• aslında normal, ama günümüzde anormal tiptir. geçen bir arkadaşım aradı konuşuyoruz öyle, dedi sen niye hiç evden dışarı çıkmıyorsun, ne güzel ülkedesin gez toz biraz dedi. nereden biliyorsun hiç çıkmadığımı dedim, instagram'ın bomboş diyor.

insanlar o kadar alışmışlar ki artık bu duruma, instagram'a fotoğraf atmadığınız zaman sizi evde boş boş oturuyorsunuz sanıyorlar. lan ben siz görün diye mi geziyorum köfteler :d
  • istediğiniz kadar yadsiyin instagram vb oluşumlar kullanıcılarının az veya çok gösteriş ve/veya yalnızlıklarını bir nebze olsun bertaraf etme araçlarıdır. bunda böyle kizacak, tepki gösterecek bir durum da söz konusu değil aslında keza günümüz dünyası hemen herkesin kendini bir şekilde yalnız hissettiği bir platform haline geldi. bu kadar yalniz ve mutsuz olup, bu denli cok mutluyum imaji yaratma çabalarının gercek nedeni de bu aslinda insanlarin. mutluluğa susamalari ancak kaynağı yanlış yerde aramaları.
  • bırak instagrama atmayanını,gezdiği yerleri çekmeyen insanlar bile var. anın tadını çıkaran insandır.
  • instagram’a foto atmak icin gezmeyen tiptir. birileri haberdar olmayinca yasamiyor gibi hissetmiyordur.
  • burada "benim bu" diyerek çok gezdiğini ispatlama çabasına giren tiptir. çok gezip instagrama fotoğraf atan tipten farkı yoktur bu kişilerin.
  • en doğrusunu yapan tiptir. gidilen her yeri, dinlenen her müzisyeni, yenen her yemeği paylaşınca ne oluyor? ilgi budalası gibi bir şey olunuyor.

ne gittiğim yerden fotoğraf atarım ne dinlediğim konserden ne de yediğim yemeği atarım. her haltı paylaşana da asla saygı duymam.
  • kendimin yaptigi eylemdir. gayet mumkundur.
  • kendi özelini insanların seyre dalmasını sevmiyordur.
  • fotoğraf paylaşmak için gezen tip beyanı.
    instagram kullanmayan birisi için gayet normal olan durum.
  • benim galiba. hoşlanmıyorum, özel çünkü. bir de paylaşınca ne olacak. yurtdışı gezilerimden sadece 1 fotoğraf attım o da gezinin üzerinden 5 yıl falan geçmişti sanırım. bir ara o kadar sık uçuyordum ki havalimanında idim sürekli, tek bir fotoğraf yok. çünkü hayatında hiç uçağa binmemis insanlar var hala, nispet yapıyor olabilirim farkında olmadan. 3.5 yaşında bir yeğenim var bir kaç fotoğrafi var, o da doğum günlerinden birer kare. sınırları, mahrem alanları olmalı insanın ve yine gittiğiniz yere, yediğiniz yemeğe, başarınıza ya da sahip olduklariniza ulaşamayan yiginla insan var, her adımda onları da düşünmek gerekir bence. bir de sahip olduklarinizi insanların gözüne sokmak basbayağı ucuzluk. yapmayın kimseye yakışmıyor.

ve açık itiraf hayatını sosyal medyada film gibi yaşayan insanlara ben saygı dahi duyamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap