şükela:  tümü | bugün
  • türk kızlarının %83' ünün* muzdarip olduğu problem. sanki genetik mirası mükemmel bir toplummuşuz gibi kadından sadece güzel olmasının beklenmesi, ne bileyim biraz kolayına kaçmak gibi.
    dünyada varlığını maksimum 100 yıl sürdürecek organik bir yapıya yüklenen bunca anlam.
    bu konuda türk kızına ben de çok kırgınım, oysa ki taş gibi vücutlarla, ortalıkta salınmalıydık sadece. meme karşılığı balık, göt karşılığı ekmek almalıydık.
  • çirkin şansına sahip olmaktır.
  • leyla bir ihtimaldir. çünkü biz güzel sevmeyiz, sevdiğimiz güzeldir.
  • cok bilinen bir hikayeyi anlatayim o vakit. kim bilmez ki leyla'nin aski yuzunden deli divane olup collere dusen mecnun'u. donemin padisahi, mecnun'un asik oldugu leyla'yi merak eder. kimdir bu guzel ki bir adamin aklini basinsan alir. padişah leyla'yı görünce cok sasirir. cunku leyla oyle cok guzel bir kadin degildir aksine siradandir. lan der mecnun neyine asik oldu?

leyla da der ki;

- padişahım sen mecnun değilsin. bendeki güzelliği görebilmeniz için bana mecnun'un gözleriyle bakmaniz gerekir.

yani ozetle, guzel goren, gozdur. guzel ya da cirkin olmaniz hikayedir. ha bir de kurtlu baklanin kor alicisi olurmus, bu da ayri konu.
  • olur öyle arada dediğim, kimilerin muzdarip olduğu kimilerin ise çok sallamadığı durum.

öyle çok kadın tanımadım ben. kendine güzel diyenleri de gördüm. kendine çirkin diyenleri de. kadının mütevazısını da kibirlisini de tanıdım bu az sayıda kadınlar arasında. yüzü simetrik olmayıp da yüreği dünyanın kendisi olan kadınlar tanıdım. bir çift kelamına aşık olduğum kadınlar. yüreği dünya olan, yüzü güzel olmayan kadınlar iyi ki varsınız. tüm ''çirkin'' kadınlara selam ederim buradan, dünya sizinle daha güzel.
  • ıdeal olandır. yüzüne bakılmayacak kadar çirkin bir kadın, sürekli bunun yerine bir şeyler koymak zorundadır. daha zeki, daha kültürlü, daha anlayışlı olması beklenir ki tercih edilsin. aksi durumda, oldukça güzel bir kadın, sadece bunun önemsediği yapay bir ilgiye maruz kalır, öyle olmasa bile öyle olduğundan şüphelenir. tercih edileni, güzellik ile ilgili tanımlaması en ön planda da, en sonlarda da yer almayacak bir görünüme sahip olmaktır.
  • çok güzel bir kadın olmamak var da, yanı sıra şunlar da var; zeki bir kadın olmak, hayatını tek başına idame ettirebilen becerikli bir kadın olmak, kocaman yürekli sevgi dolu bir kadın olmak, hayatına aldığı adamın hayatını güzelleştirmek için kıçını yırtan bir kadın olmak... hiçbirini anlamıyorsan siktir git. yani gerçekten siktir git.
  • yeni tanıştıkları erkeklere kanka, kardeş vs. şeklinde hitap ederler.

bunun sebebini de biliyorum ama yazmaya üşendim. merak eden az güzel kızlara telefon numaramı vererek, konuşmak suretiyle anlatabilirim.
  • kadınları birçok beladan koruyabilecek iyi bir özellik.
  • (bkz: reserved)