şükela:  tümü | bugün
 • ycombinator destekli hosted bitcoin cuzdan servisi. an itibariyle abd disina para yollamadan bitcoin alabileceginiz en guvenli yer olarak gorunuyor. henuz pek rakipleri olmadigi icin ucretleri biraz yuksek (trade basina %1).

  an itibariyle bir cuzdan servisi olarak bitcoin borsalarindan farki real-time trade ozelliginin bulunmamasidir. banka hesabinizi baglarsiniz, bitcoin siparis edersiniz, 3-4 gun sonra coin'leriniz gelir. coin sattiginizda da ayni sekilde para banka hesabiniza debit edilir.

  subat - nisan 2013 bitcoin'e ilgi patlamasi surecinde cok cilgin buyumustur.
 • ayni zamanda bitcoin madenciliginde bir blok basari ile dogrulandiginda madenciye odul olarak verilen coin'lerin bulundugu transferin adidir.
 • bitcoinlerini takip etmek icin basarili bir uygulamadir. linkinden referansli bir sekilde uye olunulabilinir.
 • türkiye'den vpn'le bile bitcoin alamadığım bitcoin pazaryeri ve cüzdanı. nasıl oluyorsa türkiye'den bağlandığımı anlıyor namussuz...
 • 2015 sonu itibarıyla 3 milyondan fazla müşterisi olduğunu açıklayan şirket.

  nytimes'ın haberine göre, amerikan vergi idaresi vergi kaçakçılığı yapan bitcoin kullanıcıları avına çıkmış bulunmakta.

  amerikan vergi dairesinden john doe isimli müfettiş, insanların vergiden kaçmak için bitcoin kullandıkları üç davayı bulmuş ve bunlardan ikisi de coinbase müşterilerini kapsamaktaymış. bu iki müşteriden kasıt bitcoin satın alıp ve onları vergi dairesine 'teknoloji giderler' olarak yanlış! bildiren iki şirket.

  müfettiş doe 2013-2015 arası coinbase şirketinden sanal para satın alan tüm müşterilerin kayıtlarını istemiş.

  bitcoin kullanıcıları için temel vergi kuralları amerikan vergi dairesi talimatı, insanların sanal para birimlerini para birimi yerine mülk olarak vergi açısından muamele etmeleri gerektiği yönünde. örneğin, bir kişi 200 dolarlık bitcoin satın alırsa, daha sonra değeri 400 $ 'a yükseldiğinde kazancın 200 $' nın vergi makamlarına kaydedileceği varsayılacağı gibi.

  haberin detayları burada.

  bu habere yönelik en güldürük* cevap bitcoin.com sitesinin sahibi ve bitcoin yatırımcısı roger ver'den; "amerikan vergi dairesi'nin bitcoini vergilendirme gibi bir girişimi olduğu taktirde bu durum aynı zamanda bitcoin’in devlet tarafından da kabul edilen bir araç haline geldiğini gösterir." *
 • dünyanın en iyi bitcoin cüzdan servislerinden birisidir. oldukça hoş bir arayüzü ve gelişmiş güvenlik önlemleri vardır. şiddetle tavsiye ederim.