şükela:  tümü | bugün
  • iyi geçmez. cila niyetine diktiğin o biraları içmeyecektin. ağzın gözün ayrı yerlere bakmakta.
  • hafta içi sabah 6.40 ta uyanman gereken bir gün olmamalı en azından. hafta sonu güzel bir kahvaltı, iyi bir filmle çok tatlı atlatılabilir.
  • her seferinde pişmanlık dolu anlar yaşatır. başınızı hızlı bir şekilde sağdan sola çeviremezsiniz çünkü beyniniz kafanızı çevirdiğinizden daha ağır döner kafatasının içinde, mideniz bulanır, başınız ağrır, çok sigara içtiyseniz veya çok içilen bir yerde bulunduysanız göğsünüz ağrır, yeterince su içmezseniz istemsiz kas hareketleri ve kramplar eşlik eder bu halinize, su içerseniz (özellikle de şarabın ertesi gününde) mideniz daha da bulanır hatta yeniden baş dönmeleri başlayabilir.

ettiğiniz yeminlerin sırası aşağı yukarı şöyledir ve o an için içinde bulunduğunuz duruma göre değişir;
    -bi daha ağzıma sürmeyeceğim ne içki ne sigara. lanet olsun.
    -bi daha içki kesinlikle içmeyeceğim. (ilk sigara yakıldıktan sonra)
    -bi daha asla bu kadar çok içmem (mide bulantısı ve baş ağrısının hafiflediği ana denk gelir)
    -bi daha x (şarap, bira, rakı artık hangisi sizi o hale getirdiyse) içmeyeceğim.
    -adam gibi iki bira içer kalkarım artık.

bu son karar bir kaç gün veya hafta uygulanır, sonrasında o "hayır" diyemediğiniz an gelir ve siz yine arkadaşlarla beraber 100'lük rakının dibini görmeye çalışırken bulursunuz kendinizi. sigaranızdan derin bir nefes çeker (ertesi gün ne olacağını hiiiiç düşünmeden) memleket meselesi, eski aşk, felsefe vs... üzerine ahkam kesersiniz. oh mis.
  • ne içildiğine göre değişir...
  • boktan bir gündür. hayatından soğursun. baş ağrısı, mide bulantısı, pişmanlık (o son tekilayı shot yapmayacaktım), umutsuzluk (lan hep böyle mi olacak), açlık ama buna rağmen mide bulantısından mütevellit yiyememe (bu hayvan bunca şeyden sonra nasıl aç olabiliyor dememek lazım ben de şaşırıyorum ama ilginçtir çok açım), kendini pis hissetme (kim üstüme kustu lan!), nasıl sızdıysan vücudunda taksim eyleminde polislerden dayak mı yedim dedirten vücudun bazı yerlerindeki sızılar (o sol kolun üzerine yatmayacaktım ya da o son gaz bombasını popoda yumuşatıp sol kolla polise doğru atmayacaktım) vb.

böyle bir durumda dinlediğin tüm tavsiyelerin boş olduğunu anladığından insanlardan da nefret edersin. hele de bu son birayı iç cila olur diyen o insana saydırma!…. hele de o ıslak hamburgeri ısmarlayan….

üstelik önündeki akşam da onlarla içmen için bekleyen adem oğulları var...

edit itiraf: cila mila diyen de, ıslak hamburger diye tutturan da bendim sanırım! akşam yanımda olan arkadaşım benden daha büyük bir nefretle bana bakınca aydım.
  • ruh hastası gibi içip içip, geç saatlerde yatıp, sabah 7 de işe gitmek üzere kalkılıyorsa daha da rezil geçen gündür. "az içeydin lan.." derler adama. haklıdırlar da.
  • iş günüdür, sabah kalkıp işe gelinir. düzgün bir kahvaltı yapılır, çikolatalı nescafe ile takviye alınır, bol sıvı tüketilir.

gayet normal bir gün olarak devam eder.
  • rakı içilen bir gecenin ertesi günü ise, rakının arasında veya finalinde içilecek demli, ılık bir bardak çay sayesinde gayet keyifli ve zinde geçirebileceğiniz bir gündür.
  • çok su içilen, susuzluktan ölünen gündür.