• "graaağğğğbenn" demektir. (bkz: graben)
    oooooorrrsstt demektir. (bkz: horst)
    vaaaaa aaaaaa demektir (bkz: vaha)

bizimki pek tatlı bir adamdı. bulgar göçmeni. 1.55 boy, minyatür bir adam. konuşması çok sevimliydi. sınıfın ortasında kendi kendine döner, "ay güneşin ötrofunda te böyle böyle döner" diye ders anlatırdı aslkşas canım ya.
  • bacak kadar çocuklara "siz" diye hitap eden,
    kontrol merciinin varlığı olmadan da yapmamanız gereken şeyleri yapmayacak kadar dürüst bireyler olduğunuzu biliyorum diyerek, yazılılarda gazete açıp okuyan ve masasından asla kalkmayan,
    sınavdan aldığı nota itiraz eden olduğunda (nadiren olurdu bu) tüm sınıf huzurunda o kağıdı tek tek degerlendirip, aslında fazla bile verdigi ortaya cıkınca (kredili sistemden bahsediyorum. 100 puan üzerinden degerlendieme vardı. bilenler bilir) "10 puan da hakkını arama cesaretiniz icin veriyorum ve notunuz .... oluyor genc arkadaşım" diyen,
    tüm ögrencilerinin abisi olan,
    nerede bir toplu gösteri, yürüyüş, protesto mitingi vs. varsa, o gün raporlu olup en önde slogan atan,
    hafta sonlarında öğrencilerine ücretsiz üniversite hazırlık dersleri veren,
    herkesin sevip saydığı ve unutmadığı asım hoca'dır.
  • coğrafya biliminin gizil büyüsünden midir nedir, acayip karakterdeki insanlardır. kabul ediyorum acayibim.
  • probleme namzet ki$i.
    nedendir bilinmez $oyle bir gozlemim var. lise ogretmeni olarak, kadin olanlari hep bo$anmi$ veya problemli evlilikleri oldugu bilinen kadinlardir. ya da muzmin bekar falan...
    bize mi oyle geldi yoksa bu da bir taylan vakasi mi?
    (bkz: adi taylan olanlarin esmer ve yavsak olmasi)
  • (bkz: cumali kibar)
  • utanıyor musunuz?

ben olsam coğrafya öğretmeni olduğumu söylemekten utanırdım.
  • tanıdığım iki coğrafya öğretmeninin ikisi de şahsına münhasır insanlardı. biri çok baba adamdı, soyadı gibi atik biriydi. o kadar çok hareket ederdi ki anlatmak istediği şeyi anlatmak için, istesen de unutamazdın. mesela o hocamdan bahsedince aklıma hep gelen bir an vardır: dünyanın çizgisel hızının ekvatorda fazla olduğunu anlatmak için kendi çevresinde öyle bir km/sa hızla dönmüştür ki, öğretmen önlüğünün uçları havalanmıştır. ve tam o bölgeden ekvavor olarak bahsedip bakın nasıl havalandı gördünüz mü demiştir. gel de unut çizgisel hız hangi bölgede fazlaymış! o adam sayesinde devletin yaptığı sınavlarda gözümün korkmadığı tek ders coğrafyadır. fullemiyorsam sebebi lisenin diğer iki senesinde başka bir hocadan ders almam olmuştur.

diğer hocama gelirsek... hayatımda gördüğüm en şahsına münhasır insandı. ama bu seferki diğer hocam gibi çok olumlu sayılmaz. konuşma tarzından jest ve mimiklerine, fikri ve zikrine kadar her tavrı bi “değişik”ti.
    ya hiç bir öğretmen öğrencisi soru sorduğunda, avrupa yakasındaki selin stayla: “bunu anana sorsana delikanlı” der mi, konu bu değişikse der. daha neler neler der. adamı tanımlayan tek kelime “değişik” başka kelime yok.

atik hocamı özledim. sadece soyadını yazdım sözlükten kimseyle bu vesile ile tanıdık çıkmak istemem. atik hocam, kralsın. müdür yardımcılığını da sen hak ediyordun, o sopa yutmuş gibi yürüyen ingilizceci değil. (sopayı müdür yardımcısı olunca yuttu öncesinde normaldi).
  • mürsel koçak
  • lisedeki coğrafya öğretmenim tanıdığım en vasıfsız öğretmenimdi.lavuğun yerine okulun yanındaki inşaattan amele getirsek daha çok şey anlatırdı.

edit: imla
  • olmak istediğimdir
hesabın var mı? giriş yap