şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle ilk kez seyrettiğim, tv2'de yayınlanan, adını bilmediğim, eşiyle birlikte gezen bir arkadaşın hazırladığı gayet kaliteli bir gezi programı. bildigin güldürerek izliyoruz valla.
  • neresi kaliteli bulundu bilmiyorum ama gittigi yerlerden ne tarihi bilgi veriyor ne adam gibi goruntu gosteriyor; su an mesela portekiz'de hotel california soylerken meydanda 2 dk onu izledik.

televizyonun imkanlariyla gezerken "felsefemieez buaa" diye yayvan yayvan anlatiyor ustad; "her sene datca'ya gitmeyin bakin bi pasaport, 300/400€ bilet 100/200€ hotel vereceksiniz. o kisir donguden cikin" diye ukala ukala ahkam kesiyor. bahsettigi gezi icin minimum 2000 tl daha yiyecek icecek gezi yok..

koskoca lizbon'da bankamatik ararken sirin oldugunu sanan ve tarihi detay verip bilgilendirmek yerine "fakirler" falan diyebos bos konusacagina bahsettigi dunyasini genisletip yurtdisinda gezi programlarinin ne kadar bilgilendirici oldugunu gormesi gerek.

zaman kaybi olmus. gulhan'in tirnagi olamaz..

--------

aylar sonra bir daha girdim baktim basliga da program ucuzlugundan zerre deger kaybetmemisken methiyeler duzulmus.. belli ki kanalda calisan calismayan es dost akraba dolusmus "yaziverin yav" denmis.. buyrun okuyun..
  • gayet keyifli bir program. gülhan falan hikaye. tek şangay gezisi ile bu kararı verdim. sadece kamerayı tutan karısı dikkat etmeli. düzgün tutulmalı.
  • tv2 de izlediğim güldürülü gezmece programı. adam gidiyor geziyor espirili dille ayrıntıya girmeden anlatıyor ve yaptgı masrafları söylemesi insanı hafiften bende gidebilirim aslında ucuzmuş dedirtiyor hoş olmuş izlerken eğlendim.
  • lizbon bölümünü çok gülerek izlediğimiz program. bölümlerin tamamı internet ortamında var ise burak nereye biz oraya şeklinde takip edilebilir seyahatlerden önce... evet ideal tv gezi programı olmayabilir ama ideal gezi programım olabilir :) kendisi bu bölümde "bir katedrali tarihinden değil o gün orda gördüklerinizden, bulduğunuz huzurdan, yanındaki kafede içtiğiniz kahveden hatırlarsınız çok merak ediyorsanız söyliyim bilmem kaçta yapılmış, haftaya sorsam hatırlar mısınız" gibi bir anektodla tarihi bilgi konusundaki görüşünü az çok belli etmiştir.bana uyar...
  • ne zamandır neden kimse böyle bir program yapmıyor diye düşünüyordum nihayet benim kafadan birini tv2 de çin'de gördüm.fenalık gelmişti geyik geyik 20 senedir aynı şeyleri anlatan gezicilerden.tarih isteyen açıp arama motorlarına bakabilir.
  • neredeyse evde oldugum her pazar sabahı keyifle izlediğim gezi programı. keyifli, samimi.
  • pekin'de yaşayanlara 'bunların bi yerlerine budha kaçmış, öyle rahatlar' diyen bi adamın sunduğu program.
  • ya ben başka bir program izliyorum ya da buradakiler bu programı övmek için para aldılar.

farklı kültürleri tanımayı severim. ama bu programda farklı kültürler pek tanıtılmıyor. espriler feci, ergenlik yıllarında sınıfımızdaki oğlan çocukları yapardı ya, o seviyede kalmış. erkeklerde espri yapmalıyım dürtüsü oluyor genelde. ama bu konuda yeteneği olmayanların espri anlayışı ergenlikten sonra duruyor. adamın karısından başkası gülmüyor esprilere.
    videoların kalitesi düşük. cep telefonuyla çekilmiş gibi. sanki biraz parası varmış, karısıyla tatile çıkmış, instagrama filan koymak için, kendilerini, arada sırada da manzarayı çekmişler gibi.
  • hermitage'ı gezerken "buranın en önemli eseri" diyerek tuvaleti gösteren bir adamın sunduğu program. kardeş yorulmuş olabilirsin de, zaten hermitage ziyaretinin yorucu geçeceği belli.
    istemiyorsan git plaj mlaj gez bir yerlerde.