şükela:  tümü | bugün
  • burası yan gelip yatan, haksız kazançlarla gezen tozanların ülkesi. yazık olmuş çocuğa
  • dünya üzerinde bu olayın benzeri başka bir ülkede yaşanmaz be aga.
  • pek de inandırıcı olmayan olay.
    öldürmek için bahane uydurmuşlar gibi duruyor. tabi dosyayı okumak, görmek lazım.
    bu gasteci tayfası götten uydurma haber servis etme konusunda bir numaradır.
  • işveren olarak başıma gelmiş olan olay. zamanında aynı işi yapan şoför ekibi yeni şe başlayanları çok çalışmaması için uyarırlardı. günlük belli bir sayıdan fazla sipariş teslim ederse göze batardı. elemanla çay içmeyip, mobbing uygularlardı. bilinen bir şey.
  • istanbul'daki bir otelde yaşanan olaydır.

5 kişinin 'patron bizim de senin gibi çalışmamızı istiyor' diye diye 21 yaşında bir genci öldürebiliyor olması, ifadeleri filan akıl alır gibi değil gerçekten.
  • hayatımda duyduğum en manyak* cinayet sebeplerinden biri. kıskançlığın had safhası. karaktersizlik, cehalet falan bile diyemiyorum o derece akıl almaz bir durum.
  • istanbul maltepe'de dövülerek ağır yaralanan kişi neden şanlıurfa devlet hastanesinde yoğun bakıma alınır?

haberdeki en ilginç bilgi bu. olayın kendisi de saçma.

ekleme: sağ olsunlar, birkaç arkadaş bilgilendirdi. bazen yoğun bakım ünitelerinin kapasite yetersizliğinden ya da yoğun bakım süresinin uzun olmasından dolayı böyle iller arası hasta transferi oluyormuş.
  • bizim okulda da çan eğrisini yükseltiyor diye bir arkadaşı rahatsız etmişlerdi. alışık olduğum durumlar. tabi ki anormal bir durum.
  • ben asıl buna inanamayanlara şaşırıyorum .

gidin en elit en kurumsal şirketlerde diğer personelden fazla çalışıp öne çıkın bakalım size ne yapacak is arkadaşlarınız? sizi doğduğunuza pişman ederler.

bu yukarıda verdiğim örneğin 1 tık ileri versiyonu, nedeni de daha eğitimsiz kişiler tarafından yapılmış olması.
  • işin gerçeği nedir bilmiyorum ancak şaşıranları anlayamıyorum, hangi ülkede yaşıyorsunuz acaba? herhangi bir devlet memurluğunda hiç mi tanıdığınız, arkadaşınız, akrabanız yok? bu ülkede çalışan sevilmiyor, mobing her yerde. liyakatsizlikle bir yerlere gelenler ve o kişileri bir yerlere getirenler sıkı bir iş birliği içerisinde olmalı ki sonradan gelen kişiler yollarına taş koymasın. ayrıca birileri çalışıp ortaya güzel işler çıkarmaya başlarsa o zamana kadar hiçbir iş yapmamış, yan gelip yatmış kişiler artık göze batmaya başlar. yattığı yerden para kazanan hiç kimse durduk yere rahatı bozulsun istemez. bu yüzden de, yapması gereken işi düzgünce yapsa daha az efor harcayacak kişiler çalışmak yerine, çalışanın ayağını kaydırma planları ile uğraşırlar. şimdiye kadar öldüreni duymamıştım, profesyonel olanlar tereyağından kıl çeker gibi yapıyorlar bu işleri.