şükela:  tümü | bugün soru sor
  • probleme namzet ki$i.
    nedendir bilinmez $oyle bir gozlemim var. lise ogretmeni olarak, kadin olanlari hep bo$anmi$ veya problemli evlilikleri oldugu bilinen kadinlardir. ya da muzmin bekar falan...
    bize mi oyle geldi yoksa bu da bir taylan vakasi mi?
    (bkz: adi taylan olanlarin esmer ve yavsak olmasi)
  • (bkz: cumali kibar)
  • bize denk gelenleri hep sinifta cadir kurup gezinerek konu anlatiyorlardi ya da pantolonunu cekistiriyorlardi. iste bu yuzden bir ogretmenler gununde cografya ogretmenime kemer hediye etmistim ama yine de hic takmamisti.
    not: kemeri ne amacla kullandigini bilemeyecegim artik.
  • coğrafya biliminin gizil büyüsünden midir nedir, acayip karakterdeki insanlardır. kabul ediyorum acayibim.
  • "graaağğğğbenn" demektir. (bkz: graben)
    oooooorrrsstt demektir. (bkz: horst)
    vaaaaa aaaaaa demektir (bkz: vaha)

bizimki pek tatlı bir adamdı. bulgar göçmeni. 1.55 boy, minyatür bir adam. konuşması çok sevimliydi. sınıfın ortasında kendi kendine döner, "ay güneşin ötrofunda te böyle böyle döner" diye ders anlatırdı aslkşas canım ya.
  • bacak kadar çocuklara "siz" diye hitap eden, kontrol merciinin varlığı olmadan da yapmamanız gereken şeyleri yapmayacak kadar dürüst bireyler olduğunuzu biliyorum diyerek, yazılılarda gazete açıp okuyan ve masasından asla kalkmayan, sınavdan aldığı nota itiraz eden olduğunda (nadiren olurdu bu) tüm sınıf huzurunda o kağıdı tek tek degerlendirip, aslında fazla bile verdigi ortaya cıkınca (kredili sistemden bahsediyorum. 100 puan üzerinden degerlendieme vardı. bilenler bilir) "10 puan da hakkını arama cesaretiniz icin veriyorum ve notunuz .... oluyor genc arkadaşım" diyen, tüm ögrencilerinin abisi olan, nerde toplu gösteri, yürüyüş, protesto mitingi vs. varsa, o gün raporlu olup en önde slogan atan, hafta sonlarında öğrencilerine ücretsiz üniversite hazırlık dersleri veren, herkesin sevip saydığı ve unutmadığı asım hoca'dır.
  • sınavlarında(özellikle 9. sınıf) bayağı bir şekil sorup öğrencinin sınavdan 1-2 alması için elinden geleni yapan ve bundan zevk alan öğretmen topluluğu
  • bizim lisedeki ogretmenimiz gayet duzgun bir insandi. ancak su diyalog sonrasi o gun gozumden dusmustur kendisi:

- hocam dunyanin gunes etrafinda donmesinin etkilerini, kendi etrafinda donmesinin etkilerini anladim. ancak dunyanin kendi etrafinda ve gunesin etrafinda donmesi icin gerekli kinetik enerji ne zaman nerede olustu acaba?
    + (gozleriyle yukariya bakarak) e allah!
    - (ok bro whatever you say bakisi)
  • genelde erkektir. ve çok ilginç geneli karizma ve baba adamlardır. öğretmenler aleminin en has adamları coğrafyacılardan çıkar. onları tarihçiler takip eder. onlardan çok şey öğrendim. ortaokuldayken bir sosyal bilgiler öğretmenimiz vardı. o da adamın hasıydı. değerini bilemediler orası ayrı. okulun serserileri bir yamuk yaptı sanki bana yapılmış gibi acısını hatırladıkça hissederim. coğrafyacılar idealist adamlardır. hayat hikayelerini dersleriyle bütünleştirmeyi severler. o coğrafya dersini anlatırken aslında kendini de anlatmaktadır. cemaatin dershanesindeki coğrafyacı bile adamın hasıydı. o kadar diyorum. hepsine tek tek minnet duyarım.
  • lisede dağları anlatırken kendi göğüslerini elleyen bir coğrafyacımız vardı.
    aynı kadın kendini hababam sınıfında zannettiği için sınavlarda sıraların üzerinde gezerdi.
    bir de girdiği ilk derste yaptırdığı liposuction'ı anlatmışlığı vardır.
    ha öss 'de coğrafyayı fulledim o ayrı