1504 entry daha
  • bu entry iç dökme ve dertleşme içerir. politik doğrucular, feministler ve ultra modernler buradan sonrasını okuyup boşuna sinirlerini bozmasın. başlık popüler olduğu için buraya yazıyorum yoksa yazdıklarım aynen erkekler için de geçerli. iç dökmek istiyorum, bu kadar.

iş yerinde öyle manzaralarla karşılaşıyorum ki, öyle yılışık bir ortamda kadın erkek arkadaşlığı manzaraları görüyorum ki...

hissediyorum resmen ve çıkıyor, birlikte sigaraya inmeler, masum ve arkadaşça öğle yemekleri... ve bingoo, pompa halindeyken karısina yakalananlar mı dersin ya da koca nöbette iken kocanin hocasi olan profesörle basılanlar mı dersin... başıma bu işler geldi mi? bilmiyorum. yani masum başlayan filmin sonu hep aynı oluyor.

ne yazik ki 38 yaşımda kadın ve erkek arkadaşlığının mümkün olmadığını anladım. mutlu bir evlilik için karınıza ya da kocanıza iş hayatında bire bir karşı cinsle zaman geçirmeyi tümüyle yasaklayın ve karşı cinsle diyalogu minimumda tutmayı şart koşun. bunu reddediyorsa o adamla ya da kadınla evlilik kararınızı gözden geçirin. anlatacağı modernite masallarına kanmayın.

başlık özelinde karı adayınız aşırı güleryüzlü, gayri ciddi ve fingirdek biriyse evlilik kararınızı tekrar gözden geçirin. evet güleryüzlü de olmayacak kadin. türkiye gibi ülkelerde kadında güleryüz davet olarak algılanır çünkü. türk kızı somurtkan diyorsunuz ya, sonuna kadar haklılar somurtkan olmakta. karınızın erkek iş arkadaşlarının hitap tarzına ve karınıza kurduğu cümlelerin alt metinlerine dikkat edin. rahatsızlık hissediyorsanız şunu bilin; o adama bu üslupla ve cümlelerle konuşma fırsatını karınız vermiştir.

büyük atatürk benim kutsallarimdan biri ama yeminle bazen herkese "hakkıyla uygulanacak" bir şeriat gelsin istiyorum. psikolojim bozuk gibi. zaten "everybody lies" mantığında, paranoyak ve hayatın her alanında güven sorunu yaşayan bir insanım.

edit: bu arada iş yerindeki aşırı güleryüzlü ve fingirdek hatun tipolojisini nuri bilge ceylan'ın kuru otlar filminde "firdevs öğretmen" karakteri ile elif andaç çam çok güzel ete kemiğe bürümüş
  • mini etekle ilgili bu da teoride.
    mini etek giyen bir kadına herkes laf atıyor.
    "of bacak" diyorlar örneğin. kadın mutlu oluyor içten içe beğenildiği için. çaktırmıyor tabi.
    eve gidene kadar kadın, oşşş yerim-emerim-gömerim-yalarm derken derken, yüzünde bir tebessüm ile eve giriyor. sebep mini etek. eşi mutlu kadın mutlu. ideal, çağdaş aile bu olmalı.
    o gün erkek ilgisiz olsaydı bile, kadın anlamsız anlamsız sırıtacaktı evde.

çünkü en büyük şikayeti şudur : benimle ilgilenmiyor hiç, sevmiyor beni, değer vermiyor

bunun yokluğunu alıyor mini etek. şunu bir anlasanız, herkes giydirecek arkadaşlar. diyorum, yengeye göz koymuşum gibi kavga ediyorlar benimle.
    ------
    izin vermeyen eşlerin ise durumu noel babanın geyik filosu şeklinde. çünkü o kadınlar hep beni kim sikcek diye üzgün üzgün dolaşıyor sokaklarda. sonunda depresyona girip 3 kuruşluk adamlara kanıyorlar.
    ------
    veresiye satan-peşin satan'ı düşünün. mini etek giydiren koca, peşin satan bey orada. neşeyle gülüyor ve kilosu iyi. eşine süper mini giydirdiği için hiç aldatmamış kadın. en güzel yemekleri yapmış mutlu mutlu. adam da beslenmiş, işi büyümüş.

diğerinin hali malum. kaçmış kadın birine depresyona girip. eşyaları da götürmüş. altınları da almış. anca düşün dur şimdi seni mal mini etek giydirmeyen adam. biz dedik sana, giydir dedik. (bkz: svihs)
  • sosyal medya genellemelerinden birisi belki de en komiği.

ortada güvenilir kaynak yok araştırma yok muhtemelen ağır sarsak bir tip "madem ben aldatıldım başkaları da aldatılıyor" diyerek tespit sıçmış gündüz tv programlarından örnek vermişler geçmişler.
  • ben neyzen teyfik'in yalancısıyım
    ''
    bozulsa da ara sıra evin dirlik düzeni kadın asla aldatmaz kendini iyi s.keni.'' demiş
  • kendine saygısı olan erkek ne yapar biliyor musunuz? mevzuyu anlar ve keser ilişkiyi..

intikam almakla falan uğraşmaz, şiddete başvurmaz. bir hamamböceğinden kurtuldum der geçer. bu kadar basit

vallahi bu kadar basit.. isterse 5 çocuğunun annesi olsun, vazgeçilmeyecek insan yoktur. burada mevzu şu, efendi gibi mi vazgeçeceksin, yoksa farklı bir şekilde mi? günün sonunda kendine yatırım yapıyor olursun, ama pozitif, ama negatif.. orası sana kalmış
  • işyerindeki fingirdekten istediği yüzü bulamamış bir arayışçının hezeyanları. he canım he. alayımız orospuyuz. alayımız çok meraklıyız elalemin kıllı ve göbekli heriflerine.
  • çoğu erkek aldatılmıyor zaten. şöyle başlıklar obsesif ve paranoyak erkekleri kışkırtmaktan başka bir işe yaramıyor.

işinize gelmez ama çoğunlukla erkekler aldatıyor ve evlisi bile kendini bekar veya dul olarak tanıtıyor.
  • genelleme asla yapamam ve zaten bu oran çok düşüktür de ama evli kadınların ilgisi ve arzusu gözümden kaçmıyor, sanırım insanların bir kısmı artık sadakati gereksiz bir ahlaki norm olarak görüyor, yada evlilikleri mutsuz, bilmiyorum, ben bu işe alet olmam.
  • modernite masalı?

insanın içinde puştluk varsa herseyi yapar. bu gözler ne türbanlılar gördü bekarken tokmağın değmediği yer kalmamış.

ayrıca şeriat gelirse, önce şeriat isteyenlerin kelleler uçar.

bu halimizden memnun değilseniz, bu 20 yıldan fazladır bizi dine uygun yönettiğini düşünenlerin eseridir. 20 yıl önce çocuklar okuluna yalnız gidebiliyordu, sokakta rahatça oynayabiliyordu; zina , hırsızlık suç olmaktan kaldırıldı, kimin eli kimin cebinde belli değil!
  • şükela son 24 saatin ilk entrysinin, (bkz: #162573450)
    başka bir girisi: (bkz: #111054082)
    yazan nick: demir gibi bisi…
    .
    yorum: göz doktoru da açma-kaşar yapmış anlaşılan :)
hesabın var mı? giriş yap