şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://www.coinpayments.net/ adresinde hizmet veren bir bitcoin/altcoin ödeme arabirimi sağlayıcısı.

  komisyon oranları %0.5 gibi oldukça düşük bir rakam. bir e-ticaret sitesi kurup bitcoin kabul eden bir işletmeye 1 gün içinde sahip olabilirsiniz.

  kurlar otomatik olarak 30 dakikada bir güncellenmekte ancak işletme sahipleri bu oranı artı veya eksi yönde değiştirebiliyorlar.

  örnek vermek gerekirse, siz 100$ değerinde bir ürün satıyorsunuz e-ticaret sitenizde. bitcoin kuru ise coinpayments'ta 1000$ olarak belirlenmiş olsun. eğer discount bölümü ayarlanmamışsa hesabınıza 0.1 bitcoin (eksi binde 5 coinpayments komisyonu) geçer.

  eğer discount bölümünde yüzdeyi +3% olarak belirtirseniz, kur 1030$ olarak hesaplanır ve müşteri daha az bitcoin (~0.097 btc) öder, yani müşteriye 3% indirim yapmış olursunuz. ancak -3% olarak belirlerseniz kur, 970$ olarak hesaplanır ve müşteri %3 daha fazla bitcoin (~0.103 btc) öder ve bu sayede bitcoin'in kur oynaklığını minimize edersiniz.

  buna ek olarak bitcoin, litecoin, ethereum, dash, dogecoin gibi çeşitli kripto paraları da ticari işletmenizde kabul edebilirsiniz.
 • syscoin üzerinden yapılacak ilk ico.

  satıcıların gözünden bakıldığında kriptoparalarla ile satış yapmanın en büyük dezavantajı, ilgili coinin hesaba geçişinin zaman almasıdır. syscoinin z-dag - sıfır onay özelliği sayesinde bu bekleme süresi kalkacak ve böylece satıcı visa, mastercard ile ödeme almış gibi olacak.

  17 mart 2018de coinpayments üzerinde oluşturulan hesapların snapshotı alınacak. bu tarihte her hesaba 100 cpscoin verilecek. buradan üye olarak airdropa katılabilirsiniz. link reflidir.

  1 haziran 2018de ise syscoin sahiplerine hesabındaki syscoin ile orantılı olarak cpscoin dağıtılacak. dağıtılacak miktar toplam cpscoin miktarının yüzde 6sı kadar olacak. 15 nisan 2018de ise public sale yapılacak ve 1 cps 0.05 usd olacak.

  coinpayments bünyesinde 70 adet coin mevcut. 2014den beri hizmet veren site 182 ülkeden 724000 satıcı ile hali hazırda anlaşmalı. bu icoile ödeme alternatifleri genişleyecek. araştırmanızı öneririm.

  edit: unutmadan, whitepaper burada.
 • api'si çok yavaş olan ödeme sistemi şeysi.

  bünyesinde birçok coin bulundurması, özellikle çok kullanışlı bir api'sinin olması ve api'sindeki callback address özelliği ile diğer rakiplerinin hiçbirinde olmayan bir özellik sunması ile tercih sebebidir.

  ama gördüğüm en yavaş apilerden birine sahiptir. 10-15dk'dan aşağı transactionları görmez, bu yetmezmiş gibi ipn sistemide ayrı bir yavaştır. transaction geldikten 5-10dk sonra gönderir ipn'i.

  böylesine güzel bir sistemin bu kadar yavaş bir apiyle çalışması gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor.
 • coinpayments tekrar airdrop'a başladı. aşağıdaki linkten üye olan herkese 100 adet $cps verecek 12 dolar civarında değeri şuan. sys coin de yakın zamanda coinpayments üzerinden airdrop yapacak.

  https://www.coinpayments.net/…9e60ce7eb7def72d59a25
 • bünyesindeki coin sayısı 500'e ulaşmıştır. tek bir sitenizde apileri sayesinde 500 farklı coinle ödeme alabilirsiniz.

  https://i.imgur.com/woxnucw.jpg
  https://i.hizliresim.com/lddp60.png

  not: coin sayısı anlık olarak değişmektedir bu sebeple o sayaçta yeri gelir 400 de görebilirsiniz 500 de görebilirsiniz. muhtemelen node'ların durumuna göre değişiyor coin sayıları.