şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • yılmaz erdoğan'ın yeni programı.
  • yılmaz erdoğan'ın yeni projesi. başlığı da taşımayı bırakın programın adı bu.
  • (bkz: tutar bu iş)
  • oğuzhan, ibrahim, murat, emrah ve zeynep yoksa izlenmez.
  • çghb'nin ilk çıktığı zamanlar kadrodaki kimseyi tanımıyorduk. bittiğinde ise en az 10 kişiyi tanır olduk. bu bir başarı mıdır? elbette öyle. güldür güldür ilk çıktığında 3-5 kişiye göz aşinalığımız vardı şimdi kadronun yine belli bir bölümünü tanıyoruz. tamam bir kesime göre kalitesiz mizah anlayışı bu ama işe yarar bir sistem bulmuşlar ve bunu değerlendirip ceplerini parayla dolduruyorlar yapımcılar. niye vazgeçilsin ki? eve gelip düşünmeden izlenebilecek birkaç tv programını isteyen birçok insan var, bence başarılı olacaktır ama bir 15-20 bölüm barajını geçmesi lazım komedide karakterlerin kendini bulması lazım. bu da çok fazla izleyici yorumu almakla alakalı bir nebze.
  • çok güzel hareketler bunlar ilk başladığı dönemde takipçisi olmasam da programdaki bazı skeçleri ve oyuncuları severdim. ama aynı dönemde favorim mahşer-i cümbüş’ün harikalar yarattığı anında görüntü show’du ve çghb’nin onlardan daha popüler olmasına da içten içe gıcık olurdum. zamanla birlikte yıllar içerisinde tekrara düşülmesi; ibo, oğuzhan ve eser gibi karakterlerin fazla ön plana çıkması ile iyice soğumuştum programdan ki yılmaz erdoğan ve bkm işlerini de her zaman sevmişimdir.

sonraları öyle bir bela musallat oldu ki türk televizyonlarına güldür güldür diye. başlarda adı beşer beşer gibi bir şeydi sanırım. o anlamsız tipler, konusu olmayan skeçler, sadece şive, her rolde abartılı peruklar ve kostümler. dedim ki zamanın çghb’si yine kaliteliydi. skeçlerim bir mesajı, başı ve sonu vardı. oyuncular, kostümler bu kadar ilkokul müsameresi tadında değildi.

ve şimdi çgh 2 reklamını gördüm, sevindim açıkçası. umarım başarılı olurlar, bizi de türk televizyonlarındaki yerlerde mizah anlayışından kurtarırlar.
  • yılmaz erdoğan denilen kişi açılış konuşmasında dizilerdeki yemek sahnelerinden bahsederken "hiçbir türk" demek yerine "hiçbir türkiye insanı" demeyi tercih etmiştir. tarihe not düşülsün.

edit: ne mutlu türküm diyene
  • ''hiçbir türk'' demek yerine ''hiçbir türkiye insanı'' demesine neden şaşırıldığını anlayamadığım program. sonuçta yılmaz erdoğan'dan bahsediyoruz? tarihe not düşmeye gerek yok

edit : ne mutlu türküm diyene 2
  • şu an sıfırın altında gitmektedir... böyle devam edecek gibi.