda var.
 • yazılım güncellemeleriyle prangalarından kurtulan sözlük. artık daha yaşanır ve yazılır ortamı var. seviyeden taviz vermiyorlar. sözlük alemine hızlı girişlerini ve istikrar sağlamalarını da buna borçlular bence.
 • kendine basit bir tanıtım videosu gibi bir şey bile yapmış olan sözlük. yazarlarından biri vasıtasıyla yamulmuyorsam.

  ahan da burda:

  http://www.youtube.com/watch?v=ggglpvdlzqs
 • gittik gördük beğendik.

  mizahi yönü sağlam, duruşudan taviz vermeyen, mütevazı, samimi ve kaliteli bir ortam.
  yanlış anlamadıysam sağlam bir de yazılımcı edinmişler. teknik altyapı anlamında ilk gördüğümden bu yana bayağı bir mesafe katedilmiş.
  interaktif sözlükler sıralamasında 6. sıraya yerleşmişlerdi. mayıs ayında 1. yaşlarını kutlayacaklarmış.
  sağlam geliyor bu elemanlar benden söylemesi.