• guilty pleasureım olmuş aşırı tatlı şarkıdır. sizinki ahmet kaya, müslüm gürses olabilir onu bilemeyeceğim ancak bu şarkı çok aşırı cici değil mi ya? ayrıca yine hiçbir şeyi beğenmeme timi nasıl bu kadar aktifsiniz canım benim, arada bir durun. yiğidi öldürüyorum, hakkını da o güzel gülüşüne veriyorum.
  • çok güzel bir iş olacakken nakaratta sıçıp batıran şarkı.

giriş gayet güzel, köprü şahane, backsound dengeli, ritim geçişleri kıvamında ama işte o nakarat yok mu...yani nice siktiriboktan şarkılar sırf catchy bir nakarat ile işi kurtarıp dinlenebilir hale gelirken bunlar da tam tersi mis gibi giden şarkının finalde içine etmişler. uzun süre dinlenebilecek ve ara ara hatırlanmak istenecek bir şarkı olabilecekken "enene enene koyayım nenene" gibi bir şeye dönüşmüş.

yazık.
  • 90'lı yıllardan beri türkçe pop müziğini takip eden birisi olarak belirtmeliyim ki türkçe pop müziğinin gidişatı açısından olumlu bir şarkı olmuş. edis 2010'lu yılların şarkıcıları içinde en başarılı olanlarından.
  • çenesindeki beni sürekli yer değiştirmektedir. göz bir kere takılmaya görsün.
  • nakaratı biraz daha zengin olsa her yönden harikulade olacaktı bu şarkı ama olsun, bu haliyle de üst üste kendini defalarca dinletebiliyor. edis de simge'nin kadın hali; baktılar albüm bu ülkede pek de değer verilen şey değil, üzerinde uğraşılmış şarkılar yapıp tekli halinde yayınlıyorlar uygun şekilde.
  • böyle 1998-2004 arası pop müzik şarkılarına benziyor. keske tüm şarkılar bu kıvama gelse de pop müzik dinliyorum dedigimizde suratlar ekşimese. düzenlemesi çok başarılı.
  • şarkı nakaratından önce tatlı tatlı yükselip, pop sevmeyen insana bile 'dur lan çocuk kaliteli bi şey yapmışa benziyor' diye kulak kabarttırırken, "yanına yanına" diye nakarat girince serbest düşüşe geçiyor. ben edis olsam bu nakarat fikrini kim verdiyse arkadaşlığımı keserim.
  • thai mutfağını bilmediğim için yemeklerini değerlendiremeyeceğim restoran. bu konuyu pas geçiyorum.

fakat ben kendi isteğimle bi daha buraya gitmem arkadaş. bi kere personel, özellikle de garson kıyafetli olmadığı için ne olduğunu anlamadığım kadın, bildiğin nursuz. bi gülümseme, bi ilgi, bi bişey... hatta bizim masadakilerin birinin omzuna mı vurmuş "çekil, karşında oturana çatal vericem" manasında, bi çekmiş mi onu, hatırlamıyorum ama resmen bişey yapmış yani anlatıyodu masada o arkadaş. "ben zaten sağ tarafımda oturana yaslanmışım, solum bomboş, bu illa sağımdan geçirecek elini diye itekledi beni" gibi anlattı. ki yapmıştır, öyle bi tarzı var çünkü.

ayrıca, bir mekan 8 kişilik rezervasyon alıyorsa,8 kişiyi ağırlayacak yeri olmalı ve garsonlar masanın en ucunda olana çarpıp durmamalı. masanın en ucunda ben vardım ve bildiğin "ortada" oturuyordum. zaten minicik olan bir alana neden o kadar kişiyi sığdırmaya çalışıyorsunuz ki, yer küçük, masalar küçük, sandalyeler küçük, ama sen 8 kişilik rezervasyon alıyorsun ve en uçta oturaca pervasızca çarpıp duruyorsun.

sandalyeler çok kullanışsız. şimdi anlatamicam ama ayaklarını geriye doğru atamıyorsun filan. sevmedim.

yani olmamış orası bence. bi de ben anladım ki asya mutfağı çok bana göre değil; sanki. dubb'ı sevmiştim, acı da olsa oradaki hint yemeği diye yediğim şey güzeldi. buraya artık içim ısınmadığından mı, yanlış şey mi seçtim yoksa, bilemiyorum. ama burayı "tekrar gidilecekler" listemize almıyoruz ef'em.
  • tekerleme gibi şarkı. radyoda duyunca kanalı değiştiriyorum.
  • yeni dönemden tek sevdiğim ve takip ettiğim türk pop müziği temsilcisi edis'in yeni şarkısı. bence gayet olmuş. tarkan söylese tam patlayacak cinsten bir şarkı.
    bu arada klip de kasmadan çok iyi. edisciğimin yıldızı parlamış gene.saçma sapan arkasında dans eden seksi surat yapan kızlar, zenciler falan yok. kendisi güzel güzel dans ediyor. hani biriyle tanışırsın aranda bir şeyler olabilir diye düşünürsün evde giyinir kuşanır havaya girersin, dans edersin öyle bir pozitif etki yarattı bende klip.
    zaten ne müziğinde ne kendisinde o varoş hafif arabeske kayan kısa paçalı bileği kıllı "berkaymış meğer" bağrı yanık türk pop stili yok. çok brit tarzı var ki zaten britanyanın bağrından kopmuş da gelmiş diye biliyorum.
hesabın var mı? giriş yap