*

şükela:  tümü | bugün
  • etrafimda bir suru bu tip insanlardan var. benimle ayni isi yapiyorlar lakin cok calisiyormus izlenimi veriyorlar. ben yiyor muyum, elbette hayir ama yiyenler var. insanlik namina faideli bi anketimiz bulunsun su yalan dunyada bari. benim gozlemlediklerimden birkaci sunlar;

- devamli cok stresliymissin gibi davranacaksin. "nasil olacak bu is", "neden hep ben yapmak zorundayim bunu" gibi seyler soyleyip oflayip pufliycan kardesim.

- devamli is arkadaslarina laf sokucan. " amk hayat sana guzel", " keske senin yerinde olsaydim, isin is" gibi seyler soyliycen.

-eger bu yollara basvuruyorsan serefsiz biri oldugunu kabul edicen.

ya ne sandin pic. adam misin lan sen?

neyse. iste boyle.
  • -gece gec saatlerde mudur ve direktorlerin de cc'de oldugu bir mail atmak.

-pazar gunu mail yazip, hepsini draft'a kaydedip, pazartesi sabah tek tek arka arkaya yollamak

-izinli iken mail atmak

yani hepsini mail atmak parantezinde toplayabiliriz de aslında.

amkdgmn plaza hayatı.
  • tasarımcıysanız önünüze açın bir photoshop tutorial arkadan ekşi, fb filan. biri geldiği gibi basın diğer sayfaya

-canım napıyosun
    -ya sfdghgffd sitesinde yeni bir tutorial varmış abi çok iyi bizim falanca
    markanın aplikeyşınına çok yakışır he
    -hee tamam hadi kolay gele
  • george costanza'nın yeni işe başlayanlar için güzel bir örneğini gösterdiği tavırlarından bir bukettir.

çok çalışıyormuş gibi görünme

yine george'un yöntemlerinden olan (maalesef link veremedim bu sefer) arabayı sürekli iş yerinin otoparkında tutmak da bunlardan biridir. böylece patron sabah geldiğinde sadece sizin aracınızı otoparkta görür ve kendisinden ve diğerlerinden önce işe geldiğinizi görür. ayrıca akşam patronunuz geç bile çıksa, yine otoparkta sizin aracınızı gördüğünden, sizin hala çalıştığınız kanaatine varır. burada dikkat edilmesi gereken tek şey, arabanızın camına konulan reklam broşürlerini ve kuş pisliklerini temizleyerek, aracınızın hep orada kaldığını belli etmemektir.
  • işi gücü olmayan, boş beleş adamların iştigal konusu. bu işler yerine memlekete faydalı bir uğraş bulabilir bu insanlar. gerçi "memlekete faydalı olmayı" akp'nin işine yarar korkusuyla hayal bile etmez bunlar.
  • işi gücü göz boyamak olan gereksiz insanların başvurduğu yollardır.
  • masanız dağınık olsun. evraklar, ajandalar, kalemler vs.
    dağınık masa çok çalıştığınızın işaretlerinden biridir. o kadar çok çalışıyorsunuz ki toplamaya vaktiniz yok gibi. tabii mesai bitimine doğru toplayın masanızı. bilerek öyle bıraktığınızı düşünmesinler.

kısa vadede işe yarayan yollardır. uzun vadede kimse yutmaz bu numaraları.
  • sürekli bir iş koordine ediyormuşcasına etrafta;
    "x sen şunu yap, çok acil"
    "y daha çok iş var oyalanma"
    tarzı repliklerle dolanmak.
    o olmazsa herşey batar duygusu yaratmak.
    her an koşturmaca halinde olmak.
    veee tabiki yaptığı işi atomu parçalıyormuş edasıyla patrona anlatmak.