şükela:  tümü | bugün
 • probleme namzet ki$i.
  nedendir bilinmez $oyle bir gozlemim var. lise ogretmeni olarak, kadin olanlari hep bo$anmi$ veya problemli evlilikleri oldugu bilinen kadinlardir. ya da muzmin bekar falan...
  bize mi oyle geldi yoksa bu da bir taylan vakasi mi?
  (bkz: adi taylan olanlarin esmer ve yavsak olmasi)
 • (bkz: cumali kibar)
 • coğrafya biliminin gizil büyüsünden midir nedir, acayip karakterdeki insanlardır. kabul ediyorum acayibim.
 • "graaağğğğbenn" demektir. (bkz: graben)
  oooooorrrsstt demektir. (bkz: horst)
  vaaaaa aaaaaa demektir (bkz: vaha)

  bizimki pek tatlı bir adamdı. bulgar göçmeni. 1.55 boy, minyatür bir adam. konuşması çok sevimliydi. sınıfın ortasında kendi kendine döner, "ay güneşin ötrofunda te böyle böyle döner" diye ders anlatırdı aslkşas canım ya.
 • bacak kadar çocuklara "siz" diye hitap eden, kontrol merciinin varlığı olmadan da yapmamanız gereken şeyleri yapmayacak kadar dürüst bireyler olduğunuzu biliyorum diyerek, yazılılarda gazete açıp okuyan ve masasından asla kalkmayan, sınavdan aldığı nota itiraz eden olduğunda (nadiren olurdu bu) tüm sınıf huzurunda o kağıdı tek tek degerlendirip, aslında fazla bile verdigi ortaya cıkınca (kredili sistemden bahsediyorum. 100 puan üzerinden degerlendieme vardı. bilenler bilir) "10 puan da hakkını arama cesaretiniz icin veriyorum ve notunuz .... oluyor genc arkadaşım" diyen, tüm ögrencilerinin abisi olan, nerde toplu gösteri, yürüyüş, protesto mitingi vs. varsa, o gün raporlu olup en önde slogan atan, hafta sonlarında öğrencilerine ücretsiz üniversite hazırlık dersleri veren, herkesin sevip saydığı ve unutmadığı asım hoca'dır.
 • sınavlarında(özellikle 9. sınıf) bayağı bir şekil sorup öğrencinin sınavdan 1-2 alması için elinden geleni yapan ve bundan zevk alan öğretmen topluluğu
 • bizim lisedeki ogretmenimiz gayet duzgun bir insandi. ancak su diyalog sonrasi o gun gozumden dusmustur kendisi:

  - hocam dunyanin gunes etrafinda donmesinin etkilerini, kendi etrafinda donmesinin etkilerini anladim. ancak dunyanin kendi etrafinda ve gunesin etrafinda donmesi icin gerekli kinetik enerji ne zaman nerede olustu acaba?
  + (gozleriyle yukariya bakarak) e allah!
  - (ok bro whatever you say bakisi)
 • lisede dağları anlatırken kendi göğüslerini elleyen bir coğrafyacımız vardı.
  aynı kadın kendini hababam sınıfında zannettiği için sınavlarda sıraların üzerinde gezerdi.
  bir de girdiği ilk derste yaptırdığı liposuction'ı anlatmışlığı vardır.
  ha öss 'de coğrafyayı fulledim o ayrı
 • severek yaptığım mesleğim lise yıllarımda coğrafya öğretmenlerimin ilginç insanlar olması, matematikten hiç anlamam ve çalışmadan yapabildiğim çalışırsam da sıkılmadığım tek ders olduğu için (beden eğitimini bile sevmezdim) coğrafya öğretmeni olmaya karar verdim. okurken çok zorlanmadım bu da beni mutlu kıldı. genelde coğrafya öğretmenleri çok sevilmiyor nedeni ise sözel sınıflarda( günümüzde de halen bu ayrım gayri resmi şekilde yapılmaktadır) en çok zorlanılan derstir bazen sayısal düşünme ister genelde anlatılan değil anlatılanın yorumu sorulur falan bu durum da öğrencinin hoşuna gitmez dersi sevemeyen öğrenci doğal olarak öğretmeninden de uzaklaşır, sayısal sınıflarda ise ne işim olur benim coğrafya ile diye düşünür derse ilgi göstermez, meslek liselerinde durum bellidir öğrenci meslek dersleri dışında hiçbir derse ilgi göstermez işte coğrafya öğretmeni bu gibi nedenlerle biraz olumsuz bir imaja sahip olabilir.
 • utanıyor musunuz?

  ben olsam coğrafya öğretmeni olduğumu söylemekten utanırdım.