şükela:  tümü | bugün
 • enteresan olan bu kadar ilgili ve bilgili insanın oluşu.yakında ülkede bunun mühendisliği açılır.
  (bkz: sanal maden mühendisliği) işletme ve iktisat fakültesi.
  (bkz: coin engineering)

  durumuzmuz da vardı ama okumadım işte.(bkz: buralar eskiden hep dutluktu)
  (bkz: zamanında buralardan bir kac dönüm yer alsaydın ya dede) sözlerini işitebiliriz.
 • ekşicoin.com diye bir site açıp, bu başlıkları düzenli spamleyenleri oraya yönlendirmek lazım.
 • hakikaten bıktırdı,

  ya kardeşim, şu ekonominin e sinden anlamayan, hayatındaki en komplike yatırımı vadeli hesap açmak olan, çoğunluğu aylık 3 bin lira ederli vasat eğitimli beyaz yakalıların yattığı yerden zengin olma umudu ile peşinden gittiği sik coin, am coin ve türevlerinin her gün yeni başlıklarını, alt coinini üst coinini onların referanslı reklamlarını görmek zorunda mıyız arkadaş?

  troncoin ne amına koyim? neyin karşılığında paranı teslim ediyorsun şuna kardeşim? aldığın maaş sıçtığına yetmiyor gelip onlarca başlıkta bir umut debeleniyorsunuz.

  nasılzenginolurum.com tadında site oldu ekşisözlük.
 • hayatın ekonomik açıdan iyiden iyiye zorlaştığı, ağırlaştığı, iş bulmanın çok zor, bulunan işte tutunmanın daha zor olduğu bir ülkede normal karşılanacak durum.

  insanlar artık hayalleriyle mutlu olmak zorunda. çok küçük bir azınlık dışında memleketteki herkes ciddi bir krizin pençesinde. vergilere ve bankalara çalışan umutsuz yığınlar, tutunacak yeni umut arayışında.

  hayatını ertelediğini, beklemeye aldığını düşünerek kendilerini teselli edenler, artık yaşam standartlarının bu olduğunun ve değişmeyeceğinin farkına varıyorlar.

  bu tür küçük oyunlara kalkışmak geçici de olsa bir canlılık veriyor insanlara. belki kimileri oyunu abartıp büyük zararlara giriyor. sonuçta benim inancıma göre güçlülerin güçsüzlerden çalmak için yaptığı operasyonlar bunlar. ama kızamıyorsun ki insanlara.