şükela:  tümü | bugün
  • özellikle facebook ya da msn deki resminizi gören ve eskiden sizin en azından hoş çocuk dediğiniz fakat sizinle ilgilenmemiş olan bir erkekten duymanız olası cümledir. aynı zamanda içinde "ben seni nasıl oldu da kaçırdım yaaa!!", "en kısa zamanda görüşelim de kahve içelim sonrasını düşünürüz..." gibi gizli ifadeleri de barındıran iltifat cümlesidir.
  • resme bakan kişinin resimdeki hal ile ilgili yaptığı bir yorum bu sadece. ortada bir kıyas, dolasyısi ile bir baz olmak zorunda değil. misal ben, hiç görmediğim birinin ilk kez gördüğüm bir resmine bakarak "aaaa ne güzel çıkmış" diyebilirim. resmin ait olduğu kişi belki güzeldir ve güzel çıkmıştır, belki değildir de iyi bi açı denk geldiği için çıkmıştır. ya da bir sürü başka ihtimal. ama bunların hiçbiri bu lafı ederken parametrem olmaz benim. ben yorumu sadece ve sadece resme bakarak yapmışım zira.

ha cin ruhiye neden bu ifadenin altında bir takım imalar olduğunu düşünmektedir, onu kendisine sormak lazım.
  • kızların aslında demek istedikleri mentalitesi ile degerlendirilmemesi gereken ifadedir. aslında cok guzel olan bir insana iltifat etmek icin kullanılabilir, aslında aşık olunup, sevilen bir hatuna gizliden gizliye yazmak icin kullanılabilir. gayet icten soylenebilir, anlam icinde anlam aramamak gerekir. güzelsen güzelsin kardesim, panige kapılmana gerek yok, kimse gizliden birseyleri ima etmiyor, merak etme.

aslında ben..
  • çok güzel çıkmışsın (1): aaaa! hayret! çok güzel çıkmışsın, sanırım yüzüne uygun ışık, açı falan buymuş. fotoğrafçı da işi biliyormuş.

çok güzel çıkmışsın (2): al sen bunu avatar yap, msnde, feysbukta vs... daha güzelini çektiremezsin ne de olsa bir daha.

çok güzel çıkmışsın (3): ahhh! bu sen misin? nasıl yani? fotoğraflar da insanı çok yanıltıyor demek.

çok güzel çıkmışsın (4): çok güzel gülümsemişsin, hep somurtarak sakladığın güzelliğini belli etmişsin fotoğrafta. hep böyle poz versene.

çok güzel çıkmışsın (5): bayıldım, hastan oldum senin, diyemiyorum ama idare et, hem bayıldım, hastan oldum, desem yanlış anlayacaksın.
  • 10 metre ve üzerinde serbest dalış yapan arkadaşa sesleniş ünlemi
  • -cok guzel cıkmıssın bence arkadaslık sitesine bu fotonu koy

meali: zaten bir boka benzemiyon bari bu fotodan belki birkac keriz dusurursun..
  • en büyük hatalarımdan biri şu hayatta. arkadaşlarımın fotoğraflarına bakıp "güzel çıkmışsın" demek. aslında öyle değilsin ama sadece "öyleymiş gibi çıkmışsın" manasına gelen ve yüzlerindeki ifadeyi görünce beynime dank eden manasız saçma sapan bir laf. öyle demek istemedim desen batarsın, hiç bi şey söylemesen batarsın, o laftan sonra ki sessizlikte uyuyup, kalkmamak istersin yalnızca. evet o kadar ciddi bir durumda bu laf ve kendime engel olamıyorum, öyle demek istemesemde öyle söylüyor ve kalp kırıyorum. üzgünüm ama bu laftan ciddi manada nefret ediyorum.