şükela:  tümü | bugün soru sor
 • javascript ile monero coin üretmeye yarayan sistem ve kütüphane. bu sayede web siteleriniz de web siteniz gezildikçe coin üretebilirsiniz.

  https://coin-hive.com/

  veya shortlink olarak coin üretebilirsiniz.

  https://cnhv.co/i1p
 • chrome eklentisi ile engelleyebilirsiniz. bilgisayarınızı zombiye çevirmesinler. link: https://goo.gl/1mukcm
 • son kullanıcıdan habersiz sitelere yerleştirmek yerine, kullanıcı onaylı yapsa mesela, sözlük reklam almak yerine miktarını belirttiği şekilde işlemcimizin bir kısmını kullansa kabul edip mutlu mesut hayatıma alacağım teknolojidir, aynı şekilde reklamsız youtube için de geçerli.
 • an itibariyle türkiye içinde ban'lanıp kullanımının engellendiğini gördüğüm.
 • websiteler dışında, orrrrrospu çocuğu bir captcha sistemi de vardır bunun, ağlaya ağlaya tıklamak zorunda kalırsınız ve 5-10 saniye arası bilgisayarınız da sizinle birlikte ağlar.

  ofislerini swat basa ibnelerin
 • millete öcü gibi gösterilmeye çalışılan şey. bunun altında şüphesiz ki bilinen evrendeki en geniş reklam ağı olan google'ın en güvendiği sektör olan reklam sektörünü sekteye uğratma ihtimali var.

  düşünün ki bilinen evrendeki tüm siteler google reklamları ve enlarge your brain temalı reklamları bırakıp browser tabanlı madenciliğe yönelseler nasıl olurdu? çok ciddi söylüyorum google batar. severek kullandığım ve kullanılmasını desteklediğim bu teknoloji, google'ın önündeki en büyük rakiptir.

  sözlükte dahi şibulop diye açılan reklam pencereleri, "videoyu izlemeye devam etmek için bu reklamı izle" temalı video saçmalıkları bulunduğu bu devirde, kullanıcıların işlemcilerinin bir kısmını simli kelebek gifine veyahut ard arda sıralanmış aynı reklamlara harcamalarındansa, site sahibine aracısız, güvenli bir şekilde küçük katkıda bulunmalarını tercih ederim.

  dünden itibaren coinhive kullanıyorum. kısaltılmış linke tıkladığım zaman mcafee embesili kıpkırmızı ekran çıkararak dur, burası çok riskli falan dedi. sallamadım tabi, accept the risk dedim ve devam ettim. coinhive'ın short url sitesi cnhv.co için "malicious site, pu (sanırım potentialy unwanted demek), resource sharing" demiş ve high risk kategorisine almış deyyus. sanane ulan, sanane. zaten bunun ne bok olduğunu geçenlerde yaptığı manipülasyonlarla görmüştük denyonun.

  sen hem her yerden saçma salak reklamlar çıkar, hem "ıdblıckır kıllınıyırsınız sıtımızı gırıntılıyımızsınız. lıtfın kıpıtınız" de, hem de bu soruna güzel bir alternatif üreten bu teknolojileri öcü gibi göstererek gelişmelerini engelle. yok yea.

  mesela aşağıdaki linke tıklayarak hem bu söylediğim link kısaltma, işlemci gücü kullanma meselesinin nasıl olduğunu görebilir, hem de bana bir miktar katkıda bulunabilrsiniz.

  evet ilginç gelecek ancak hiçbir reklama boka püsürüğe tıklamadan, saçma pop-uplarla uğraşmadan sadece hiçbişey yapmadan içerik geliştiricisine katkıda bulunabilirsiniz. ben geleceğin teknolojisi, sayfaları reklamsızlaştırma, güzelleştirme adımı olarak görüyorum, insanlar zombileştirme görüyor olabilirler. bence değil.

  bu da link: https://cnhv.co/197zx
 • türkiye'de yasaklanmış. desteklediğim tek internet sansürü bu olabilir.
 • şöyle bir alternatifi var diyerekten katkıda bulunalım:

  #73512223

  oradan buradan pencere fırlamasını sevenler varsa devam etsinler.
 • reklam engelleyicilerin gölgesinde yaşayan siteler için ilaç gibi bişey. kripto para ve bilgisayarı açık bırakarak para kazanma peşinde olanlar için bu yazı iş görebilir